Po dvou prohrách přišla výhra

A mužstvo

HC SLOVAN M.T. – HC SPARTAK CHOCEŇ

7 : 1 (3:1, 2:0, 2:0)

Na dnešní zápas přijeli hráči z Chocně v oslabení z důvodu marodky, čemuž také odpovídal výsledek. V 5. minutě otevřel skóre Fibrich střelou nahoru po přihrávce od Řehulky zpoza brány.  Ve 13. minutě srovnává Pilař po přihrávce od Prachaře. Ve 13. minutě využíváme přesilové hry, kdy Kobza nahrává Pavlovskému, který střílí do prázdné. Necelé 4 minuty před koncem první třetiny Augustin nahrává přes půl hřiště Faltusovi, ten křižmou přihrávkou Čiklovi, který střílí opět do prázdné.

Na 4:1 zvyšuje ve 26. minutě Pavlovský za asistence Kobzy. Následně na to je odpískán trestný nájezd za faul na Augustina. Augustin bohužel neproměňuje. Tak zvaný gól do šatny posílá hostům Faltus 22 sekund před koncem druhé třetiny. Konec 2. třetiny se kvůli rozbitému sklu za bránou dohrává až po opravě skla a úpravě ledu.

V začátku třetí třetiny navyšuje stav Langr po přihrávce od Augustina opět zpoza brány. Sedmý a zároveň poslední si po sólové hře připisuje Kovařík, který puk vyvezl z našeho obranného pásma, objel bránu Zeleného a zakončil. Ve 47. minutě se sráží Kobza s Grgarem. Gregarovi z ledu pomáhají spoluhráči a zápas nedohrává skrz poranění hlavy. 5 min před koncem dostává trest domácí hráč Fibrich 2 +OT za bodnutí špičkou hole. Již druhým trestným nájezdem jsou potrestání hosté, tentokrát za faul Březky při nájezdu Faltuse na bránu v našem oslabení. Faltus trestný nájezd také neproměňuje a zápas končí za stavu 7:1.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Jsem rád, že jsme uhráli vítězství. Bylo to pro nás důležité v tom, abychom se dostali do té první čtyřky a hráli první zápas play- off doma. Soupeř byl samozřejmě oslabený. Přijeli s deseti hráči, takže to vítězství bylo celkem snadné a jasné. Čeká nás ještě Chrudim, se kterou se popereme o to třetí místo. Nadále máme týden volno, kdy budeme mít čas potrénovat na play –off a s „otevřeným hledím“ se budeme snažit postoupit do semifinále.

Branky: 4:26 Fibrich( Řehulka, Prokop), 14:22 Pavlovský (Kobza, Langr), 16:31 Čikl ( Faltus, Augustin), 25:40 Pavlovský (Kobza), 39:38 Faltus (Augustin, Kovařík), 41:48 Langr (Augustin, Kobza), 43:19 Kovařík – 12:17 Pilař (Prachař)

Rozhodčí: Barek – Rulíček, Kolář

Vyloučení: 5 + OT (Fibrich) : 2 + 2x TS (Hrisuš, Březka)

Využití: 1:0   V oslabení: 0:0    Diváků: 286

Sestava SLOVAN: Vlach, Pokorný, Hradil, Bednařík, Kovařík, Kobza, Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Fibrich, Prokop, Schneider, Muselík, Čikl, Pavlovský

Sestava CHOCEŇ: Joska, Zelený, Vacek, Dvořák, Hricuš, Březka, Pilař, Prachař, Solnička, Krejza, Lichtág, Gregar