O vítězi rozhodly závěrečné vteřiny

A mužstvo

HC SLOVAN M.T. – HC SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU

5 : 4 (1:0, 2:2, 2:2)

Do utkání Světlá nastoupila s velkým úbytkem hráčů. Nastoupily pouze dvě pětky, ale i tak nebylo do poslední chvíle jasné, kdo bude vítězem.

Již v první třetině se Slovanu podařilo dobře rozchytat hostujícího gólmana Jiřího Zvolánka po mnoha neproměněných šancích. První gól proklouzl až v 17. minutě při přesilové hře domácího mužstva, kterou proměnil Tomáš Langr za asistence Miroslava Janoška.

Druhá třetina byla na góly bohatší. V 28. minutě domácí obrana nechává úplně volného Kubáta před bránou a ten za asistence Jaroslava Doležala srovnává na 1:1. I druhý náš gól padá v přesilové hře a to po faulu Jakuba Doležala. Faltus z kruhu nahrává Řehulkovi před bránu a ten střílí pod víko. 35. minuta přináší poněkud smolný gól, kdy Jaroslav Doležal lehce trefuje masku domácího brankáře a puk odrazem klouže po výstroji mezi nohama až za brankovou čáru. Ani třetí gól Slovan nestřílí při hře 5 na 5. Roman Muselík proměňuje další přesilovou hru tentokrát po přihrávce od Faltuse a opět pod víko.

Do třetí třetiny vstupujeme s početní nevýhodou 3na 5 po trestech z konce druhé třetiny. Toho využívá Jakub Doležal a při hře 4 na 5, kdy stojí sám nehlídaný před brankou srovnává na 3:3. Ve 44. minutě po krásné kombinaci prostřeluje Zvolánka Čikl za asistence Muselíka. Ve 49. minutě jdou opět vidět nedostatky v domácí obraně. Nehlídaný Blažek srovnává stav na 4:4. Tento stav se nese až téměř do konce zápasu. 1:10 před koncem si hosté berou oddechový čas. Čas rychle utíká a vypadá to, že dojde k prodloužení. Nakonec tři sekundy před koncem se po přihrávce od Faltuse v kleče trefuje Čikl a přináší tak Slovanu první tři body do tabulky. Konečný stav 5:4.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Chtěl bych klukům poděkovat. Po pátečním tréninku jsme měli takové sezení, kde jsme si řekli, že tak, jak jsme hráli v Poličce, se opravdu hrát nedá. Dnes byl ten přístup daleko kvalitnější. Samozřejmě ti kluci se potřebují sehrát. Chyby se tam dělají. Ten zápas jsme vyhráli, i když musím říct, že to bylo štěstí, protože dál gól tři vteřiny před koncem, to se moc nevidí. Ale dali jsme ho. Máme body s těžkým soupeřem, takže doufám, že nám to trošku to sebevědomí zase stoupne a postupně budeme pracovat na tom, aby ty zápasy byly čím dál lepší, kvalitnější a abychom vyhrávali a řádně reprezentovali. Takže shrnutí – hodně mladých kluků, kteří v této soutěži nemají zkušenosti, a proto se tam vyskytlo tolik chyb, ale když to všechno skloubíme s těma staršíma klukama, tak si myslím, že jsme schopni hrát pěkný hokej a vyhrávat zápasy.

Branky: 16:41 Langr (Janošek), 31:05 Řehulka ( Faltus), 37:54 Muselík ( Faltus), 43:06 Muselík (Čikl, Janošek), 59:57 Čikl (Faltus, Langr) – 27:39 Kubát ( Doležal Jar., Drahozal), 34:49Doležal Jar. ( Svoboda), 40:36 Doležal Jak. (Blažek), 48:46 Blažek ( Špatenka)

Rozhodčí: Čížek – Holeček, Plch

Vyloučení: 4:6

Využití: 3:1   V oslabení: 0:0    Diváků: 278

Sestava SLOVAN: Turek, Pokorný, Kolařík, Hradil, Navrátil, Kobza, Faltus, Langr, Řehulka, Fibrich, Ministr, Muselík, Čikl, Aulehla, Janošek, Pavlovský

Sestava SVĚTLÁ: Zvolánek, Svoboda, Šíma, Drahozal,Kořínek, Bohm, Blažek, Doležal Jar. , Doležal Jak., Kopecký, Špatenka, Kubát