Jiskra je ........... ,však vy víte

A mužstvo

HC SLOVAN M.T. – HC LITOMYŠL

7 : 2 (2:0, 4:0, 1:2)

Zápas otevřel hned v 56. sekundě nahrávkou od Čikla Vojtěch Augustin, který poslal puk pod nohama Kalouska.  Ve 3. minutě Řehulka nahrává Pavlovskému přímo před bránu gólmana a navyšuje na 2:0. Dvě střely, dva góly a dochází ke střídání hostujících gólmanů. Tomáše Kalouska střídá Filip Klička. Začíná padat jeden faul za druhým na obou stranách. Do konce 1. třetiny hrajeme v oslabení 3 na 5, které ale bez problémů zvládáme. Hrajeme však také přesilovku 4 na 3, bez gólu.

2. třetinu jsme bezkonkurenčně na koni. Svědčí o tom i střelecká bilance, kdy z 18 střel na bránu Slovan 5 proměňuje. Naopak Pospíšil 8 mířících střel na bránu chytá. Ve 27. minutě střílí Čikl pod víko a navyšuje na 3:0. O minutu později dochází ke krásné kombinaci Pavlovského, Faltuse a Čikla. Rychlé a přesné nahrávky před litomyšlskou bránou vytvořily Čiklovi nabídku prázdné brány. Stav 4:0. Téměř v polovině utkání dochází k vzájemnému vyloučení, kdy si hostující Zahradník odnáší dvouminutový trest, avšak domácí Muselík trest 2+2. V 35. minutě využívá přesilové hry Řehulka po přihrávce z rohu za bránou od Kobzy. Šestý gól padá znovu v oslabení hostujícího týmu. Langr nahrává Faltusovi a ten dorážkou zakončuje.

Do začátku třetí třetiny vstupujeme tentokrát my s oslabením. Za to jsme také potrestání Skoumalem. Netrvá dlouho a svůj třetí gól v zápase si připisuje Čikl dorážkou nad gólmana. Slovan si je jistý výhrou a hráči polevují. Toho však Litomyšl využívá. Ve 47. minutě Dvořák objíždí bránu a zasunuje. Tím je však zápas rozhodnut.

Celý zápas by se dal zhodnotit jednoduše - Soupeře jsme téměř nepustili k šanci. Dva góly jsme dostali za rozhodnutého a jasného vítězného stavu. Oproti loňsku se Litomyšl výrazně zlepšila, ale na výhru to tentokrát nestačilo.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Nás čekal těžký soupeř. Minulé kolo vyhrála Litomyšl v České, takže byla namlsaná. Soupeř se od minulé sezóny hodně zlepšil. Hodně bruslili, hráli do těla. Naštěstí jsme to ustáli. Gólman nás podržel. První třetina byla taková rozkoukávací. Dali jsme dva góly. Co je pro mě potěšující, je to, že jsme hned nedostali a třeba nám soupeř i neotočil skóre, jako to bylo v těch předchozích zápasech. Druhá třetina byla z naší třetiny výborná. Dali jsme 5 gólů. Kluci si zasloužili vyhrát i s nulou, protože Litomyšl se k mnoha šancím nedostala, ale tu třetí třetinu pod vidinou toho, že jsme vedli už o 5 gólů, tak si tam soupeř vytvořil nějaké šance a dvě proměnil. Nic se ale neděje. Já jsem spokojený s tím, že jsme oproti předchozím zápasům dostali málo branek. 7 gólů jsme dali a na to se musí vyhrávat. Teď nás čeká Havlíčkův Brod, kde snad nějaké body zase nasbíráme.

Branky: 0:56 Augustin (Čikl), 2:31 Pavlovský (Řehulka), 26:38 Čikl ( Řehulka, Pavlovský), 27:34 Čikl ( Faltus), 34:46 Řehulka (Kobza), 37:09 Faltus ( Langr, Augustin), 43:26 Čikl ( Faltus, Augustin) – 41:08 Skomal ( Dvořák,Budina), 46:14 Dvořák ( Skoumal)

Rozhodčí: Kratochvíl – Holeček, Laczko

Vyloučení: 8:8

Využití: 2:1   V oslabení: 0:0    Diváků: 245

Sestava SLOVAN: Pospíšil, Pokorný, Rajnoha, Kovařík, Hradil, Navrátil, Schneider, Kobza,  Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Muselík, Čikl, Aulehla, Janošek, Pavlovský

Sestava LITOMYŠL: Kalousek, Klička, Bláha, Jankovský, Šklíba, Mečiár, Starý, Dvořák, Novotný, Skoumal, Barkoci, Zahradník, Bor, Voříšek, Hynek, Pilavka, Budina