Slovan mistrem krajské ligy mužů

A mužstvo

HC KOHOUTI Č.T. - HC SLOVAN M.T.
3 : 4  (2:1, 1:3, 0:0)

Velké finále si nenechal ujít téměř nikdo. Rekordní počet diváků se v neděli podvečer sešel na zimním stadionu v České Třebové, kde šlo o vše.

Zpětně se musím omluvit: Kvůli menšímu úrazu po hokejových oslavách se článek dostává ven až dnes. Děkuji za pochopení :) .

V bránách jsme mohli již tradičně vidět Michala Turka a Filipa Sajdla. První gól přišel už na začátku 3. minuty. Po bully v našem obraném pásmu Prachař rychle přihrává Jindřichovi a ten z otočky střílí nad rameno Turka. Hra se však od této doby přesouvá na druhou stranu, kde zůstáváme až do 13. minuty. Bohužel žádnou šanci neproměňujeme. Ve 14. minutě Vlček nahrává Jindřichovi. Obrana vypadá, že má situaci pod kontrolou. Nakonec ale zvedá střelu Hemský a Česká vede 2:0. O minutu později konečně vrací útok Kobza střelou z dorážky a snižuje na 2:1.

26. minuta přináší vyrovnávací gól po přihrávkách Vojtěcha Augustina a Matěje Pavlovského, kdy v závěru posílá Pavlovský puk mezi betony Sajdla. Česká ale zakládá rychlý protiútok a dorážkou opět posílá Kohouty do vedení Hemský. Na začátku 34. minuty jsou Kohouti posláni na trestnou lavici. Toho využívá opět Matěj Pavlovský střelou od modré. Na konci třetiny Kobza nahazuje puk na bránu a Lukáš Duba doráží backhandem – 3:4.

Třetí třetina je pro všechny velice náročná a stresující. Slovan ale drží nervy na uzdě a slovy Radka Kršňák „hrají hlavně hlavou“. Ve 48. minutě dochází k vzájemnému vyloučení a o 11 vteřin na to ještě i k vyloučení na naší straně. Slovan tedy hraje v oslabení 3 na 4. Česká se ale do závažnější situace nedostává a naopak při hře 3 na 4 získáváme velkou šanci, ale bez proměnění. Minutu do konce si domácí berou oddechový čas a na led nastupují v početní převaze, ale bez Filipa Sajdla v bráně. Slovan dvakrát vyhazuje puk z pásma a České už nezbývá čas na vyrovnání.  Slovan se může radovat z VÍTĚZSTVÍ – gratulujeme a děkujeme Slovanu za krásnou sezónu 2017\2018. Děkujeme i Vám – divákům za podporu týmu.

Hodnotit sezónu bude již tradičně Pavel Kršňák, manažer týmu a to během příštího týdne. Také pro vás připravujeme celkové hodnocení letošní sezóny všech kategorií Slovanu.

Slova trenéra pana Kršňáka po utkání:

Dnešní zápas bych hodnotil slovy hlavního trenéra Igora Čikla. My jsme si šli za svým cílem. Už doma jsme si řekli, že si jedeme pro tu zlatou placku a že pro to uděláme maximum. V té první třetině to nevypadalo, tam jsme špatně bránili střední pásmo, dali tam dva šťastně góly. My jsme ale vzápětí snížili na 2:1, kdy jsme se znova chytili. Do druhé třetiny jsme si řekli, že to střední pásmo zlepšíme. Už nebylo přečíslení. Nedostávali se do tolika šancí. Snažili jsme se hrát v 5 bez faulu, protože jsme věděli, že jsme lepší. Jasně, byla kritická třetí třetina, kdy nás poslal do třech. Vybral jsme hráče takové, o kterých jsem věděl, že to uhrají jak fyzicky, tak hlavně hlavou, protože play –off je o hlavě a ne o rychlosti. Jsem spokojený a Igorovi tu zlatou medaili dovezu do nemocnice.

Branky: 2:14 Jindřich ( Prachař), 13:07 Hemský (Moučka Jaroslav), 26:24 Hemský ( Vlček, Moučka Jarolav) – 14:35 Kobza ( Schneider, Duba), 25:56 Pavlovský (Augustin, Čikl), 34:12 Pavlovský (Duba), 38:29 Duba (Kobza, Muselík)

Rozhodčí: Doležal, Kareš – Čížek, Bohuněk

Vyloučení: 3:3

Využití: 0:1   V oslabení: 0:0    Diváků: 1395

Sestava KOHOUTI: Sajdl, Moučka, Pražák, Škvor, Lesák, Cik, Jindřich, Verner, Procházka, Křečan, Hemský, Pejcha, Vlček, Prachař, Moučka Jar., Zitka, Šimončič, Šejba, Pirkl, Knytl, Schejbal

Sestava SLOVAN: Turek, Pokorný, Rajnoha, Kolařík, Hradil, Bednařík, Kobza, Nevřela, Augustin, Langr, Řehulka, Fibrich,  Duba, Schneider, Muselík, Čikl, Pěcha, Pavlovský