Branková přestřelka skončila ve prospěch Slovanu

A mužstvo

HC SLOVAN M.T. – HC SPARTAK CHOCEŇ

9 : 5 (3:2, 4:2, 2:1)

Skóre otevřel v 6. minutě Pavlovský, který si probojoval puk až k bráně a těsně před gólmanem střelu zvedl. 10. minuta přináší vyrovnání. Krejza se ujímá puku po přihrávce od Voříška a od modré prostřeluje Honzu Vlacha. Necelou minutu však Fibrich přihrává puk Čiklovi, který naznačuje střelu na bránu. Počká si na vyjetí Josky z brány a puk pak posílá za jeho záda. Krejza si připisuje zásluhu i na druhém vyrovnání střelou nad lapačku. Před koncem první třetiny získáváme minutovou přesilovku 5 na 3, z které bohužel netěžíme. Fibrich však následně využívá pokračující přesilovky 5 na 4 a první třetina končí za stavu 3:2.

V úvodu druhé třetiny jsme posláni do oslabení. Po odpykání tohoto trestu rozhodčí signalizuje další trest na naší straně a Choceň využívá přečíslení a srovnává na 3:3. Branková přestřelka pokračuje. 5 sekund na po vyhraném bully Kobza nahrává Langrovi a ten střílí nad lapačku gólmana. Dvě minuty na to zvyšujeme brankový rozdíl. Augustin naznačuje střelbu na bránu. V poslední chvíli přihrává volnému Čiklovi, který střílí do odkryté brány. Další gól Slovanu pan rozhodčí neuznává z důvodů, kdy puk měl být do brány kopnut. Z pohledu diváka si choceňský obránce při svém pádu puk zavezl sám do brány. Na druhé straně proměňuje Prachař po boji před Vlachovou bránou. V 37. minutě ukazuje svoji sílu Hradil, který od modré tvrdě prostřeluje Josku.  Do konce třetiny padá už jen jeden gól. Fibrich dostává přihrávku od Augustina a z první pálí na bránu. Puk se odráží od brankaře do brány. Hned poté je Augustin faulován při nájezdu na bránu. Trestný nájezd byl jasný, ale pan Veselý to viděl jinak. Hosté si odnesli jen dvouminutový trest.

Do třetí třetiny vstupujeme nešťastně. Ve 41. minutě dostáváme gól od Krále, kdy Vlachovi puk proplouvá v leže pod lapačkou. Pan Veselý opět nechává zápas vygradovat až k oboustranným faulům. Jedním z nich je faul ze strany Slovanu. Schneider si odnáší trest 5 + OK za vražení na hrazení se zraněním Krále. Ten zápas nedohrává a odchází se zakrváceným okem. Nutno podotknout, že z obou diváckých stran (domácí i hostí) se ozývá „rozhodčí nestačí“.  Pětiminutové oslabení je pro nás šťastné. Langr ujíždí s pukem a zvyšuje na 8:5. I na straně hostů dochází k udělení trestu 5 + OK za faul kolenem se zraněním Ministra, který zápas také nedohrává, stejně jako Březka, který je poslán do kabiny. Závěrečnou tečkou je Augustinova střela od modré, která končí v bráně při odpykávání trestu hostujícího týmu. Konečný stav: 9:5.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Dnes jsme urvali důležité tři body. Máme za sebou tři zápasy doma a naštěstí všechny vítězné. Dnes jsme výborně hráli v útoku. Proměňovali jsme góly. Některé góly byly po velmi pěkných akcích. Měli jsme ale dost chyb v obranné činnosti. Takže to musíme zlepšit, pokud chceme hrát i nadále. Soupeř byl silný, hodně bruslili. Hráli dobrý hokej. Dokázali nám dělat problémy v obranném pásmu a já jsem rád, že to dopadlo, tak jak to dopadlo. Důležité tři body. Teď máme ještě dva poslední zápasy do konce té první série. V neděli jedeme do Litomyšle, kde se pokusíme vybojovat body, a ve středu nás čeká Havlíčkův Brod, čímž se to uzavře, sečte a ukáže se, s kým budeme hrát nadále. Spokojenost. Kluky jsem pochválil. Diváci byli skvělí z obou stran, fandili a dokázali udělat tu pravou hokejovou atmosféru.

Branky: 5:15 Pavlovský, 10:02 Čikl ( Fibrich), 19:53 Fibrich ( Schneider, Čikl), 23:47 Langr ( Kobza), 25:50 Čikl ( Augustin, Fibrich), 36:45 Hradil, 37:50 Fibrich ( Augustin, Ministr), 51:51 Langr, 59:49 Augustin ( Kovařík, Pokorný) – 9:14 Krejza ( Voříšek), 11:57 Krejza (Voříšek, Solnička), 23:41 Kousalík, 34:45 Prachař P. (Král), 40:58 Král

Rozhodčí: Veselý – Sokol, Říha

Vyloučení: 1 + (5 + OK Schneider) – 4 + (5 + OK Březka)

Využití: 2:0   V oslabení: 1:0    Diváků: 293