Slovan si připsal čtvrtou prohru v řadě

A mužstvo

HC CHRUDIM - HC SLOVAN M.T.

6 : 2  (2:0, 1:0, 3:2)

V dnešním zápase by bylo zbytečné popisovat všechny třetiny postupně. Proto jen stručně a jasně. Na hostujícím týmu Slovanu byla vidět celková únava a zřejmě i zklamání z prohraného semifinále se Světlou. Domácí tým tohoto šestkrát využil. I přes to, že na domácího gólmana Amenta šlo 40 střel, podařilo se ho prostřelit jen dvakrát. Turek vychytal 25 střel na bránu. Slovan se mnohokrát dostal do jasných gólovek, ale vždycky chybělo trochu štěstíčka. Dvakrát zazněla i tyčka, několikrát Ament střelu vyrazil betony. Zbytek střel šlo do těla nebo zůstalo pod lapačkou.

První gól padl v 6. minutě, kdy domácí využili přesilovou hru 5 na 4. Turek vyráží střelu před sebe, kterou doráží Plch. V 10. minutě      prostřeluje Turka Kišš za asistence Kalouse. 3. Gól si Slovan vysloužil po tom, co obrana dovezla puk před Turkovu bránu zřejmě s pocitem, že to Turek má. Toho ale využívá Dobiáš střelou nahoru. V 46. minutě dostává osobní trest domácí brankář Filip Ament za nesportovní chování skrz protesty na rozhodčího. Ve 47. Minutě navyšuje stav Kišš za asistence Nováka. Stav 5:0 přichází jen o pár sekund později a to křižmou přihrávkou, při které se Turek už nestíhá přemístit a Plch zakončuje. 48. minuta přináší i první gól hostujícího týmu, který střílí Kobza za asistence Lukáše Kutmona. Závěrečný domácí gól střílí Novotný. Na straně Slovanu pak ještě střelou nahoru zakončuje Martin Řehulka. Konečný stav 6:2.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Mně se o tom nechce vůbec mluvit. Přístup špatný, góly žádné. Takže nevím, co si hráči mysleli. Jestli se ta Chrudim porazí sama, nebo jestli už je to nebaví.. Nechápu to. Hrajeme pořád o třetí místo, což si myslím, že není špatný umístění v soutěži. Ale pokud takhle budeme hrát i doma, s takovým přístupem, tak to zase prohrajeme a nemusíme vůbec hrát. Tak sem jim řekl, že kdo nechce hrát, tak ať klidně zůstane doma, že to klidně odehrajeme na deset lidí a po sezóně uvidíme, co dál..

Branky: 5:07 Plch ( Kišš), 9:57 Kišš (Kalous), 34:58 Dobiáš ( Novák), 46:21 Kišš (Novák), 46:59 Plch (Dobiáš), 55:19 Novotný (Kalous) – 47:22 Kobza ( Kutmon), 57:46 Řehulka (Kobza)

Rozhodčí: Barek -  Holeček, Plch

Vyloučení: 6+ (OT Ament)  - 6

Využití: 1:0  V oslabení: 0:0  Diváků: 161

Sestava CHRUDIM: Ament, Burkoň, Budinský, Seidler, Urban, Macháč, Kalous, Polák Jan, Dobiáš, Novotný, Novák, Karásek, Cvrček, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Polák Ondřej

Sestava SLOVAN: Turek, Pokorný, Polák,  Kutmon, Rosendorf, Kvapil, Kobza, Maška, Faltus, Řehulka, Ministr, Muselík, Čikl, Aulehla