Boj o titul mistra pokračuje...

A mužstvo

HC SLOVAN M.T. – HC KOHOUTI Č. T.

2 : 3 (1:1, 1:1, 0:0, P 0:1)

Slovan dnes předvedl velice pěkné utkání, ve kterém se dá jasně říci, že byl lepším týmem. Už podruhé však doplatil na mnoho neproměněných brankových šancí, což znamená prodloužení finálové série až na 5 zápasů. S jistotou se momentálně dá říci jen jediné – v neděli vyhraje Třebová.

Mnoho neproměněných šancí už v úvodu první třetiny potvrdilo pořekadlo „nedáš, dostaneš“ a skóre tak otevřeli Kohouti v 9. minutě po střele Jaroslava Moučky. V 15. minutě získáváme přesilovou hru, kterou využívá Michal Rajnoha po smršti před brankou Sajdla. Rajnoha se uvolňuje a po přihrávce od Pavlovského stříl gól. V další přesilové hře je jasně podražen Pěcha v útočném pásmu, padá a Česká se ujímá puku a i střílejí na bránu. Rozhodčí nic. V poslední sekundě má ještě velkou šanci Čikl, ale Sajdl puk v poslední chvíli zalehl.

Úvod druhé třetiny začínáme v přečíslení. Opět máme mnoho neproměněných šancí. Česká pak využívá přesilové hry, kdy Vlček střílí od modré a puk končí za zády Turka. Následně Pejcha napadá Řehulku a sráží ho k zemi. Opět je vtipně zapískáno vzájemné vyloučení. Řehulka si jde sednout za hrubost??!!  Pejcha za krosček. Velice nevhodné mi následně přijde skandování hostujících diváků „To je ono“ v době, kdy Michal Turek dostává pukem do krku a zůstává ležet na ledě. Další využitá přesilová hra přichází v 33. minutě při hře 4 na 3. Skóre srovnává Pavlovský zvednutou střelou po přihrávce od Rajnohy. Nyní je jasné, že kdo dá gól, vyhraje. Síly docházejí na obou stranách a v době 60 hracích minut není rozhodnuto.

V prodloužení se hraje v počtu 3 na 3. Oba týmy mají šance, ale neproměňují. V 63. minutě se Fibrich dostává k šanci před bránou Sajdla. Je podražen a rozhodčí posílají hosty na trestnou. To však „naprosto nečekaně“ komentuje u rozhodčích Vlček, a jak jinak to dopadá než trestem i pro Fibricha a to za filmování. 41 sekund před koncem prodloužení zakončuje Hemský a prodlužuje tak finálovou sérii na 5 zápasů.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Samozřejmě, že takto prohraný zápas mrzí. Myslím si, že mohu říci, že jsme byli lepší manšaft. Měli jsme více šancí, ale teď už druhý zápas se nám bohužel nedaří proměňovat. Byli tam nějaké úplně vyložené šance během těch 60 minut. V prodloužení jsme také měli tři tutové šance, ale jim prostě výborně zachytal gólman, který měl samozřejmě i štěstí, ale to k tomu patří. Kluci jsou teď z toho rozhození, ale v šatně jsme si řekli, že ještě není konec, pořád máme před sebou ještě jeden zápas. V pátek máme trénink. Nějaké bolísky, které mají, tak se doléčí a půjdeme tam s tím, že hrajeme stále o titul a že ho chceme vybojovat. Jinak perfektní atmosféra. Diváci nás podporovali, hnali nás, ale bohužel, když nedáme ty góly, tak ten zápas vyhrát nemůžeme.

Branky: 16:51 Rajnoha (Pavlovský), 32:18 Pavlovský (Rajnoha) – 8:44 Moučka Jar. (Hemský, Vlček), 31:00 Vlček ( Pražák, Hesmký), 64:19 Hemský (Lesák, Moučka Jar.)

Rozhodčí: Doležal, Barek – Křivohlavý, Bohuněk

Vyloučení: 4:5

Využití: 2:0   V oslabení: 0:1    Diváků: 1268

Sestava SLOVAN: Turek, Pokorný, Rajnoha,Kolařík, Hradil, Bednařík, Kobza, Langr, Augustin, Řehulka, Fibrich, Schneider, Muselík, Čikl, Pěcha, Pavlovský

Sestava KOHOUTI: Sajdl, Moučka Jan, Pražák, Lesák, Cik, Jindřich, Verner, Procházka, Křečan, Hemský, Pejcha, Vlček, Prachař, Moučka Jar.,  Zitka, Šimončič, Šejba, Pirkl, Knytl, Schejbal, Urban