První nula v sezóně

A mužstvo

HC SLOVAN M.T. – HC SPARTAK POLIČKA

5 : 0 (2:0, 2:0, 1:0)

Dnešní utkání začalo slavnostně. Po 13. letech jsme měli tu čest rozloučit se s naším kmenovým hráčem Lukášem Kutmonem, který si odnesl svůj dres, cenu, ale hlavně obrovský potlesk – Lukáši děkujeme!!!

Utkání otevřel v přesilové hře Janošek, který využil střelu od Aulehly a dorážel do brány. V 13. minutě Kovařík nahrává z pásma volnému Čiklovi. Ten jede sám na bránu a střelou nahoru zvyšuje na 2:0. Třetí gól padá opět z přesilové hry za příliš mnoho hráčů na ledě Poličky, což trestá Miroslav Janošek.

Ve 24. minutě se k velké šanci dostává Aulehla. Střílí do prázdné brány, ale bohužel v posledním okamžiku Vašátko zvedá lapačku a Aulehla se trefuje přímo do ní. O minutu později napravuje svůj dvouminutový trest Kolařík, kdy v chumlu před bránou dává gól a navyšuje na 4:0.

Ve třetí třetině padá už jen jeden gól a to hned na začátku. V 52. minutě  po nástřelu od Kolaříka doráží Aulehla do prázdné brány.  Dochází také ke zranění Kobzy, který zřejmě po dorážce padá a sám si ,,přisedává“ kotník. Z ledu ho odváží spoluhráči a zápas bohužel nedohrává. 1:28 před koncem rozhodčí uděluje trest Martinu Aulehovi 5 + 25 (TH) – kdy v souboji u mantinelu padá Aulehla na Nunvaře. Aulehla nejdříve bije protihráče do hlavy, ale při odjezdu ho vědomě kope bruslí do hlavy a za to si odnáší tak vysoký trest. Konečný stav 5:0.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Povinné tři body jsme dnes s Poličkou uhráli. Já si myslím, že ten zápas pro diváky nebyl příliš pohledný. Z obou stran to byl boj, než pěkný hokej. Některé góly byly po pěkných akcích, to zase nemůžu říci. Také nás dnes podržel gólman, protože soupeř měl ve třetí třetině pár šancí, které mohli proměnit. Ten zápas z hokejového hlediska pěkný nebyl. Nebyla tam plynulost, pořád tam byly nějaké souboje, píchání do kotoučů, odhazování, špatné přihrávky. Spokojenost jen se třemi body. Gólman vychytal nulu, za což také děkuji. Ale teď přes týden se musíme dát dohromady. Nejen, že doufám, aby se vrátili hráči, kteří dnes byli nemocní, ale také uvidíme, co bude s Kobzou. Také nevím, co bude mít Aulehla, protože to byl vyšší trest. To se ukáže v týdnu a na Českou na neděli se musíme více připravit, protože to bude jiný hokej. Je to těžký soupeř..

Branky: 4:45 Janošek ( Aulehla, Schneider), 12:28 Čikl ( Kovařík), 21:20 Janošek ( Aulehla, Hradil), 25:26 Kolařík ( Čikl, Faltus), 51:39 Aulehla (Kovařík, Faltus)

Rozhodčí: Rulíček – Říha, Budinský

Vyloučení: 2 + (5 +OK Aulehla) : 5

Využití: 2:0   V oslabení: 0:0    Diváků: 386

Sestava SLOVAN: Pospíšil, Pokorný, Kolařík, Kovařík, Hradil, Schneider, Kobza,  Faltus, Langr, Řehulka, Muselík, Čikl, Aulehla, Janošek

Sestava POLIČKA: Vašátko, Nunvář, Štěrba, Dvořák, Jícha, Poul, Švejda, Jindra, Zobač, Šedý, Vápeník, Lidmila, Krajíček, Boháček, Vápeník