Favorit ztratil dva body na domácím ledě

A mužstvo

HC CHRUDIM - HC SLOVAN M.T.

6 : 7 (4:1, 0:3, 2:2, P 0:1 )

Vyrovnané utkání přinesl i vyrovnaný konec, ve kterém si Slovan po 15 sekundách prodloužení vybojoval důležité 2 body.

Během první třetiny hosté inkasovali čtyři branky a zápas vypadal ztraceně. První branka padla v 7. minutě střelou Klementa od modré čáry. V 11. minutě stav srovnává Langr střelou nad lapačku Cvrčka. V 15. minutě Štěpánek objíždí naší obranu a sám i navyšuje stav střelou do horního rohu. 17. minuta nese další gól domácích hráčů. Urban zakončuje prudkou střelou z kruhu, která končí v síti. O čtvrtý gól hostů se zasloužil Karásek, který si hravě poradil s naší obranou a také sám zakončil. 10 sekund před koncem první třetiny dochází k prvnímu vyloučení a to na obou stranách.

Do druhé třetiny vstupují týmy v počtu 4 na 4. Chvíli na to se dostáváme do početní výhody 3 na 4. Těsně po skončení trestu domácích snižuje stav Faltus po přihrávce od Čikla. Třetí gól Slovanu padá v 32. minutě také těsně po navrácení domácího hráče z trestné lavice. Střelcem gólu je Tomáš Langr. Ten se postaral i o následující vyrovnávací gól a zároveň si připsal i hattrick.

Třetí třetinu jsme začali několika tresty za sebou. Naštěstí faulovali i domácí, což nám pomohlo navýšit stav. Pavlovský a Kobza nádherně vybojovali puk a o zakončení se postaral Langr v přesilové hře. Pár sekund na to střelou od modré vyrovnává Kalous střelou do horního rohu. Faltus po boji před brankou zvyšuje na 5:6. To však o dvě minuty později Chrudim opět vrací a opět srovnává na 6:6. Půl minuty před koncem je faulován Langr při nájezdu na branku. I přes to, že jsou výjimečně na ledě dva hlavní rozhodčí, je tento jasný trestný nájezd hodnocen jen dvouminutovým trestem. Zápas v základním čase končí za stavu 6:6.

Do prodloužení Slovan nastupuje s početní výhodou. Netrvá dlouho a puku se ujímá Čikl, který nahrává Augustinovi a ten po 15 sekundách končí prodloužení ve prospěch Slovanu. Slovan si odnáší dva ne zrovna lehce vybojované body. Konečný stav 6:7.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Dnes jsem spokojený s dvěma body. Chrudim je samozřejmě těžký soupeř, ale můj názor je ten, že jsme měli vyhrát za tři body. Dnes se moc nepovedl zápas gólmanovi, ale to se někdy stane. Prostě mu to dnes nevyšlo. Kluci bojovali. Za stavu 4:1 to pro nás nevypadalo moc dobře, ale od druhé třetiny jsme se semkli. Plnili jsme si, co jsme si řekli, ale hlavně jsme dávali góly. Ten bonbónek, ve smyslu uhraného druhého bodu, si myslím, že teď klukům hodně pomůže na to sebevědomí. Teď máme sérii tří zápasů doma. Pokud to zvládneme, tak půjdeme určitě zase nahoru. Takže spokojenost, diváci fandili, dnes všechno v pořádku.

Branky: 6:31 Klement (Plch), 14:44 Štěpánek (Kalous), 16:55 Urban, 17:26 Karásek ( Haltuch), 47:56 Kalous ( Karásek), 52:13 Štěpánek ( Kišš) - 10:42 Langr ( Schneider), 23:38 Faltus ( Čikl, Kovařík), 31:28 Langr (Kolařík, Pavlovský), 38:21 Langr ( Kobza), 47:32 Langr (Kobza), 48:47 Faltus (Čikl), 60:15 Augustin (Čikl)

Rozhodčí: Sedlák, Čížek - Urubčík, Havel

Vyloučení: 8: 5 Využití: 0 : 2   V oslabení: 0:0    Diváků: 179

Sestava CHRUDIM: Cvrček, Pilař, Hudec, Burkoň,  Budínský, Seidler, Urban, Mlejnek, Klement, Kalous, Polák Jiří, Polák Jan, Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Polák Ondřej

Sestava SLOVAN: Pospíšil, Pokorný, Kolařík, Hradil, Schneider, Kovařík, Kobza, Maška, Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Fibrich, Ministr, Muselík, Čikl, Janošek, Pavlovský