Vyrovnaný začátek, hladký průběh, odevzdaný konec

A mužstvo

HC SPARTAK CHOCEŇ - HC SLOVAN M.T.

5 : 10 (3:3, 2:5, 0:2)

Hned po příjezdu vypadal zápas temně. Schylovalo se k tomu, že se zápas vůbec neodehraje kvůli škodám napáchaným silným větrem. Elektrický proud se však 20 min po plánovaném začátku naštěstí rozjel a zápas mohl začít.

Vyrovnané síly na obou stranách vedly také k vyrovnanému výsledku po třetině. Stav otevírá Kovařík střelou od červené. Brankař Joska vypadá, že si je střelou z takové dálky jistý, ale puk mu projíždí pod rukou. Hned na to se daří i Ministrovi, který dostává přihrávku od Čikla. Puk prochází gólmanovi výstrojí. Ve třetí minutě se dostáváme k přesilové hře. Tentokrát pro nás početní výhoda znamená další střelenou branku v podání Romana Muselíka. Bohužel hned po rozehrání se puku ujímá Kopečný, který nahrává Královi a ten posílá puk mezi nohama Pospíšila. Snižuje tak stav 1:3. Choceň se v půlce třetiny dostává do našeho obraného pásma a dlouho ho nechce opustit. Naštěstí bez využití, i když s mnoha šancemi. Ve 12. minutě jsme i my posláni do početní nevýhody za strom od Schneidra. Rozhodčí však tento čistý zákrok posuzuje jako napadení. 9 sekund před koncem oslabení Choceň své přesilovky využívá. Opět se dostáváme do útoku, ale o puk přicházíme. Král nahrává úplně volnému Kopečnému na modrou. Sám jede na naši bránu a srovnává stav na 3:3.

V 26. minutě se Choceň dostává do vedení tentokrát pod vedením Krejzy. S lepším brankovým stavem však zůstávají jen necelou minutu o to po zákroku Kobzy, který vyrovnává na 4:4. O dvě minuty později Fibrich nahrává Kovaříkovi, ten si počkal na pohyb gólmana a puk mu podsunul pod nohama do brány. Opět však dochází ke srovnání. Schneider zpracovává puk. Nevšiml si však Krále blížícího se zezadu, který mu puk vypíchl a sám i střílel na bránu. Střelu proměnil. Zde však Choceň střelecky končí. Skóre navyšuje Langr po přihrávce od Muselíka na 5:6. Při své přesilové hře se domácí Matěj Pilař dopouští chyby a zbavuje se puku tím, že nahrává vlastnímu gólmanovi. Ten se s přihrávkou však nepopere tak, jak by měl a puk padá do brány. Střelcem gólu označen Faltus. V závěru 2. třetiny se dostáváme k početní výhodě 3 na 4, které opět využívá Tomáš Langr.

Se stavem 5:8 vstupujeme do poslední třetiny. Netrvá však dlouho a gólman Joska si může připsat další zákrok, ale v jeho neprospěch. Choceň hraje v oslabení a Muselík nahrává na bránu. Gólman však puk posílá nohou do své brány. Choceň celou třetině hraje spíše odevzdaně. Nepřestávají bruslit, ale k naší bráně se dostávají už jen málokdy. Závěrečným desátým gólem trestá Josku Tomáš Faltus po přihrávce od Kobzy. Během zápasu došlo k mnoha zranění. Na straně Chocně nedohráli tři hráči s poraněním žeber či třísel. Na naší straně nedohrál Fibrich skrz klíční kost po pádu za bránou při střeleném gólu. Tomáš Langr po seknutí do ruky naštěstí zápas i přes menší obtíže dohrává.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Tak jen krátké hodnocení zápasu. Dnes jsme si zasloužili vyhrát. Byli jsme lepší bruslařsky i střelecky. Každopádně za stavu, když jsme v první třetině vedli, tak jsme udělali tři chyby, čímž jsme soupeře poslali trochu na koně a tři góly jsme dostali.  V šatně jsme si to však vyříkali a myslíme, že od té druhé třetiny se obranná činnost zlepšila. Nedávali jsme jim tolik prostoru a šancí a naopak ty šance, které jsme si my vytvořili, tak jsme proměňovali. Zlaté tři body. Teď máme zápas doma a musíme se tou tabulkou prokousat tam, kam si myslím, že ten manšaft patří. Děkuji divákům, že přijeli a klukům za zápas, i když 5 gólů za zápas je celkem dost. Byli to však naše chyby. Oni sami si nic nevytvořili. Takže spokojenost s body.

Branky: 4:27 Zavřel ( Kopečný, Král), 13:23 Kopečný ( Zavřel, Král), 15:49 Kopečný ( Král), 25:50 Krejza (Knytl, Král), 29:23 Král (Kopečný) – 1:14 Kovařík, 1:27 Ministr (Čikl, Muselk), 4:16 Muselík (Čikl), 26:30 Kobza ( Čikl, Fibrich), 28:50 Kovařík ( Fibrich, Čikl), 30:55 Langr ( Muselík, Aulehla), 32:50 Faltus, 39:02 Langr ( Faltus, Rajnoha), 42:21 Muselík ( Aulehla, Čikl),48:18 Faltus ( Kobza, Langr)

Rozhodčí: Rulíček – Říha, Havel

Vyloučení: 5:4

Využití: 1:3   V oslabení: 0:1    Diváků: 456

Sestava Spartak : Joska, Turčáni, Novák, Jehlička, Vacek, Voříšek, Dvořák, Březka, Kopečný, Pilař M., Kučera, Knytl, Pilař L., Krejza, Lichtag, Zavřel, Král, Pochobradský, Růžička

Sestava SLOVAN: Pospíšil, Pokorný, Rajnoha, Kovařík, Hradil, Navrátil, Schneider,  Faltus, Langr, Fibrich, Ministr, Čikl, Aulehla