Hlinsko schytalo desítku

A mužstvo

HC SLOVAN M.T. – HC HLINSKO

10 : 3 (3:0, 4:0, 3:3)

V dnešním zápase jsme mohli v domácí bráně vidět staronového hráče Honzu Vlacha, který dnes vychytal 29 střel. Ve  hře byl Slovan po celou dobu na koni, což je vidět i v závěrečném výsledku.

Hned v první minutě si hosté vybojovali trest v podobě dvou minut. První gól padl v 7. minutě po přihrávce od Kobzy na Langra. V 17. minutě se domácí dostávají do oslabení. Hlinsko však zaváhá a Kobza objíždí hostujícího hráče, naznačí na branku, čímž si dělá prostor a zvyšuje na 2:0. Minutu před koncem Hlinsko seká před vlastní bránou Čikla do hokejky, čímž pomohou puku do branky.

Do druhé třetiny vstupujeme v početní nevýhodě. 8 sekund před koncem trestu domácích je faulován Kobza, který sám míří na bránu. Je nařízeno trestné střílení, které Kobza proměňuje střelou mířící pod paží Saifra. Zhruba v polovině zápasu Pavlovský nahrává od modré Ministrovi přímo před bránu a ten zakončuje na 5:0. V 36. minutě využívá Fibrich přesilové hry a téměř laxní střelou na bránu posílá puk mezi nohama gólmana. V témž čase dochází ke střídání hostujících gólmanů. Saifra střídá Peřina. Toho poprvé prostřeluje Pavlovský z otočky po přihrávce od  Langra.

Třetí třetina naopak začíná domácí přesilovou hrou. Odražený puk od horního břevna končí v sítí díky Langrovi v 48. minutě. 10 min před koncem Peřina vyjíždí z brány vybojovat puk. Dopouští se však chyby a do odkryté branky střílí Pavlovský. Krásný desátý gól dává v našem oslabení Augustin po přihrávce od Čikla. Po chvíli se dostáváme do početní nevýhody 3 na 5, čehož hosté využívají a střílí svůj první gól v zápase od Pelána. 2 minuty před koncem Vlach dostává druhou branku. Střelcem Daniel Králíček. Do konce hry hrajeme přesilovou hru. Necelou minutu před koncem dochází k šarvátce v našem útočném pásmu. Kovařík sráží pěstí Finka k zemi a v boji vítězí. Oba si však odnášejí trest 2 + 2. Vteřinu před koncem padá poslední branka v podání Hrona. Konečný stav 10:3.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Jsem spokojený za vybojované tři body. Předvedli jsme dobrý výkon. Zasloužené vítězství. Měli jsme nového gólmana. Ihned jsem ho dal do hry a myslím, že zachytal velice slušně. V té třetí třetině jsme dostali gól při hře 3 na 5, to se nedá nic dělat. Dvě třetiny byly z naší strany velice dobré.  Kluci si to dávali a dávali hlavně i branky, za což je musím pochválit. Na hokej se dalo dívat. Navíc jsme dali tři góly v našem oslabení, což se zase obrátilo oproti tomu, jak jsme v přesilovkách dostávali. Takže já jsem naprosto spokojený. Musíme dál pokračovat v těchto výkonech a sunout se dál tou tabulkou nahoru, protože si myslím, že do té první čtveřice patříme.

Branky: 6:39 Langr ( Kobza), 16:57 Kobza, 18:58 Čikl ( Augustin, Kovařík), 21:20 Kobza, 29:15 Ministr ( Pavlovský), 35:51 Fibrich ( Pokorný), 37:59 Pavlovský ( Langr), 47:16 Langr ( Pavlovský), 50:16 Hradil ( Langr), 51:15 Augustin ( Čikl) – 52:22 Pelán ( Pazdera, Sobotka), 57:44 Králíček ( Dítě), 59:59 Hron ( Pazourek)

Rozhodčí: Škorpil – Kolář, Boh..

Vyloučení: 8 : 10 +TS (Tulis)

Využití: 2:1   V oslabení: 2:1    Diváků: 318

Sestava SLOVAN: Vlach, Pokorný, Kolařík, Kovařík, Hradil, Schneider, Kobza, Maška, Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Fibrich, Ministr, Muselík, Čikl, Janošek, Pavlovský

Sestava HLINSKO: Peřina, Saifr, Brázda, Beneš, Poskočil, Sobotka, Fink, Pazdera, Dítě, Velínský, Tulis, Zdražil, Chvojka, Králíček, Hron, Plachý, Pazourek, Havel, Pelán