V třebovském derby úspěšnější hosté

A mužstvo

HC SLOVAN M.T. – HC KOHOUTI Č.T.

1 : 7 (0:2, 1:2, 0:3)

Během celého utkání jsme mohli sledovat, jak se rozhodčím zápas těžce nevyvedl. Více z toho těžil soupeř, kterému bylo odpuštěno mnohem více, než domácím..

První branka padla v 8. minutě od Jaroslava Moučky, který střílel od modré, a puk se odrazil od horní tyčky do brány. Chvíli na to jsou odpískané tresty na obou stranách. Slovan má však na trestné dva hráče a Česká jednoho. Hraje se 4 na 5 a toho využívá Fúzik.

Ve 2. třetině dochází k chybě našich hráčů, za což jsme potrestáni a Voženílek zvyšuje na 0:3. Před bránou Sajdla se minutu na to tvoří hlouček, z něhož se uvolnil Langr a po přihrávce od Hradila zakončuje. Přesilovou hru nevyužíváme. Naopak ihned po skončení se ujímá puku Šejba, který proměňuje.

Do třetí třetiny vstupuje Slovan s větším důrazem a chutí stav obrátit, ale Česká důsledně brání. Bohužel však k obratu nedochází, naopak Vlachovi končí za zády ještě další tři góly. Poslední gól padá v naší přesilové hře se zakončením od Fúzika minutu před koncem. Konečný stav 1:7.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Mrzí mě, že jsme prohráli poslední předvánoční zápas doma. Měli jsme ale šňůru šesti vítězných. Musím ale říct, že jsme měli dost šancí na to, abychom ten zápas drželi nějakým způsobem vyrovnaný. Bohužel ani ty vyložené šance jsme nedali a na jeden gól se vyhrávat nedá. Kluky musím pochválit hlavně za třetí třetinu, protože jsem si i za stavu 1:4, řekli, že budeme bojovat až do konce. Šli jsme do toho, ale udělali jsme hloupé chyby a góly jsme dostali. Celkově to ale můžu zhodnotit tak, že jsem mírný optimista a to, že nám to dnes nevyšlo, tím se nic tak hrozného nestalo a myslím si, že po Novém roce budeme podávat výborné výkony i nadále.

Branky: 24:07 Langr (Hradil) – 7:36 Moučka Jar. (Škvor, Hemský), 13:28 Fúzik ( Křečan, Jindřich), 22:37 Voženílek ( Fúzik, Vlček), 36:50 Šejba ( Škvor, Moučka Jar.), 50:57 Moučka Jar. ( Hemský), 52:49 Moučka Jar. (Šimončič, Šejba), 59:06 Fúzik ( Cik)

Rozhodčí: Prchal – Padevěd, Louda

Vyloučení: 3:3

Využití: 0:1   V oslabení: 0:1    Diváků: 365

Sestava SLOVAN: Vlach, Muselík, Bednařík, Schneider, Hradil, Pokorný, Řehulka, Faltus, Augustin, Kobza, Langr, Janošek, Fibrich, Čikl, Kovařík, Pavlovský

Sestava KOHOUTI: Sajdl, Moučka Jan, Pražák, Cik, Verner, Škvor, Moučka Jar., Knytl, Urban, Krajíček, Hemský, Křečan, Jindřich, Pirkl, Vlček, Šimončič, Fúzik, Šejba, Voženílek