Poslední třetina - pravá otočka

A mužstvo

HC SLOVAN M.T. – HC HLINSKO

7 : 3 (1:2, 1:1, 5:0)

V prvních 15 sekundách Pavlovský střílí tyč. Skóre ale otevírá až v 10. minutě po skrumáži před naší bránou Zdražil, který posílá puk mezi betony Galušky. Na to ale o minutu později odpovídá Pavlovský střelou z kruhu. Hlinsko ihned vrací úder a puk míří opět mezi betony gólmana do brány. V 13. minutě má velkou šanci Pavlovský do odkryté brány a ihned na to Čikl, ale bohužel tyč.

Ve 25. minutě po zřejmě vlastním gólu Petr Galuška opouští bránu a nastupuje Michal Turek za stavu 1:3. Zaznívá již třetí tyč utkání v podání Pavlovského. Gól Jana Schneidra při hře 4 na 4 ve 39. minutě opět mužstvo nakopává a navrací do hry. Ihned na to hrajeme oslabení 3 na 4, které přežíváme bez újmy. Hosté jsou však během dvou třetin aktivnější.

Třetí třetinu začínáme přesilovou hrou. Domácí mužstvo se začíná daleko více prosazovat. V 49. minutě remizuje Langr po přihrávce od Faltuse. Minutu na to po vyhraném bully Čikl nahrává Langrovi a ten zvyšuje na 4:3. O pár dalších sekund později po skrumáži před bránou Langr nahrává volnému Hradilovi. Saifr už se nestíhá přemístit a Hradil navyšuje. Slovan si zřejmě šetřil střely na bránu až na třetí třetinu, což však nese ovoce. Kobza v 53. minutě jede přes půl hřiště, objíždí soupeře a prostřeluje gólmana. Závěrečný gól přináší ještě v 55. minutě Langr, který čekal na vyjetí Kobzy z útočného pásma a střelou téměř od modré uzavírá skóre na 7:3.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

My jsme ten zápas nezačali vůbec dobře. Bylo tam málo pohybu, kluci málo bruslili. Nevím, možná si mysleli, že když jsme vyhráli venku, že to půjde snadno, ale samozřejmě to nejde. Tak jsme si po první třetině něco důrazně vysvětlili. Ta druhá třetina, i když jsme dostali laciný gól, tak už byla vyrovnanější a lepší. Dali jsme kontaktní gól, což nám hodně pomohlo a třetí třetinu jsme teda výborným výkonem obrátili. Já mohu jen říci, že jsem rád za ty kluky, že mají nějaký ten charakter nebo náboj, že i z toho nepříznivého vývoje utkání jsou schopni zápas otáčet. Takže za mě spokojenost. Vedeme 2:0 a v neděli se budeme snažit poslat nás do finále.

Branky: 10:26 Pavlovský ( Schneider), 38:08 Schneider (Faltus), 48:57 Langr (Faltus, Čikl), 49:55 Pavlovský (Čikl), 50:41 Hradil (Langr, Čikl), 52:32 Kobza (Pokorný), 54:31 Langr – 09:25 Zdražil (Chvojka), 10:56 Beneš ( Dítě, Velinský), 24:27 Velinský (Dítě, Hron)

Rozhodčí: Prchal, Ruliček – Holeček, Kis

Vyloučení: 6 : 8

Využití: 0:0   V oslabení: 0:0    Diváků: 328

Sestava SLOVAN:  Turek, Galuška, Pokorný, Kolařík, Hradil, Bednařík, Kobza, Faltus, Langr, Řehulka, Fibrich, Nevřela, Schneider, Muselík, Čikl, Janošek, Pavlovský

Sestava HLINSKO: Saifr, Brázda, Beneš, Poskočil, Sobotka, Fink, Pazdera, Dítě, Velinský, Zdražil, Chvojka, Králíček, Hron, Brebera, Plachý, Pazourek, Pelán