Do play-off ze čtvrtého místa

A mužstvo

HC CHRUDIM - HC SLOVAN M.T.

4 : 2 (2:2, 0:0, 2:0)

První branka utkání padla jen 32 sekund po vhození bully v podání domácích hráčů. Novák přihrává Dobiášovi, který z kruhu prostřeluje Vlacha. Ve 12. minutě zůstává Langr po neodpískaném faulu ležet před domácí bránou. Pár sekund na to po vyhraném bully Slovan přichází o puk, kterého se ujímá Haltuch a ten posílá puk z kruhu do brány. V 15. minutě se daří i hostujícím hráčům. Čikl přihrávkou z kruhu posílá puk před bránu, kde Langr doráží a snižuje stav na 2:1. Minutu na to Čikl stříl tyčku. V 19. minutě Kobza jede s pukem přes celé hřiště, šikovně si radí i s protihráči. Puk dováží až před bránu, kde v poslední chvíli přihrává volnému Fibrichovi, a ten zakončuje do prázdné.

Síly byly vyrovnané i přes to, že Chrudim měla o pět hráčů navíc. Do toho dochází ke zranění Kobzy, který si přisedl kotník a Prokopa, který dostal pukem do lícní kosti. Ani jeden z těchto hráčů zápas nedohrál.

Ve 45. minutě zazněla další tyčka. Z diváckého pohledu bylo jasné, že puk proletěl odrazem od jedné tyčky za brankovou čarou a vyletěl ven. O minutu později Pavlovský střílí od  modré, ale puk se opět odráží od tyčky. K rozhodující brance dochází ve 49. minutě, kdy Dobiáš zakončuje zvednutou střelou. Slovan necelou minutu a půl před koncem zkouší hrát bez gólmana. Dochází ale k chybě, kdy Slovan přichází o puk a domácí stvrzují své vítězství gólem do prázdné.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Myslím si, že jsme dnes odehráli kvalitní utkání. Za poslední tři zápasy to byl náš nejlepší výkon, i když jsme hráli jen ve 14 a později vlastně už jen ve 12 lidech. Po našich chybách a neproměněných vyložených šancích jsme dostali rozhodující třetí gól. Ten čtvrtý do prázdné už nepočítám. Kluci opravdu bojovali, makali a chtěli vyhrát. My se teď připravíme na to play-off. Já mám největší starost, aby se Kobza dal dohromady, protože si přisedl kotník. Teď ani pořádně nevím, co má Prokop, protože ten bude muset jít na rentgen s lícní kostí. Doufám, že za ten týden ty zranění nějak pořešíme, abychom šli v plné síle na to play- off. Samozřejmě chceme přes to první kolo přejít a pak se uvidí, co dál. Hodnocení je dnes kladně. I přes to, že jsme prohráli, to se může stát. Jak říkám šance jsme neproměnily a třetí gól jsme dostali po hloupé chybě.

Branky: 00:32 Dobiáš ( Novák), 11:27 Haltuch ( Dobiáš), 48:07 Dobiáš ( Budinský), 58:57 Dobiáš ( Novák, Plch) – 14:37 Langr (Čikl), 18:52 Fibrich ( Kobza)

Rozhodčí: Prchal – Louda, Pošvář

Vyloučení: 2:3

Využití: 0:0   V oslabení: 0:0    Diváků: 201

Sestava CHRUDIM: Cvrček, Pilař, Hudec, Burkoň, Budinský, Klement, Dobiáš,Haltuch, Novák, Karásek, Seidler, Brožek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Novotný, Polák

Sestava SLOVAN: Vlach, Pokorný, Hradil, Bednařík, Kovařík, Kobza, Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Fibrich, Prokop, Schneider, Čikl, Pavlovský