Slovan dovolil Chotěboři opět jen jeden gól a je v semifinále

A mužstvo

HC SLOVAN M.T. – HC CHOTĚBOŘ

2 : 1 (0:0, 2:0, 0:1)

Slovan již potřetí zvítězil nad Chotěboří a poslal tak jak se říká „Chotěboř na dovolenou“. Stává se tak prvním týmem, který si jistě zahraje v semifinále. S kým se však utkáme, zatím jasné není.

V první třetině žádný gól nepadl, ale zazvonění tyčky jsme slyšeli hned dvakrát. V 9. minutě diváci jásají a radují se z gólu Kobzy. Puk ale končí pod tělem brankaře a rozhodčí po přijetí k bráně gól neuznává. Pešek se však v bráně nenudí. Po celou třetinu opouštíme útočné pásmo jen vyjímečně.

Do druhé třetiny vstupujeme v přesilové hře, kdy opět zaznívá tyč. Zakončit se podaří po dvou minutách. Langr s Kobzou si přihrávají až k bráně Peška. Tam se po menší strkanici daří  napotřetí Langrovi puk dostrkat do brány mezi betonem a tyčkou. Hosté začínají přitvrzovat. Odpískány jsou však jen některé zákroky a to většinou na naší straně. Dochází i ke zranění Langra, který je faulován kolenem – bez odpískání. Langra odvážejí z ledu spoluhráči. V 35. minutě zvyšuje Kolařík po přihrávce od Duby střelou nahoru.

Třetí třetinu začínáme v oslabení. Ve 47. minutě se prosazují hosté v čele s Hlídkem a snižují tak brankový rozdíl na 2:1. Slovan má puk po většinu času pod kontrolou a Chotěboř se k větším šancím nedostává. 1:48 před koncem si hosté berou oddechový čas a na led nastupují bez Peška. Slovan má mnoho šancí dát do prázdné, ale Chotěboř brání svou bránu perfektně. Pešek je nucen se necelou minutu před koncem do brány vrátit a už v ní i zůstává. Slovan neopouští útočné pásmo a ani do třetice se nenechává připravit o vítězství.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Já jsem spokojený s postupem. Hlavně, že se to podařilo na ty tři vítězné a nemusíme jet znovu do Chotěboře. Podle výsledků utkání bylo vyrovnané. Já si to ale nemyslím. V první třetině jsme dali dvě tyčky a měli jsme obrovský tlak a šance. Měli jsme dát tři – čtyři góly. Bohužel menší důraz a neproměnění šancí vedlo k tomu, že jsme po dvou třetinách vedli 2:0. Jim se potom z náhodného protiútoku podařilo snížit na 2:1. Myslím si však, že to bylo zcela zasloužené vítězství a zcela zasloužený postup. Ve všech třech zápasech jsme byli lepším mužstvem. Klukům gratuluji. Pro nás už je to tímto úspěch, že jsme do toho semifinále postoupili. Není to ale konec a my se porveme se soupeřem, který přijde, a uděláme vše pro to, abychom se dostali do finále. Divácká kulisa perfektní. Doufám, že nás diváci přijdou podpořit i v příštích zápasech.

Branky: 22:04 Langr (Kobza, Kolařík), 34:32 Kolařík (Duba, Pavlovský) – 46:38 Hlídek (Dvořák)

Rozhodčí: Kareš – Kolář, Gregar

Vyloučení: 6 : 5

Využití: 0:0   V oslabení: 0:0    Diváků: 512

Sestava SLOVAN: Galuška, Rajnoha, Kolařík, Hradil, Bednařík, Kovařík, Kobza, Pěcha, Faltus, Langr, Řehulka, Fibrich, Duba, Schneider, Čikl, Janošek, Pavlovský

Sestava CHOTĚBOŘ: Pešek, Mendl, Vácha, Klofáč, Hospodka, Eis, Hlídek, Vlček, Nguyen, Dvořák, Kraučuk, Křesťan, Svoboda, Mašek  Patrik, Ludvík, Mašek Petr, Žemlička