Michal Turek základním kamenem výhry nad Českou

A mužstvo

HC SLOVAN M.T. - HC KOHOUTI Č.T.

6 : 2 (2:1, 3:0, 1:1)

Prvních 7 minut hry byl pro náš tým menším trápeníčkem. Nedařily se přihrávky, nepovedla se jediná kombinace. Za to Česká vystrkovala růžky a téměř z naší třetiny nevyjela. První šanci měl na straně Slovanu v 8. minutě Langr s Faltusem. Nimmerichter však Faltusovu dorážku chytá. Trestný nájezd v 10. minutě bohužel neproměnil Kobza, který byl faulován při téměř samostatném nájezdu na bránu.  Ve 12. minutě otevírá skóre Čikl střelou nahoru z pravého kruhu. Využil tak naší přesilovky. I na druhé straně se daří využít přesilové hry, kdy Hemský nahrává Prachařovi a ten též z pravého kruhu prostřeluje nic nevidícího Turka. 7 sekund po tom, co si Augustin odseděl 2 minutový trest, zvyšuje po přihrávce od Langra tečí mezi betony Nimmerichtra na 2:1.

Druhá třetina začíná Augustinovým gólem opět mezi betony gólmana. O minutu později Marek přihrává zpoza brány Řehulkovi, který protlačil puk mezi betonem a tyčkou a navýšil tak stav na 4:1. V tuto chvíli dochází i ke střídání gólmanů, kdy Nimmerichtra střídá Sajdl. Ihned na to dochází ke vzájemnému faulu Drobného a Faltuse. Faltus si navíc odnáší ještě desetiminutový trest za faul naražení zezadu. Poté získáváme přesilovou hru 5 na 3, která trvá 43 sekund. Slovan si Českou krásně rozebral. Čikl střelil z leva na Sajdla, ten si povyjel a odraženým pukem doráží do prázdně Langr. Dochází i k několika potyčkám z obou stran, které ne vždy rozhodčí trestá spravedlivě. Naštěstí třetina končí. Výměna názorů probíhá nadále i na střídačce.

Na třetí třetinu si diváci museli chvíli počkat. Mohl za to puk, který po konci třetiny zůstal na ledové ploše, a tím pádem došlo k ucpání rolby. Obě strany se dohodly, že se bude pokračovat i bez úpravy ledu. Slovan začíná v oslabení, čehož se Česká snaží využít a téměř po celou dobu nás drží v pásmu. Ve 48. minutě si domácí zahrávají dlouhé početní oslabení 3 na 5, které ale výborně zvládají ubránit. Skóre uzavírá Langr z první, po přihrávce zpoza brány od Kobzy. Konečný stav 6:2.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Musím klukům poděkovat. Pořád hrajeme v nějaké kombinované sestavě a ti kluci se musí zapracovat do toho týmu. Přijela Česká, která je velice silným soupeřem. Prvních 7-8 minut jsme měli velké problémy s tempem. To nás pěkně zmáčkli, ale ustáli jsme to a myslím, že od té doby jsme byli ani ne vyrovnanějším, ale spíše silnějším týmem. Dávali jsme krásné góly po krásných kombinacích. Musím kluky pochválit. To co si v kabině řekneme, to platí. Plní vše, tak jak mají. Turek nás velice podržel v bráně. Lidi nás hnali. Jsem rád, že mám zase takové mužstvo, které pracuje a dělá to co má a myslím si, že zlepšíme ještě nějaké herní činnosti a půjdeme výš. Takže za mě velká spokojenost. Za mě díky nejen klukům, ale i divákům.

Branky: 11:16 Čikl ( Augustin, Janků), 18:50 Augustin ( Langr, Faltus), 20:45 Augustin (Fibrich, Čikl), 21:52 Řehulka ( Marek), 31:50 Langr  ( Čikl, Muselík), 53:29 Langr ( Kobza) – 14:18 Prachař ( Hemský, Škvor), 52:22 Schejbal ( Křečan, Verner)

Rozhodčí: Bernat- Čížek, Padevěd

Vyloučení: 9 + OT (Faltus) – 6 + TS (Verner)

Využití: 2:1   V oslabení: 0:0   Diváků: 435

Sestava SLOVAN: Turek, Kolařík, Janků, Kršňák, Schneider, Muselík, Janošek, Kobza, Marek, Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Fibrich, Čikl, Hajšman, Aulehla

Sestava KOHOUTI: Sajdl, Nimmerichter, Pražák, Škvor, Verner, Šejba, Žouželka, Šimončič, Jemelka, Křečan, Hemský, Veverka, Velínský, Prachař, Fúzik, Pirkl, Drobný, Krejza, Štefka, Král, Schejbal, Dvořák