Chyba v přesilovce opět rozhodla

A mužstvo

HC SLOVAN M.T. – HC KOHOUTI Č. T.

2 : 3 (1:1, 0:0, 1:2)

Rychlou střelu v první minutě od Čikla chytá Nimmerichter do lapačky. Další rychlá akce přichází pár sekund na to, když Augustin střílí tyč. Síť se však rozvlní až v 8. minutě, když Augustin vybojuje puk na obranné modré a vyráží sám na bránu s protihráčem v patách. Augustin je však rychlejší a prostřeluje gólmana. Dvě minuty na to však skóre vyrovnává Fúzik, kterému z bully nahrává Prachař. Následně v přesilové hře Pavlovský dává gól, avšak rozhodčí branku neuznává z důvodu hry vysokou holí. Nutno podotknout, že zvednutou hokejku měl jiný hráč, který se puku ani z daleka nedotkl.

Začátkem druhé třetiny hrajeme opět přesilovou hru. Dvakrát po sobě se dostává k šanci do zcela odkryté brány Faltus, ale neproměňuje. V této přesilovce rozhodčí signalizuje gól. Střelcem gólu by byl Kovařík. Rozhodčí však následně zvedá ruce a omlouvá se, že puk vlastně padl mimo bránu (zřejmě zezadu do sítě). Celou druhou třetinu je Slovan na koni.

Vstup do třetí třetiny je přívětivý pro hostující hráče. Křečan zvyšuje hned v 42. minutě na 1:2. Pěkně přichystanou střelou Kobza nahrává zpoza brány Řehulkovi před bránu a ten srovnává na 2:2. Kobza je při dalším střídání faulován vysokou holí do obličeje. Přítomná je i krev. Krejnus dostává 2+2.  V takto dlouhé přesilovce se předpokládalo, že Slovan rozhodne zápas. K tomu i došlo. Bohužel ale ne tak, jak bylo myšleno. Prachař se ujímá puku, nahrává volnému Jindřichovi před bránu Pospíšila. V bitvě kdo z koho je Jindřich tím šťastnějším. Dvě minuty před koncem si domácí berou oddechový čas. Na led nastupují bez brankaře. Dostáváme Českou do tlaku. 36 sekund před koncem tlak zastavují hosté svým oddechovým časem. V závěrečných třetinách  už žádná branka nepadá. Konečný stav 2:3.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Teď jsem trošku rozladěný a naštvaný, protože kluci odehráli dobrý bojovný zápas. Měli jsem i dost šancí, na to, abychom rozhodli daleko dřív, než čekat na závěr. My jsme ale nedali ty naše velké šance, které jsme měli. Neproměnili jsme ani ty vyložené šance do prázdné brány. Lítalo to kolem tyček. Měli jsme i smůlu. Ale zase se zápas rozhodl tehdy, kdy máme 4 minuty přesilovou hru a dostaneme gól, což už je asi po páté. Je to zase gól, kdy máme rozhodnout zápas za stavu 2:2 a my dostaneme gól na 2:3. Z toho jsem rozladěný. Já si vůbec nevybavuji, že by se něco v mé kariéře takto opakovalo, abychom dostali tolik gólů v přesilových hrách. Hrozně mě to mrzí, z důvodů toho, že jsme byli ne vyrovnaným, ale lepším týmem. První třetina byla vyrovnaná, v druhé třetině jsme měli daleko více šancí. Bruslili jsme. V obranném pásmu to bylo také v pořádku. Kluci si plnili vše, co jsme si řekli a zase nám zápas rozhodne taková nedisciplinovanost. Musíme hrát dál. V e středu nás čeká Ledeč, kde je nutné povinné vítězství. V Ledči se nám vždy hrálo špatně, tak doufám, že bude vše v pořádku a budeme body získávat i v dalších zápasech.

Branky: 7:27 Augustin, 45:03 Řehulka ( Kobza) – 9:59 Fúzik (Prachař, Jindřich), 41:11 Křečan ( Vlček, Pejcha), 50:19 Jindřich ( Prachař)

Rozhodčí: Pilný – Bohuněk, Ruliček

Vyloučení: 1 : 6

Využití: 0:0   V oslabení: 0:1    Diváků: 518

Sestava SLOVAN: Pospíšil, Pokorný, Kolařík, Kovařík, Hradil, Schneider, Kobza,  Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Fibrich, Muselík, Čikl, Janošek, Pavlovský

Sestava KOHOUTI: Nimmerichter, Sajdl, Pražák, Škvor, Cik, Vyskočil, Šimončič, Krejnus, Křečan, Hemský, Pejcha, Vlček, Prachař, Moučka, Jindřich, Fúzik, Blecha, Šejba, Urban