Vyrovnaný zápas rozhodla až třetí třetina

A mužstvo

HC SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU - HC SLOVAN M.T.

4 : 1 (0:0, 0:0, 4:1)

Netradiční den na zápas naší krajské ligy přinesl pro diváky podle mě pěkný a hratelný zápas. Síly byly vyvážené a puk lítal z jedné strany na druhou.

V prvních dvou třetinách nepadl žádný gól. Šance byly téměř vyrovnané. Obě strany si zahrály jak přesilové hry, tak oslabení. Slovan si hned v první třetině zahrál i oslabení 5na 3, které trvalo 30 sekund, naštěstí bez újmy. V druhé třetině se však tresty otočily a Světlá si zahrála dlouhé oslabení 3 na 5. Bohužel, početní výhoda Slovanu končí dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě.

Třetí třetina přinesla první vstřelenou branku. Kořínek střílí v početní výhodě z kruhu do horního rohu brány a otevírá tak stav na 1:0. I naše strana využívá přesilové hry a Faltus pálí také z kruhu a také do horního roku. Deset minut před koncem opět navštěvujeme trestnou lavici. Té využívá Doležal střelou od modré pod betony Pospíšila. V tom samém okamžiku si hráč hostí Roman Muselík připisuje osobní trest za nesportovní chování. V 57. minutě máme možnost stav dorovnat, když na trestnou odjíždí Ondřej Včela za podražení. Bohužel Kořínek vypichuje a nahrává Dolinskému, který ve svém oslabení navyšuje na 3:1. Ani poslední gól nepadá v plném počtu. Světlá 1:13 před koncem potvrzuje své vítězství v čele s Doležalem. Konečný stav 4:1.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Byl to vyrovnaný zápas. Nehráli jsme špatně, až tak, abychom si zasloužili prohrát 4:1. Bohužel jsme neproměnili přesilovky, které jsme měli. Soupeř dal tři góly z přesilovek a jeden v oslabení. My jsme také využili přesilovku, takže při hře 5 na 5 gól nepadl. Mě mrzí jediná věc, v první třetině jsme měli dost šancí na to, abychom ten zápas vedli a mohli v klidu dohrát. V třetí třetině soupeř střelil branku a byl na koni. My jsme sice vyrovnali, ale potom jsme hned z další přesilovky zase dostali a to už bylo těžké dohánět. Pro mě je to zklamání, protože jsme hráli zápas, kde jsme měli bodovat. V neděli musíme s Poličkou vyhrát a prát se o body, abychom se vůbec někam v té tabulce dostali. Také bych rád poukázal na některé domácí fanoušky – myslím, že není vhodné lít pivo za krk hostujícím hráčům..

Branky: 45:35 Kořínek (Dolinský), 50:11 Doležal (Kořínek, Dolinský), 56:48 Dolinský (Kořínek), 58:47 Doležal (Venc)

Rozhodčí: Čížek – Holeček, Bohuněk

Vyloučení: 7 : 7 + OT Muselík

Využití: 3:1   V oslabení: 1:0    Diváků: 230

Sestava SVĚTLÁ: Zvolánek, Koubský, Svoboda, Venc, Včela O., Drahozal, Kořínek, Blažek, Štros, Včela P., Dolinský, Doležal, Kopecký, Kubát

Sestava SLOVAN: Pospíšil, Pokorný, Kolařík, Kovařík, Hradil, Schneider, Kobza,  Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Ministr, Muselík, Čikl, Aulehla, Janošek