Zvrat v třetí třetině rozhodl

A mužstvo

HC HLINSKO - HC SLOVAN M.T.

5 : 8 (0:2, 4:1, 1:5)

Utkání otevřel v 3. minutě Fibrich po přihrávce od Langra zpoza brány. Fibrich naznačoval střelu, ale vyčkal a nakonec zakončil střelou nahoru. Fibrich asistuje při druhém gólu, kdy nahrává zpoza brány volnému Faltusovi přímo před bránu a ten zakončuje střelou kolem betonů. V 17. minutě Hlinsko ve svém oslabení střílí břevno. 24 sekund před koncem první třetiny získáváme ještě přesilovou hru za krosček na Galušku.

Přesilovku na začátku 2. třetiny využíváme. Rajnoha střílí od modré po přihrávce od Pokorného. Minutu na to snižuje Velinský z kruhu střelou nad lapačku. Ve 26. minutě domácí využívají přesilovou hru opět střelou z kruhu v podání Sobotky. V polovině zápasu dochází k remíze. Slovan nebruslí a Hlisnko se dostává na koně. Ihned na to hosté neproměňují dvě střely do prázdné brány. V 35. minutě je faulován Fibrich. Zůstává ležet na ledě u tyčky hostujícího gólmana. Saifr pak místo pomoci do Fibricha ještě žduchá – velice sportovní chování. 37. minuta je opět šťastnější pro domácí hráče. Pazdera střílí na Galušku. Od toho se puk odráží do výšky a padá za záda gólmana. To že dříve nebo později dojde k šarvátce mezi hráči, bylo naprosto jasné potom, co rozhodčím zřejmě zamrzla píšťalka. 2 minuty před koncem si Pavlovský odnáší 4 minutový trest a na trestnou lavici domácích odchází dva hráči vždy po dvou minutách.

V čase 40:30 naprosto volný Fink navyšuje ve své přesilové hře na 5:3. Duba ale ihned odpovídá a také v naší přesilové hře snižuje brankový rozdíl na 5:4. Další minutu na to Čikl přihrává Pavlovskému, který střílí na Saifra. Puk si Saifr posílá do brány bruslí sám. Necelou minutu  na to opět využíváme přesilové hry. Janošek střílí na gólmana a střelu tečuje Nevřela přímo do brány. V 51. minutě Čikl vjíždí opatrně do útočného pásma, kde přihrává volnému Rajnohovi a puk končí v bráně. Zbývá necelých 5 minut do konce a hosté jsou posláni do 3. Bereme si oddechový čas. Saifr opouští bránu 3 minuty před koncem a na to Langr odpovídá střelou do prázdné v našem oslabení. Konečný stav 5:8.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Samozřejmě spokojenost s bodem. My jsme měli zápas perfektně rozehraný, vedli jsme 3:0.Ve druhé třetině jsme nasekali pár chyb, soupeř nám stav otočil. To ty kluky trochu zlomilo, ale zase se ukázal ten charakter týmu, že se nepoložili úplně, srovnali jsme a ještě jsme dali krásné góly nahoru. Do toho jsme měli ještě i spoustu dalších šancí, které jsme neproměnili. Pro diváka asi velice napínavé utkání, ale s dobrým koncem pro nás. Já jsem spokojený, máme bod. Doma to budeme chtít potvrdit, aby se nám za stavu 2:0 na zápasy lépe hrálo. Dík i divákům za podporu, protože těm klukům to hrozně pomáhá. Doufám, že přijdou podpořit  v hojném počtu i ve středu.

Branky:

21:52 Velinský (Chvojka), 25:58 Sobotka (Dítě), 29:24 Dítě ( Havel), 36:55 Pazdera (Pazourek), 40:30 Fink ( Plachý, Pelán) – 2:58 Fibrich ( Langr), 9:23 Faltus ( Fibrich), 20:30 Rajnoha (Pokorný), 42:03 Duba (Čikl), 43:23 Pavlovský ( Čikl), 44:08 Nevřela ( Hradil), 50:05 Rajnoha (Čikl), 57:23 Langr

Rozhodčí: Kareš, Barek – Bohuněk, Plch

Vyloučení: 7 : 8

Využití: 1:3   V oslabení: 0:1    Diváků: 321

Sestava HLINSKO: Saifr, Brázda, Beneš, Poskočil, Sobotka, Fink, Pazdera, Dítě, Velinský, Tulis, Zdražil, Chvojka, Králíček, Hron, Brebera, Plachý Pazourek, Havel, Pelán

Sestava SLOVAN:  Galuška, Pokorný, Rajnoha, Kolařík, Hradil, Bednařík, Faltus, Langr, Řehulka, Fibrich, Duba, Nevřela, Schneider, Čikl, Janošek, Pavlovský