1. kolo zakončeno třemi body

A mužstvo

BK HAVLÍČKŮV BROD ,,B"- HC SLOVAN M.T.

2 : 7 (1:3, 0:1, 1:3)

Zápas otevřel v 30. vteřině rychlým gólem domácí Pecen za asistence Homoly. V 6. minutě se dostáváme do oslabení, kdy se Langr ujímá puku a míří na bránu. Střela se odráží od Folvarského a dorážka se nedaří ani Aulehlovi. V 10. minutě se však Langrovi opět podaří vybojovat puk. Nahrává volnému Janoškovi před bránu a vyrovnává na 1:1střelou pod betony. O dvě minuty později si prohazují role - Janošek nahrává Langrovi a zvyšuje na 1:2. Necelé dvě minuty před koncem se ukazuje i kapitán týmu Čikl, který sám objíždí hráče, naznačuje střelu, ale počká si. Brankař vyjíždí z brány, čímž uvolňuje prostor a Čikl zakončuje.

Druhá třetina je ve znamení trestů. Domácím se daří střelit při svých přesilových hrách pouze břevno. Ve 28. minutě se dostáváme k početní nevýhodě 5 na 3, naštěstí bez potrestání. Po tomto trestu z trestné vyjíždí Janošek a jede sám na bránu Folvarského, který střelu vyráží. Brána domácích se znova rozvlní až v 36. minutě. Puk zřejmě proletěl sítí. Bohužel je branka neuznaná.  O chvíli později se znovu dostáváme do oslabení 5 na 3. Kovařík ale vypichuje puk, míří na bránu a v oslabení prostřeluje - 1:4.

K první přesilové hře se dostáváme ve 45. minutě. Za protesty si však Pecen navyšuje trest na 2 +10. Další kuriozitou utkání je situace, kdy rozhodčí signalizuje v našem obraném pásmu hru vysokou holí. Domácí hráči si však signál rozhodčího přeložili po svém a brankář odjíždí z brány s myšlenkou ponechané výhody i přes to, že rozhodčí již nic nesignalizuje. Augustin tak posílá puk do úplně volné brány. Již druhý neuznaný gól přichází posléze. Langr prostřeluje brankaře. Puk zůstává na brankové čáře. Langr je však i s pukem sražen do branky, která se tímto posunuje. Regulérní gól, který však rozhodčí neuznává. Neuznaný gól však trestá Martin Řehulka střelou nad lapačku. Ve 49. minutě Hradil střílí na bránu a Langr doráží. Stav 1:6. 2 sekundy před koncem se daří domácím střelit v přesilové hře druhý a poslední gól, kdy už si je Slovan jist svoji výhrou.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Nepovedla se nám 1. třetina, i když jsme si v kabině řekli, že si musíme dát pozor. Hned po 30. sekundách jsme však dostali gól. Celkově první třetina byla z naší strany špatná. Špatné nahrávky, málo jsme bruslili a jen díky bohu jsme dali tři branky a tím jsme to otočili. Druhou třetinu jsme hráli pořád v oslabení. Samozřejmě některé ty fauly tam byly, čemuž se musíme vyvarovat. Půl třetiny jsme odehráli tak nějak rozkouskovaně. Třetí třetina se nám už povedla. Z naší strany to byl hokej. Dali jsme i góly. Důležité je, že vezeme tři body a v pátek nás čeká těžký soupeř Světlá, na kterého se musíme připravit, a snad už to bude jenom lepší.

Branky: 00:30 Pískač ( Homola), 59:59 Pecen ( Homola, Cejpek) – 9:58 Janošek (Langr), 13:30 Langr (Janošek), 18:27 Čikl ( Schneider), 38:02 Kovařík, 44:07 Augustin ( Čik), 45:32 Řehulka (Pavlovský), 48:01 Langr ( Hradil)

Rozhodčí: Kolář- Gregar, Říha

Vyloučení: 1+OT Pecen : 9

Využití: 1:0   V oslabení: 0:1    Diváků: 86

Sestava HAVLÍČKŮV BROD: Folvarský, Lacina, Rubner, Lachman, Motl, Bancíř, Pecen, Hrabaň, Pískač, Hynek, Vala, Jelínek, Křížek, Přibyl M., Přibyl J., Cejpek, Polák, Homola

Sestava SLOVAN: Pospíšil, Pokorný, Kolařík, Kovařík, Hradil, Schneider, Kobza,  Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Ministr, Muselík, Čikl, Aulehla, Janošek, Pavlovský

POZOR ZMĚNA: Do Světlé zavítáme v pátek 10.11. v 19:00. (Přesunuto ze středy15.11.)