Slovan králem okresu

A mužstvo

HC LITOMYŠL – HC SLOVAN M.T.

4 : 6 (1:2, 2:2, 1:2)

Krásný úvod zápasu zajistil Slovanu po 36 sekundách Lukáš Duba. Ten tečuje střelu Jiřího Poláka od modré a započíná tak stav na 0:1. O další proměněnou střelu se zasloužil Jan Kobza, který využil přihrávku od Martina Aulehly zpoza branky. V 10. minutě si gól připisuje domácí hráč Jakub Kovář, který střílel od modré. Turek na jeho střelu přes mnoho hráčů před sebou neviděl. Od 10. minuty Slovan přestává bruslit a Litomyšl tak cítí šanci skóre obrátit. Na klidu nám nepřidala  přesilová hra, kterou promarníme bez šance na vstřelení branky.

V druhé třetině třetí gól střílí Martin Řehulka, který prostřeluje gólmana. Od 26. minuty Slovan dostává Litomyšl znovu pod velký tlak. V 29. minutě jede Martin Aulehla sám na bránu a navyšuje stav na 1:4. O chvíli později je hostující tým vyloučen dvou minutovým trestem za zdržování přesto že puk tečovali domácími hráči. Tohoto oslabení využívá Barkoci a snižuje na 2:4. Na 3:4 snižuje hlavní rozhodčí, který pokračuje ve stejném stylu pískání, jako minulý týden – odůvodněno, že on nic pískat nebude a bavit se s trenérem už vůbec nebude. 22 sekund před koncem má Lukáš Duba před střelou na bránu Kalouska zlomenou hokejku po sekeře litomyšlského hráče. Podle pana rozhodčího se hokejka zřejmě láme jen tak sama – neodpískáno.

V čase 45:28 Litomyšl srovnává na 4:4. Chvíli poté dojde k vzájemnému vyloučení. 50 minuta přináší velice důležitý gól, nakonec se ukázalo že byl postupový. Martin Aulehla vystřelil na branku Kalouska, před brankou přišel nepovedený obranný zákrok, kdy domácí hráč bruslí změnil dráhu střely a do proti pohybu Kalouska překonal svého gólmana.  V 52. minutě střílí poslední branku zápasu Tomáš Ministr. Puk se po jeho střele odráží zřejmě od gólmana nad jeho hlavu a padá do brány. V té samé minutě si Slovan jde sednout na 4 minuty na trestnou lavici za hru vysokou holí. Třebovští příznivci okamžitě začnou spekulovat, že jedním vyloučením to neskončí a další vteřiny jim dávají za pravdu. Vybrat si tvrdší zákrok v utkání kde se nepíská přeseknutí hokejky není problém a Slovan díky tomu hraje 1:25 v oslabení 5 na 3. Naštěstí si Michal Turek se všemi střelami domácích poradí a vedl tak Slovan k vítězství. Od 57. minuty dochází na ledě k naprostému chaosu, kdy páni rozhodčí nepískají jediný faul či offside. Mezi hráči dochází vzájemně k různým potyčkám a faulům, ale naprosto beztrestně. 58. minuta přináší malé zklidnění, kdy si domácí berou oddechový čas. Na led nastupují bez Kalouska v bráně. Nedostávají se k žádné větší šanci, která by byla neřešitelná pro Michala Turka. V čase 59:45 končí veškeré šance domácích kdy jsou potrestáni za sedm hráčů na ledě (zde už komedie kterou předvedli rozhodčí došla svého vrcholu, protože sedm hráčů domácích bylo na ledě ještě předtím než bylo vhozeno buly a tak byli potrestáni za neschopnost čárových napočítat do šesti). Slovan tak postupuje do další části po výhře 4:6 a konečném stavu 3:1 na zápasy pro náš tým.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Já jsem dnes spokojený, protože první cíl – postoupit do semifinále jsme splnili. Máme tak víkend volný. Bohužel, se nám zranil Michal Černý.  Má něco se zády (zatím nevím, co), tak doufám, že se nám do další části uzdraví. K zápasu chci říct, že jsme byli určitě lepší a zasloužili jsme si to. Bohužel, dnes musím mít komentář i k rozhodčím, i když to nikdy nehodnotím: řekl kapitánovi týmu ,,ať to uhrajeme samy, že on nic pískat nebude“. Potom nás pošle do tří.. Tohle je pro mě jako hra na rybníku, a to už jen přes to, že to dokáže někdo říct. Ale i přes ty fauly a tvrdý zápas a všechno ostatní jsem šťastný, že jsme v semifinále a začíná další krok. Diváci byli úžasní.  Měli jsme to tu jako doma. Začneme se teď připravovat na to semifinále a uvidíme, co nás čeká dál.

Branky: 9:04 Kovář ( Budina, Musil), 30:08 Barkoci ( Švec), 33:09Dvořák, 45:28 Procházka ( Fajfr) – 0:36 Duba (Polák), 1:49 Kobza ( Aulehla), 25:06 Řehulka ( Duba), 28:29 Aulehla (Rosendorf, Maška), 49:19 Aulehla, 51:23         Ministr

Rozhodčí: Prchal – Vepřovský, Padevěd

Vyloučení: 3:6

Využití: 1:0   V oslabení: 0:0    Diváků: 537

Sestava LITOMYŠL: Kalousek, Bláha, Procházka, Fajfr, Kovář, Skalník, Mečiár, Starý, Švec, Dvořák, Skoumal, Barkóci, Voříšek, Vomočil, Večeřa, Musil, Budina

Sestava SLOVAN: Turek, Pokorný, Polák,  Rosendorf, Kvapil, Kobza, Maška, Faltus, Černý, Řehulka,Ministr, Schneider, Muselík, Čikl, Duba, Aulehla