Opatrné finále??? no tak to ani náhodou..

A mužstvo

HC KOHOUTI Č.T. - HC SLOVAN M.T.

5 : 8 (1:2, 0:2, 4:4)

První finálový zápas se nenechalo ujít přes tisíc diváků. Zhruba 300 moravskotřebovských fanoušků vytvořilo našim hráčům domácí prostředí, za které byli odměněni pěkným zápasem se sladkou tečkou na konci v podobě výhry.

Ve 3. minutě se k velké šanci dostal Augustin, ale bohužel neproměnil. V 5. minutě jsme posláni do oslabení, které přežíváme bez potrestání. V poslední sekundě našeho oslabení se České daří vystřelit a Turek si připisuje velice pěkný zákrok. Na začátku 9. minuty otevřeli skóre domácí. Šejba se ujímá po naší chybě puku, přihrává Fúzikovi a ten posílá puk mezi betony Turka. Na to ihned odpovídá Kobza, který projíždí mezi dvěma hráči a puk posílá také mezi betony Nimmerichtera. V 16. minutě zvyšuje Pavlovský, který si najížděl z levé strany. Počkal, až si Nimmerichter lehne a střelil gól. Do konce třetiny jsme si zahráli ještě prví přesilovou hru.

Na 1:3 navýšil Pěcha ve 24. minutě do prázdné, po tom, co se gólman už nestihl v bráně přesunout. Po chvíli zaznívá tyč od Pavlovského a následně po dorážce i od Čikla. Ve stejný okamžik, kdy rozhodčí signalizuje trest domácích, střílí Lukáš Duba gól od modré. V tentýž čas si domácí berou oddechový čas a místo Nimmerichtera nastupuje Filip Sajdl. Ve 38. minutě dochází k vzájemnému vyloučení po tom, co pan rozhodčí Čížek dlouhou dobu sleduje domácího Procházku, jak drží Kobzu. Vyloučeni jsou však oba. V 30. minutě se Pavlovský dostává přes dva hráče, ale střela končí v lapačce.

Toho, čeho se fanoušci Slovanu báli nejvíce, se projevilo hned na začátku třetí třetiny. Dostáváme tři rychlé góly a České se dostává na koně. První z nich střílí Fúzik střelou po zemi. Za druhý můžeme poděkovat milnému rozhodnutí rozhodčích, kdy Čikl zlomil svou hůl a jel si ji ke střídačce vyměnit. Na ledě ho nikdo nevystřídal, dvířka na střídačku se také neotevřela, ale odpískáno bylo příliš mnoho hráčů na ledě. Pan rozhodčí se k špatnému verdiktu doznal jen hráčům, ale trest už neodmazal. Z toho těžili domácí, kteří stříleli od modré a snížili brankový stav na 3:4. O minutu později Česká vyrovnává hned po vyhraném bully a boj začíná znovu. Ve 48. minutě Muselík využívá přesilové hry a opět nás posílá do vedení. Ve 49. minutě Janošek projíždí před bránou Sajdla a ještě v pádu stihne vystřelit na bránu, z čehož vzniká gól. Česká hraje přesilovku, ve které se jim nedaří ani jednou vjet do útočné třetiny. Naopak Pavlovský 7 sekund před koncem našeho oslabení navyšuje na 4:7. V 58. minutě střílí Jaroslav Moučka. Puk se nešťastně odráží od betonu do horní tyčky a do brány. O chvíli později je Kobza naražen na mantinel. Opět bez odpískání. Domácí odvolávají Sajdla z brány. Čikl se ihned ujímá puku a posílá puk do prázdné. Uzavírá tím skóre na 5:8.

Humornou tečkou nakonec byla hláška hráčů večerní městské ligy, kteří venku procházeli kolem našich fanoušků s větou: ,,Já se nedivím, že ti naši prohráli, když první pětka přijela teprve teď“.  J

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Jsem velice spokojený. Přijeli jsme sem s tím, že vyhrajeme. Určili jsme si nějakou taktiku, že budeme bránit ve čtyřech lidech, že to tak nemůžeme otvírat a s tím, že mají perfektní přesilovky, tak jsme chtěli co nejméně faulovat. Já osobně si myslím, že jsme ten zápas měli pod kontrolou krom těch přesilovek a za to chci klukům hrozně poděkovat. Bruslili, makali. Povedené utkání. Diváci nás podpořili, mělo to atmosféru, takže z mé strany úplně super. Máme bod, ale samozřejmě ta série nekončí. Uvidíme doma. Pokusíme se vyhrát, aby ten náskok byl větší a nám se pak hrálo lépe.

Branky: 8:06 Škvor (Šejba, Moučka Jar.), 41:06 Fúzik (Jindřich, Cik), 44:13 Vlček (Hemský), 45:13 Šejba (Jindřich), 57:18 Moučka Jar. ( Hemský, Vlček) – 8:20 Kobza (Langr), 15:17 Pavlovský ( Augustin, Čikl), 23:07 Pěcha (Augustin), 26:21 Duba (Janošek), 47:23 Muselík ( Kobza, Langr), 48:11 Janošek (Hradil), 56:27 Pavlovský (Kobza), 58:28 Čikl

Rozhodčí: Čížek, Pilný  – Teplý, Kolář

Vyloučení: 7:6

Využití: 1:1   V oslabení: 0:1    Diváků: 1035

Sestava KOHOUTI: Sajdl, Nimmerichter, Moučka, Pražák, Škvor, Cik, Jindřich, Verner, Procházka, Křečan, Hemský, Pejcha, Vlček, Prachař, Moučka Jar., Fúzik, Zitka, Šimončič, Šejba, Pirkl, Knytl

Sestava SLOVAN: Turek, Pokorný, Rajnoha, Hradil, Bednařík, Kobza, Faltus, Augustin, Duba, Langr, Schneider, Muselík, Čikl, Pěcha, Janošek, Pavlovský