Slovan opět doplatil na své chyby

A mužstvo

HC SLOVAN M.T. – HC HLINSKO

2 : 4 (0:1, 0:1, 2:2)

Již v první třetině bylo vidět, že hráči Slovanu stále nejsou ve své kůži a zřejmě si s sebou nesou velkou prohru z České. Hra byla v první třetině velice opatrná. První gól padl až v 17. minutě, kdy zaváhala domácí obrana. Plachý se ujal puku, nahrál Velinskému a ten odrazem od tyčky otevřel skóre.

Z konce 1. třetiny si Hlinsko odnáší dvouminutový trest, který však nezabránil hostům navýšit stav. Čikl po bully dělá chybu. Velinský se ujímá puku, nahrává mezi kruhy Plachému a ten střílí nad vyrážečku Galušky. Ve 27. minutě dostává trest Kobza 2 + OT za zásah do oblasti hlavy a krku. V polovině zápasu dochází ke škaredému zranění Martina Aulehly. Úderem o mantinel si helmou rozrazil nos a z ledu ho odváželi hráči, jelikož nemohl stoupnout na pravé koleno. Zápas nedohrál.

V začátku třetí třetiny vrací domácí do hry Jan Kobza. V přesilové hře si po přihrávce od Hradila najíždí do kruhu a střelou nad vyrážečku Saifra posílá puk do brány. Ve 49. minutě Pazourek opět navyšuje stav a opět ve svém oslabení. Pár sekund na to Kovařík po skrumáži před hostující bránou nachází volného Čikla a ten střílí do prázdné v přesilové hře.  Dvě minuty před koncem si Slovan bere oddechový čas. Galuška odjíždí z brány a Slovan hraje 5 na 4, jelikož trestná lavice je obsazená na obou stranách. Domácím se ani tak nedaří a půl minuty před koncem Hlinsko potvrzuje výhru střelou do prázdné. Konečný stav  2:4.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Hráli jsme vlastně o třetí místo. Zápas se nám nepovedl. Myslím si, že jsme měli dost šancí na to, abychom to obrátili. Samozřejmě se ozvala naše stará bolest, kdy jsme dostali dva góly v naší přesilové hře. Hlavně ten třetí gól nás úplně dostal, protože si myslím, že jsme se před tímto gólem začali zvedat. Bohužel zase hráli roli individuální chyby a hromada špatných přihrávek. Teď je otázka, jak to co nejlépe nachystat, protože jsou dva týdny do konce, potom týden volno a začátek play – off. My jsme z té herní pohody, co jsme teď měli, trochu spadli a musíme se dát před play – off do kupy, jinak by to nebylo dobré. Musím to hlavně já za těch 14 dní dát do kupy, aby ti kluci začali dávat góly. Ve středu nás čeká Chotěboř, kde se budeme snažit ty body urvat, abychom se zase dostali do trochu lepší pozice.

Branky: 41:54 Kobza( Hradil), 43:48 Čikl ( Kovařík) – 16:13 Velinský (Plachý), 20:29 Plachý (Velinský), 48:23 Pazourek (Dítě), 59:30 Dítě

Rozhodčí: Hájek – Hájková, Teplý

Vyloučení: 3 + OT (Kobza) : 7 + OT ( Zdražil)

Využití: 2:1   V oslabení: 0:2    Diváků: 426

Sestava SLOVAN: Galuška, Pokorný, Hradil, Bednařík, Kovařík, Kobza, Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Prokop, Schneider, Muselík, Čikl, Aulehla, Pavlovský

Sestava HLINSKO: Saifr, Brázda, Sobotka, Fink, Pazdera, Dítě, Velinský, Tulis, Zdražil, Chvojka, Králíček, Hron, Plachý, Pazourek, Havel, Pelán