Pátý zápas rozhodne

A mužstvo

HC SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU - HC SLOVAN M.T.

6 : 2  (1:1, 4:1, 1:0)

Úvod zápasu byl velice opatrný. Prvních deset minut se nic moc velkého nestalo a padlo minimum počet střel. Na začátku 13. minuty Martin Aulehla v ponechané výhodě střílí tyčku. V následovné přesilové hře pak Schneider nahazuje na Koubského. Puk se odráží a Tomáš Faltus doráží. Následně si zahrajeme bez 6 sekund dvouminutové oslabení 3 na 5. Našeho oslabení po chvíli využívá Jaroslav Doležal, který puk jen ladně nahazuje na Turka, který puk drží, ale je sražen do brány společně s pukem, což rozhodčí zřejmě nevidí a gól uznává. 1. třetina končí v čase 17:16 z důvodů ,,děr v ledu´´.

Necelé 3 minuty se dohrávají po 15 minutové přestávce, ale nic významného nenesou. V 1. minutě 2. třetiny se k šanci dostává Luboš Rosendorf, který nahrává Aulehlovi, ale Koubský se stíhá přesunout z jedné strany branky na druhou a puk chytá. 23. minuta přináší opět početní nevýhodu pro Slovan v počtu 5 na 3. Světlá se raduje z dalšího gólu, naštěstí pro nás neuznaného, jelikož Včela střílí gól patou. Netrvá dlouho a radují se znova, tentokrát oprávněně. Střelcem gólu označen Jakub Doležal. I my získáváme početní výhodu hry 3 na 5. I při této výhodě však dostáváme gól po chybě na modré čáře, které využívá Petr Včela a sám prostřeluje Turka. V 29. minutě snižuje skóre po přihrávce od Martina Řehulky Jan Mička. Světlá však vrací útok útokem a z dorážky zvyšuje opět Petr Včela. Pátým gólem si jistí Světlá výhru v podání Michala Dolinského za asistence Blažka. Dochází také k hromadnému postrkování z obou stran. Rozhodčím dlouho trvá šarvátky ukončit a ještě déle jim trvá popovídat si se ,,čtyřmi kapitány Světlé´´ a naším kapitánem Igorem Čiklem. V závěru jsou uděleny 3 dvouminutové tresty Dolinskému, Štrosovi a ještě jednou Štrosovi. U nás je trest udělen pouze kapitánovi, ale za to velice pestrý – dostává 3 dvouminutové tresty a osobní trest za nesportovní chování.

Ve 3. třetině se situace uklidňuje. Slovanu docházejí síly, a proto se snaží zbytek třetiny dohrát v klidu a hlavně bez zranění. V 47. minutě Světlá získává trestný nájezd, ale Blažek nájezd neproměňuje.  Na 6:2 navyšuje necelých 5 minut před koncem Blažek za asistence Štrosa. Při odjezdu do kabin si odnáší osobní trest ještě Lukáš Duba za třísknutí hole o mantinel. Konečný stav 6:2.

Jedno je jisté: ve čtvrtek se rozhodne o vítězi semifinále, který si zahraje ve finále s Českou Třebovou. Ta ve včerejším zápase porazila Chrudim a postoupila tak do finále po 4 odehraných semifinálových zápasech.

Přijďte ve čtvrtek hráče Slovanu podpořit nejen svoji návštěvou, ale i svým fanděním. Ukažme klukům, že zde jsou doma. Bylo by pěkné, kdyby se povedly rozfandit obě strany tribuny. Sil ubývá na obou stranách. Hráči za sebou mají čtvrté utkání během 9 dnů. Zítra je čeká těžké a podle mě velice zajímavé utkání. Zápas začíná v 19:00. V neděli hned začíná finále a ať už to dopadne jakkoliv, soupeř bude mít jeden zápas ku prospěchu.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Dnes se mi to moc hodnotit nechce. Kluci jsou unavení, hlavně obránci, protože jsme hráli na dvě obrany a někteří ti kluci toho mají hodně. Řekl jsem jim, ať to hodí za hlavu, i když se to nepovedlo, tak, jak jsme si představovali. Od toho jsou zápasy v play – off , které se hrají, a nepovede se vše. Teď máme vše v rukách. Přijdou dva obránci, kteří dnes pracovně nemohli být uvolněni. Budeme v plné sestavě. Je jen v našich rukách, abychom ten výkon doma potvrdili. Když budeme hrát disciplinovaně a vše tak, jak umíme, tak jsme schopni přes tu Světlou do toho finále jít. Chtěl bych poprosit diváky, aby nás ve čtvrtek přišli podpořit, je sice čtvrtek, ale ti kluci to potřebují.

Branky: 15:55 Doležal Jar. ( Žák, Včela O.), 23:41 Doležal Jak., 26:30 Včela P. (Žák), 28:39 Včela P. (Žák), 38:37 Dolinský (Blažek), 55:55 Blažek (Štros) – 13:43 Faltus ( Schneider, Ministr), 28:15 Mička (Řehulka, Muselík)

Rozhodčí: Hájek, Kratochvíl – Padevěd, Schaffer

Vyloučení: 9 : 9 +(OT Čikl, Duba)

Využití: 2:1 V oslabení: 1:0  Diváků: 444

Sestava SVĚTLÁ: Koubský, Svoboda, Včela O., Šíma,  Kořínek, Fibikar, Žák, Urban, Žák,  Štros, Křišťan, Dušátko, Včela P., Dolinský, Doležal Jar., Doležal Jak., Špatenka,  Kubát, Blažek

Sestava SLOVAN: Turek, Pokorný, Polák,  Kutmon, Rosendorf, Mička, Faltus, Řehulka, Ministr, Schneider, Muselík, Čikl, Duba, Aulehla