O možný postup se budeme muset jet prát znovu do Světlé

A mužstvo

HC SLOVAN M.T. – HC SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU

3 : 5  (0:3, 1:1, 2:1)

Světlá přijela s velkým nasazením a bojovností, kterou v zápase také ukázala. Své výkony předvedla především v 1. třetině, kde dala 3 góly během 8 minut. Tyto góly rozhodly o vítězství. Poprvé se rozvlnila síť v 9. minutě zásluhou Jaroslava Doležala. O chvíli později dostal Včela pukem do oblasti hlavy. Naštěstí bez zranění, avšak jeho následná reakce měla být odpískaná dvou minutovým trestem za nesportovní chování. Odhodil svou rukavici mezi diváky. Hlavní rozhodčí však Včelu jen pokáral, ale trest neudělil. Dostáváme se do oslabení, kdy nás hosté tlačí bez 17 sekund v jedné lajně. Naštěstí Turek všechny pokusy vychytává. Ve 14. minutě fauluje kapitán týmu Igor Čikl, který dostává 2 + OT za naražení na mantinel Radima Křišťana. Toho využívá Jan Kubát a v přesilové hře navyšuje na 0:2. O necelou minutu Turek dostává třetí a zároveň poslední gól od Jaroslava Doležela a zároveň jde střídat. Do brány nastupuje Martin Štefl. 2 minuty do konce Slovan konečně zkouší i několik střel na Koubského, kterého se ale nedaří prostřelit.

Druhou třetinu Slovan ukazuje mnohem lepší výsledky. Bohužel, ale ve 4. minutě dělá chybu na modré čáře, čehož využívá Dolinský a nahrává Blažkovi, který zakončuje. To ale po chvíli oplácí Martin Aulehla a stále v přesilové hře snižuje na 1:4. Domácí ukazují jasnou převahu, ale Koubský vše chytá svým tělem. Kubát je u naší střídačky trefen pukem. Rozhodčí už signalizuje trest, avšak Kubát se přiznává a trest je odvolán.

Na začátku 3. třetiny opět dostáváme gól po naší chybě, což psychické stránce domácích moc nepomáhá. Dvakrát po sobě se dostáváme k přesilové hře 5 na 3. Poprvé nevyužíváme a téměř se nedostáváme ke střele. Po druhé už je to však o mnoho lepší. Na 2:5 navyšuje Tomáš Faltus po přihrávce od Michala Rajnohy. Světlá stále v oslabení zůstává a při hře 5 na 4 zakončuje nevinnou střelou od modré ( spíše nahozením na bránu) Jiří Polák. Puk projíždí mezi všemi hráči a nakonec i pod Koubským až do brány. Slovan se všemožně snaží o kladný výsledek, ale bohužel štěstíčko chybí. Minutu a půl před koncem fauluje hostující hráč. Domácí si berou oddechový čas a na led nastupují bez brankáře. Bohužel ani hra 6 na 4 není využita a Slovan tak třetí vítězství zatím nezískává. Konečný stav 3:5.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Myslím si, že kluci nepodali špatný výkon. My jsme prostě v 1. třetině dostali 3 góly. Potom jsme to v dalších třetinách honili. V druhé třetině jsme měli obrovský tlak, ale nedali jsme góly. Všechny tři góly jsme dali v přesilovkách. Takže při hře 5 na 5 jsme nedali jediný gól a pokud nedáme gól takovému soupeři, který je kvalitní, tak nemůžeme vyhrát. Oni dobře bránili, hráli dobře střední pásmo. V poslední třetině už bylo vidět, že dochází síly, abychom chodili důrazně napadat. Kluci toho měli až dost, takže to dopadlo, tak, jak to dopadlo. Myslím si, že prohrát jeden zápas není žádná tragédie. My pořád vedeme v sérii 2:1 a pojedeme se o to poprat do Světlé a budeme se snažit to tam uhrát. Kluci bojovali. Nemůžu říct půl slova. Neodehráli jsme špatný zápas, ale když z tlaku nedáme góly, tak je to bohužel málo.

Branky: 23:31 Aulehla (Ministr, Polák), 49:26 Faltus (Rajnoha, Ministr), 49:59 Polák (Čikl) – 8:28 Doležal Jar. ( Včela P.), 15:20 Kubát ( Doležal Jar., Včela P.), 16:12 Doležal Jar.(Špatenak), 23:14 Blažek ( Dolinský), 43:56 Doležal Jak. ( Křišťan)

Rozhodčí: Čížek, Rulíček, Plch, Bohuněk

Vyloučení: 3 +(OT Čikl) - 8

Využití: 3:1 V oslabení: 0:1  Diváků:  886

Sestava SLOVAN: Turek, Štefl, Pokorný, Rajnoha, Polák,  Kutmon, Rosendorf, Kvapil, Kobza, Maška,  Faltus, Řehulka, Ministr, Schneider, Muselík, Čikl, Duba, Aulehla

Sestava SVĚTLÁ: Koubský, Fibikar, Svoboda, Včela O., Šíma, Kořínek, Štros, Křišťan, Včela P., Dolinský, Doležal Jar., Doleýžal Jak., Kubát, Blažek