Další výhra v řadě

A mužstvo

HC CHOTĚBOŘ - HC SLOVAN M.T.

2 : 4 (0:2, 2:2, 0:0)

Od začátku utkání ukázaly oba týmy vyrovnané síly a střel na bránu bylo požehnaně. Poprvé se však podařilo úspěšně zakončit až v 10. minutě. O gól se zasloužil Augustin, který dostal přihrávku od domácího gólmana a střílel do prázdné. Slovan se mohl mít ještě lépe, ale puk zastavila tyčka domácí brány. Při našem oslabení dochází ke zranění domácího Křesťana, který schytal puk do oblasti kotníku od vlastního soupeře při střele na bránu. Z ledu ho dovážejí spoluhráči a zápas nedohrává. V témže oslabení zvyšujeme na 0:2, kdy brankář opět vyjel z brány, srazil se s Čiklem a zpět se už vrátit nestihl. Augustin proto dává opět do prázdné.

Domácí ve druhé třetině snižují na 1:2, kdy se po v nájezdu prosadil střelou nad vyrážečku Nguyen. I o druhý gól této třetiny se postarali domácí, kdy před Vlachem stáli dva hráči a Dvořákovi se podařilo puk uklidit do brány. Ve 29. minutě se dostáváme k přečíslení. Na domácí bránu jedou tři hráči na jednoho. Zakončil Langr po přihrávce od Aulehly a Schneidra. I přes to, že Slovan za dvě třetiny strávil na trestné lavici 12 minut a Chotěboř ani minutu, podařilo se ještě jednou hostujícímu týmu zakončit. Aulehla zavezl puk po zemi až do brány.

Ani třetí třetina se neobešla bez zbytečných trestů, které byly mnohokrát hodnoceny ne zrovna spravedlivým měřítkem. V 51. minutě si jde na trestnou lavici sednout nová tvář Slovanu Matěj Bednařík a to rovnou na 4 minuty za hru vysokou holí. Hokej začíná být dost vyostřený a dá se říci, že nejen mezi hráči, ale i mezi hráči z obou stran a rozhodčími. 1:34 před koncem si domácí berou oddechový čas a na led se vrací bez brankaře. Čikl se dostává k šanci a střílí přes celé hřiště na bránu. Bohužel míjí tyčku. Půl minuty před koncem dochází ještě k vzájemnému vyloučení, ale stav se už nemění a Slovan si odnáší zasloužené vítězství.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Měli jsme daleko víc šancí a byli jsme hokejovější tým. Soupeř se do hry dostával pouze v přesilovkách, kdy měl 6 přesilovek za dvě třetiny. Kluci to ale perfektně zvládli a ustáli a konec perfektně odbojovali. Dokázali jsme si to, že můžeme vyhrávat i na soupeřově hřišti a se silným soupeřem. Je to velice pozitivní, protože jsme dokázali natáhnout tu šňůru vítězství. Doufám, že se nám teď podaří doma vybojovat body s Českou, abychom měli pěkné Vánoce a po Novém roce se pustili do toho dalšího boje, kde se snad budeme posouvat výš a výš. Děkuji divákům, kteří se přijeli podívat a podpořili nás. Kluky musím moc pochválit za perfektní a bojovný zápas.

Branky: 22:41 Nguyen (Mendl), 25:36 Dvořák ( Svoboda) – 9:25 Augustin, 17:39 Augustin (Čikl, Bednařík), 28:17 Langr ( Aulehla, Schneider), 37:10 Aulehla (Fibrich)

Rozhodčí: Škorpil – Říha, Havel

Vyloučení: 6:18

Využití: 0:0   V oslabení: 0:1    Diváků: 300

Sestava CHOTĚBOŘ: Pešek, Vácha, Krejčí, Ludvík, Mašek Patrik, Mendl, Bušek, Mašek Petr, Vlček, Dvořák, Hldek, Kraučuk, Nguyen, Činčila, Svoboda, Křesťan, Hospodka, Eis

Sestava SLOVAN: Vlach, Pokorný, Bednařík, Muselík, Schneider, Hradil, Řehulka, Faltus, Augustin, Kobza, Langr, Janošek, Fibrich, Čikl, Aulehla, Pavlovský