Vstup do Nového roku přinesl výhru Slovanu

A mužstvo

HC HLINSKO - HC SLOVAN M.T.

5 : 7 (1:1, 1:4, 3:2)

První letošní zápas se odehrál z důvodu poruchy trafostanice v Hlinsku netradičně v páteční podvečer. Na ledě jsme mohli vidět nové tváře v podobě gólmana Petra Galuška a útočníka Radka Nevřela. I dres s číslem 97 si našel staronovou tvář v podání Davida Prokopa.

První třetinu ukázali svou převahu domácí hráči. První gól ale padl do domácí brány ve 12. minutě, kdy po přihrávce od  Nevřela zakončil Langr. I v bráně Slovanu se ukázala nová tvář v podobě Petra Galuška, který v první třetině neuvěřitelně podržel. 2 minuty před koncem dochází k přečíslení domácích, kterému naši podlehli. Dítě prudkou střelou z kruhu poslal puk nad lapačkou Galuška do brány.  V závěru třetiny si jde na trestnou sednout Faltus po srážce rameny s protihráčem. Nesmyslné vyloučení pak rozhodčí hodnotí ještě nesmyslněji – faul kolenem.

Do úvodu druhé třetiny vstupujeme v oslabení. Ve 24. minutě záhadným způsobem zakončuje Čikl. Nejdříve to vypadá, že prošvihl správnou chvíli na střelu. Puk už má téměř za zády, ale z otočky posílá puk do brány. O několik sekund později se daří znova. Bednařík nahrává Nevřelovi. Ten tečí zakončuje. Po špatné rozehrávce domácího gólmana se puku ujímá Langr a zvyšuje na 1:4. Využíváme i přesilové hry, kdy Faltus po skrumáži před bránou vybojoval puk a poslal ho do prázdné. Po zvládnutém oslabení Slovanu domácí snižují na 2:5.

Ve 45. minutě Čikl přihrává Augustinovi a zvyšuje na 2:6. O 4 minuty později po jasně neodpískaném offsidu domácí snižují bodový rozdíl na 3:6. Hradil s výrokem rozhodčích pochopitelně nesouhlasil a za to dostává desetiminutový trest za nesportovní chování. Další gól domácích padl, když se nám nepodařilo vyhodit puk z obranného pásma. K puku se dostal Havel, nahrál Dítěti a ten tečí zakončil. V 51. minutě Muselík dostává OT za výroky proti rozhodčím a následně i OK. Domácí využívají přesilové hry 4 na 3 a snižují na 5:6. Minutu před koncem Saifr opouští bránu. Hlinsku se nedaří, naopak Slovan puk vyváží ven z pásma a do prázdné brány pak zakončuje Augustin. Konečný stav 5:7.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Jsem spokojený se třemi body, což je pro nás důležité. Podle mě po dvou třetinách, kdy jsme měli zápas jasně v rukách i na začátku třetí, kdy jsme vedli 2:6, tak si to dokážeme zbytečně zkomplikovat chybami a laxností. Přístup v poslední třetině vůbec nebyl dobrý. Musím pochválit nového mladého gólmana, který chytal velice dobře a klukům pomohl. Pokud chceme se soupeři vyhrávat, tak musíme lépe hrát do obrany, musíme se vyvarovat chyb a hlavně nekecat s rozhodčími, protože to nás pak zbytečně sráží. Také zbytečné fauly. Jsem rád, že se nám vůbec ten výsledek 5:7 povedl vybojovat a v neděli pojedeme vyhrát do Chocně. Jsem rád, že nás přijeli podržet diváci a fandili nám.

Branky: 17:51 Havel (Dítě, Hron), 35:03 Dítě (Havel, Beneš), 48:23 Velinský ( Brebera), 49:08 Dítě (Havel), 51:36 Pazdera (Pazourek) – 11:33 Langr ( Nevřela), 23:58 Čikl (Augustin, Pokorný), 24:15 Nevřela(Bednařík, Langr), 26:29 Langr, Hradil), 29:44 Faltus (Kovařík, Augustin), 45:47 Augustin (Čikl, Faltus), 59:45 Augustin (Čikl, Langr)

Rozhodčí: Kolář –Hájek, Teplý

Vyloučení: 5 : 6 +( OT Hradil, OK Muselík)

Využití: 0:1   V oslabení: 0:0    Diváků: 109

Sestava HLINSKO: Saifr, Peřina, Poskočil, Fink, Beneš, Sobotka, Brázda, Makovský, Pazdera, Dítě, Velínský, Králíček, Pelán, Havel, Tulis, Plachý, Brebera, Pazourek, Zdražil, Hron

Sestava SLOVAN:  Galuška, Pokorný, Hradil, Bednařík, Muselík, Kovařík, Prokop, Čikl, Fibrich, Faltus, Langr, Aulehla, Augustin, Řehulka, Nevřela