Další tři body zůstaly doma

A mužstvo

HC SLOVAN M.T. – HC CHOTĚBOŘ

5 : 3 (3:0, 1:2, 1:1)

Hned druhá minuta přinesla první přesilovku Slovanu, kdy Hamarič schytal několik střel. Žádná bohužel neskončila v síti. Ve 12. minutě je potrestán hostující hráč Vácha osobním trestem za protesty po vlastním vyloučení. Váchovo vyloučení trestá Tomáš Faltus. O pár sekund na to navyšuje stav Augustin střelou mířící pod víko. 14. minuta přináší další vstřelenou branku po přihrávce Janoška Řehulkovi přímo před bránu. Řehulka pak posílá puk mezi betony Hamariče až za brankovou čáru. Po první třetině by se dalo říci, že hostující hráči zatím netuší, kdo se ukrývá v domácí bráně, jelikož se k ní téměř nedostali.

Druhá třetina se odehrává v pozvolnějším tempu. Vácha se vrací z trestné lavice a svůj desetiminutový prohřešek trestá gólem. Využívá vlastní přesilovou hru, kdy se domácím hráčům nedaří správně vyhodit puk a snižuje na 3:1. Na začátku 34. minuty zvyšuje bodový rozdíl Janošek po přihrávce od Ministra střelou pod betony gólmana. Dostáváme se i k dlouhé přesilové hře 5 na 3, která však nepřináší žádné zakončení. Naopak v závěru přesilovky 5 na 3 hosté ujíždí a míří na bránu. Vlach naštěstí střelu chytá. Necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny po chybě kapitána týmu dostává na 4:2.

Do třetí třetiny vstupujeme v oslabení. Pěkný a zároveň důležitý gól střílí Josef  Fibrich po přihrávce od Schneidra. 3 minuty před koncem se Schneider sráží s hostujícím hráčem, který padá na zem. Pan rozhodčí Kareš tuto srážku hodnotí trestem v podobě dvou minut jen pro Schneidra. Toho hosté využívají a střílí tak svůj druhý gól ve své přesilovce. Následně na to jsme poslání do 3. Hosté si ihned berou oddechový čas. Slovan se brání a neustále puk vyhazuje z pásma ven. To zřejmě těžce nese Dvořák a fauluje domácího hráče zásahem do hlavy a krku, za což si odnáší trest 2+ 10. Tímto zápas končí za stavu 5:3.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Dnes zasloužené vítězství. Kdybychom se vyvarovali některých zbytečných chyb a zbytečných faulů, tak bychom ten zápas měli pod kontrolou. Druhá třetina se nám trochu nepodařila. První třetina byla jasně naše. Měli jsme tam ještě asi 5 nebo 6 jasných šancí, které jsme neproměnili. Určitě si myslím, že jsme si to vítězství zasloužili. Je to další krok, k tomu, abychom se posunuli dál. Musím kluky pochválit, že pro to opravdu udělali vše, aby ty zápasy dotahovali do konce.

Branky: 11:59 Faltus ( Janošek), 12:23 Augustin ( Fibrich), 15:59 Řehulka (Janošek), 33:06 Janošek ( Ministr), 47:51 Fibrich ( Schneider, Augustin) – 26:42 Vácha, 38:35 Dvořák ( Mašek), 57:00 Svoboda

Rozhodčí: Kareš – Plch, Schaffer

Vyloučení: 7 : 7 + ( OT Vácha, OT Dvořák)

Využití: 1:2   V oslabení: 0:0    Diváků: 438

Sestava SLOVAN: Vlach, Pokorný, Kolařík, Kovařík, Hradil, Schneider, Kobza, Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Fibrich, Ministr, Čikl, Janošek, Pavlovský

Sestava CHOTĚBOŘ: Hamarič, Musílek, Mašek L., Ludvík, Vácha, Hospodka, Eis, Hlídek, Vlček, Dvořák, Svoboda, Činčila, Mašek P.