Světlá ve finále,Slovan v boji o třetí místo

A mužstvo

HC SLOVAN M.T. – HC SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU

1 : 3  (1:0, 0:2, 0:1)

Úvod utkání vypadl velice pěkně pro domácí fanoušky. Martin Aulehla proměnil šanci hned na začátku 4. minuty. Světlá na modré čáře po špatné přihrávce ztrácí puk, kterého se ujímá Martin Aulehla a otevírá stav na 1:0. Zbytek třetiny je sice bezgólový, ale šancí a střel na bránu Koubského zrovna málo není. Bohužel se nic nedařilo proměnit. V 11. minutě Světlá získává první přesilovou hru, při které dochází ke zranění Michala Rajnohy po vzájemném pádu s hostujícím hráčem. Z ledu odjíždí s dopomocí hráčů. Naštěstí se po ošetření po chvíli vrací na led. I my získáváme početní výhodu, v které má asi největší šanci Tomáš Ministr od modré, kdy jeho střela minula tyčku. Velice zdařená třetina přinesla jen 1 gól, což v závěru Slovanu uškodilo.

V 1. minutě 2. třetiny využívá šance Dolinský, po přihrávce od Blažka. O 3 minuty později se Světlé daří znovu. Se závěrečnou sekundou našeho oslabení Křišťan nahrává za bránou Petru Včelovi, který střílí do odkryté brány.  Do tlaku se dostáváme až naší přesilové hře a to v závěrečných 15 sekundách hry. Zbytek třetiny je opět plný šancí pro domácí tým, ale Koubského se nedaří prostřelit.

Závěrečná třetina nic moc kladného nepřináší. Až do 46. minuty hrajeme zbytečná oslabení, která nám berou síly. Slovan se však o gól pere i v oslabení, několikrát se dostávají k šancím, ale opět se nedaří. Světlá si drží svoji obranu už od středního pásma a jistí si tak výhru. V 51. minutě je dá se říct dokonáno. Jaroslav Doležal dává 3. branku a zajišťuje tak Světlé dvoubrankový rozdíl. Slovan i přesto bojuje dál, ale nedaří se. 1:17 před koncem zápasu trenér odvolává Martina Štefla z brány. Ani to bohužel nevede k vítězství. 19 sekund před koncem dochází ještě ke střetu soupeřů, z čehož si odnáší trest Čikl a Duba a u protihráčů Dolinský a Blažek, který zároveň dostává 10 minutový trest za Hrubost. Po zápase padají ještě dva 10 minutové tresty Lukášovi Dubovi. Oba za nesportovní chování. Konečný stav 1:3.

Světlá postupuje do finále, kde se už v nedělním zápase utká s Českou Třebovou. Na nás čeká Chrudim, do které se vydáme také již tuto neděli a budeme bojovat o třetí místo. Oba soupeři mají výhodu jednoho neodehraného zápasu v semifinále. Další zápas se bude hrát příští neděli, kde se rozhodne o tom, kdo bude na bronzové příčce.

Chci také poděkovat všem fanouškům, kteří včera přišli kluky podpořit. Podařilo se roztleskat obě strany, což bylo perfektní. Také byl rekordní počet diváků, což je na čtvrteční zápas úžasné.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Jsem z toho samozřejmě zklamaný, protože si myslím, že nevyhrál lepší tým. Ale bohužel, takový je sport. My jsme dali jeden gól, na jeden gól se vyhrává málokdy. Z těch spousty šancí, co jsme měli, jsem proměnili akorát jednu v 1. třetině, jinak jsme byli v koncovce hluší. To podle mě rozhodlo ten zápas. Kdybychom proměnili šance v té první třetině, kde jsme měli enormní tlak, a vedli 2 – 3: 0, tak by ten zápas vypadal jinak. Ale to jsou zápasy play – off, a jinak to nebude. Nicméně kluky jsem pochválil, protože když jsem šel do šatny, tak jsem věděl, že bojovali do konce. Chtěli to zlomit, ale nepodařilo se. Teď pořád hrajme o 3. místo a chci, abychom tu sezónu důstojně zakončili. Proto musím s klukama promluvit, aby nebyli frustrovaní a dali se dohromady. V neděli jedeme do Chrudimi, tak abychom to zvládli a uhráli 3. Místo. Jinak se nic neděje. Je to sport. Víc k tomu není co říct. Budeme hrát o 3. Místo. Doufám, že se nám to podaří a pokud se to podaří, tak si myslím, že ta sezóna nebude neúspěšná.

Branky: 3:04 Aulehla – 20:52 Dolinský (Blažek), 23:38 Včela P. (Křišťan, Kubát), 50:51 Doležal (Blažek, Kubát)

Rozhodčí: Barek, Kukeně – Křivohlavý, Padevěd

Vyloučení: 9 +(2krát OT Duba) – 6 + (OT Blažek)

Využití: 0:0 V oslabení: 0:0  Diváků: 915

Sestava SLOVAN: Štefl, Pokorný, Rajnoha, Polák,  Kutmon, Rosendorf, Kvapil, Faltus, Řehulka, Ministr, Schneider, Muselík, Čikl, Duba, Aulehla

Sestava SVĚTLÁ: Zvolánek, Koubský, Fibikar, Svoboda, Včela O., Šíma, Kořínek, Fibikar, Štros, Křišťan, Dušátko, Včela P., Dolinský, Doležal Jar., Doležal Jak., Špatenka, Kubát, Blažek