Štefl bezgólový, Zvolánek s pěti

A mužstvo

HC SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU - HC SLOVAN M.T.

0 : 5  (0:2, 0:2, 0:1)

Téměř nevinným gólem přispěl na začátku 4. minuty Igor Čikl, který najížděl z boku, a na první pohled vypadalo, že trefuje tělo Zvolánka. Puk ale projel až za brankovou čáru. Zahráli jsme několik přesilových her, které se nám ale vůbec nevedly. Krásné kombinace předvedli Martin Řehulka společně s Janem Kobzou. Bohužel se jim nepodařilo ani jednou zakončit. Už v 1. třetině dochází k prvnímu střetu hráčů u naší střídačky, které je potrestáno vzájemným vyloučením.

Ani v druhé třetině se nám přesilové hry nedaří. V plném počtu získáváme několik gólových šancí, které neproměňujeme. V 6. minutě Blažek sráží našeho hráče, ale sám zůstává ležet a nakonec odjíždí z ledu do kabin. Trest je však řádně posouzen a jeho faul si jde odsedět spoluhráč. Dostáváme se i k několika sekundám s výhodou hry 5 na 3, ale nevyužíváme. V jedné chvíli nás Světlá drží pod tlakem a to při jejich přesilové hře. Nepouští nás přes dvě minuty opustit pásmo, či vystřídat. Utrpení trvá i nadále a to signalizovaným trestem Jana Schneidra. To ale během chvilky domácím kazí Žák. Při hře 4 na 4 střílí Luboš Rosendorf od modré, což doráží vlastní hráč a zvyšuje na 0:3. 2. min před koncem třetiny střílí Rosendorf opět na bránu. Střela se odráží od gólmana a Martin Aulehla zakončuje. Žák si do konce třetiny připisuje trest 5 + OK  za zákrok v oblasti hlavy a krku na Tomáše Ministra. Ten zůstává ležet na ledě zřejmě s vyraženým dechem, ale zdravotní služba na toto nereaguje i přes několik upozornění od hráčů.

Poslední gól padá v 43. Minutě. Střelcem gólu je Jiří Polák za asistence Martina Aulehli. Ze strany Světlé třetí třetina vypadá spíše jako velké trápení a čekání na konec. Zahrajeme si ještě oslabení, ve kterém se Světlá dostává k jednomu nahození na bránu. Za to Slovan má několik gólových šancí. Střety i nadále pokračují. V 57. minutě si jde po výměně názorů s Dolinským odpočinout na trestnou lavici Lukáš Duba. Po několika upozornění v celém zápase dostává konečně i Petr Včela osobní trest za své bzučení.

Martin Štefl dnes předvedl nádherný výkon. Vychytal nulu, což je v semifinále se Světlou obdivuhodné. Pochytal krásných 31 střel na branku. Za to Jiří Zvolánek svůj tým moc nepodržel. Šlo na něj jen o 6 střel více, ale z toho 5 pustil. Hru nedohrál Jan Kubát skrz naražená žebra, Pavel Blažek za faul, při kterém zranil své rameno a nečekaně kámen týmu Jaroslav Žák, který své hráče ,,držel´´ celý zápas a 9 min na trestné lavici mu bylo málo. Nakonec dostal OK.

Konečný stav 0:5.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Musím kluky pochválit za velice pěkný výkon. Důležitý byl začátek první třetiny, který jsme chytli a nepustili jsme je do tlaku. Dali jsme dva góly. Ve druhé třetině jsme se dostali pod tlak kvůli vyloučení, pak jsme měli asi 3 nebo 4 výborné střídání. Ustáli jsme i toto. A třetí třetina, troufnu si říct, byla v naší režii. Dohrávali jsme v naprostém klidu. Světlá neměla žádnou vyloženou šanci. Právě naopak, šance jsme měli spíše my. Takže naprostá spokojenost. Máme druhý bod. V neděli je třeba to ještě dorazit, abychom už sem nemuseli jezdit. Chci také pochválit gólmana, protože minulý zápas mu nevyšel podle představ. Dal jsem mu znovu důvěru a on potvrdil, že opravdu gólman je. Vychytal nulu. Pochytal, co mohl. Naprostá spokojenost. Diváci jsou úžasný -  jezdíte s námi, podporujete nás, fandíte. Ted si odpočineme, dáme se dohromady do neděle a budeme se snažit dostat se do toho finále.

Branky: 03:02 Čikl (Duba, Ministr), 11:16  Mička ( Faltus, Kvapil), 31:06 Rosendorf, 38:03Aulehla (Rosendorf), 42:03 Polák (Aulehla)

Rozhodčí: Prchal, Pilný – Schafer, Padevěd

Vyloučení: 8 + (5 + OK Žák, OT Včela P.) - 8

Využití: 0:1 V oslabení: 0:0  Diváků: 415

Sestava SVĚTLÁ: Zvolánek, Svoboda, Včela O., Šíma, Fibikar, Kořínek, Urban, Žák,  Štros, Křišťan, Dušátko, Včela P., Dolinský, Doležal Jar., Doležal Jak., Špatenka,  Kubát, Blažek

Sestava SLOVAN: Štefl, Pokorný, Polák,  Kutmon, Rosendorf, Kvapil, Kobza, Maška, Mička,  Faltus, Řehulka, Ministr, Schneider, Muselík, Čikl, Duba, Aulehla