Slovan porazil i druhého finalistu

A mužstvo

HC KOHOUTI Č.T. - HC SLOVAN M.T.

2 : 4 (1:1, 0:0, 1:3)

V bráně Slovanu jsme již po druhé mohli vidět nového gólmana Tomáše Pospšila, který dnes vychytal nádherný výsledek. Z 35 střel na bránu pustil pouze dvě.

První gól padl v 3. minutě, kdy na bránu jeli tři útočníci. V obraně zasahoval pouze Tomáš Faltus, který puk vypíchl, ale ten najel přímo na hokejku Michala Křečana a Česká otevírá skóre na 1:0. V 10. minutě vyrovnává Igor Čikl po přihrávce od Langra. Během první třetiny hrajeme dvakrát v početní nevýhodě, čehož naštěstí Česká nevyužívá.

Do druhé třetiny vstupujeme s početní výhodou po zákroku Jaroslava Moučka za hákování. Ani nám se nedaří přesilové hry využít. Síť se nezavlní ani během následujících 20 min. Kdo má na ledě převahu je ale jasné. Slovan si je jistější a pomalu jde vidět vzestup týmu. S tímto tvrzením přicházejí po druhé třetině i příznivci České, kdy si všímají lepšího hokeje ze strany moravskotřebovských mužů, a téměř uzavírají zápas v naše vítězství. V 37. minutě má Čikl jasnou šanci, když na něj čeká prázdná brána. Bohužel však místo střelby nahrává spoluhráčovi a šance končí v zajetí kohoutí obrany. I další šance jsou z naší strany pěkné, ale poněkud překombinované.

V 45. minutě se Nimmerichter dostává do skluzu a Martin Řehulka pod ním protahuje puk až do brány a posunuje nás do vedení. V 50. minutě se puk při vyhození nešťastně odráží přímo před hostující bránu, kde najíždí hráči České. Pospíšil spolu s obranou naštěstí puk vychytává. V 54. minutě Janošek dává náš třetí gól, který je ale bohužel z pohledu rozhodčích neuznaný z důvodů hry v brankovišti. 5 minut před koncem vyrovnává Tomáš Prachař při hře 4 na 4. Skóre však v této podobě zůstává jen chvíli a to díky Romanovi Muselíkovi, který prostřeluje brankaře od modré.1:32 před koncem dochází k dalšímu vzájemnému vyloučení. Na trestnou lavici jde Jan Kobza za hru loktem a Vlček, který odchází s trestem 5+OK za bodnutí koncem hole. Domácí si berou oddechový čas a 45 s před koncem hrají bez brankaře. Do prázdné pak 6 vteřin před koncem střílí Tomáš Langr. Konečný stav 2:4.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Chci klukům poděkovat, protože si myslím, že Česká byla favorit. My ještě nejsme optimálně sehraní, ale kluci dnes splnili maximální výkon. To, co jsme si řekli, tak plnili. Nebýt těch vyloučení, kde nás Česká trošku zmáčkla, tak jsme jim moc šancí nedali. Dle mého jsme zaslouženě vyhráli. Nebyl nám uznán ten třetí gól, myslím si, že regulérní, ale nechci to hodnotit. Dnes stoprocentní spokojenost. Vyhrálo se, gólman zachytal, všechno bylo v pořádku a já jen doufám, že tak, jak jsem řekl minule -  ty výkony se postupně budou zvedat a sebevědomí s každým vyhraným zápasem poroste také.

Branky: 2:12 Křečan ( Kavalír), 55:16 Prachař (Jindřich) – 9:02 Čikl ( Langr), 44:26 Řehulka ( Pavlovský, Faltus), 56:07 Muselík (Langr), 59:54 Langr

Rozhodčí: Doležal – Říha, Vepřovský

Vyloučení: 3 + (5+OK Vlček) : 7

Využití: 0:0   V oslabení: 0:0    Diváků: 475

Sestava KOHOUTI: Nimmerichter, Moučka Jan, Pražák, Škvor, Lesák, Veselý, Procházka, Křečan, Hemský, Pejcha, Vlček, Prachař, Moučka Jar., Jindřich, Šimončič, Kavalír, Šejba, Čada, Blecha

Sestava SLOVAN: Pospíšil, Pokorný, Rajnoha, Hradil, Navrátil, Kobza, Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Fibrich, Muselík, Čikl, Aulehla, Janošek, Pavlovský