Čtvrtek 28. Březen

Slovan dohnal třígólovou ztrátu

HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ x HC SPARTAK POLIČKA

M O R A V S K Á   T Ř E B O V Á – Ve 3. kole krajské ligy mužů Pardubického kraje zavítal do REHAU arény „staronový“ soupeř z Poličky a svou hrou potrápil tým Moravské Třebové. Spartak si důrazem v přesilovkách dokázal vybojovat tříbrankové vedení a ještě před koncem první třetiny bylo jasné, že domácí budou muset otáčet. To se povedlo a moravskotřebovští udělali čtyřmi brankami v rozmezí 35:11 – 40:28 rázný krok za vítězstvím. Vybojované vedení si Slovan již pohlídal a výhru pečetil v poslední minutě gólem do prázdné brány.

BRANKY A NAHRÁVKY

HC Slovan MT – 19:59 Berčák (Haluza), 24:16 Langr (Cach), 35:11 Langr (Marek, Čikl), 36:27 Skopal (Máša), 38:02 Faltus (Čikl, Marek), 40:28 Langr, 59:14 Marek (Langr)

HC Spartak Polička – 06:48 Klíma (Pazourek), 08:51 Pazourek (Nečas),19:23 Nečas (Štola, Kunstmüller), 29:30 Boštík (Nečas, Cihlář)

SOUPISKY

HC Slovan MT – Turek (29:30 Vydržel) – Janků, Marek, Dubovčí, Veselský, Kudrna, Máša – Faltus, Čikl, Langr – Jurča, Haluza, Berčák – Fibrich, Skopal, Cach – Šíp

HC Spartak Polička – Vít – Švanda, Prokopec, Prokop, Čermák, Nunvář, Klíma – Nečas, Pachl, Pazourek, Kunstmüller, Boštík, Jindra, Cihlář, Šerejch, Štola, Lidmila, Holec

PRŮBĚH UTKÁNÍ:   0:3, 2:3, 2:4, 7:4

ROZHODČÍ:   Škorpil, Kolář, Javůrek

VYYLOUČENÍ:  10:8

Využití:  2:3               V oslabení:  1:0

DIVÁCI:  160

K O M E N T Á Ř   K   Z Á P A S U

Hokejisté Slovanu vstupují do utkání aktivně a kontrolují kotouč na svých holích, během třetí minuty odchází na trestnou lavici hráč hostí Prokopec a Slovan má první příležitost k využití přesilové hry, soupeře sice zamyká v pásmu, ale neohrožuje bránu. Následuje trest pro Slovan, ve kterém hosté neopakují stejnou chybu a po necelé minutě přesilové hry se v čase 6:48 po Klímově přesné střele pod horní tyč ujímají vedení 0:1. V 9. minutě další trest pro moravskotřebovské hráče, tentokrát stačí Spartaku k využití přesilovky necelých 30 sekund, na 0:2 zvyšuje Pazourek. Domácí hráče trápí první třetinu střelecká nepřesnost a také skvěle chytající Vít v bráně hostí. Polička na druhé straně nekompromisně trestá nekázeň Slovanu a v čase 19:23 využívá třetí přesilovku (z celkových čtyř za první třetinu) – 0:3. První gól domácích padá 1,6 vteřin před koncem prvního dějství, Haluza posílá střelu směrem do brankoviště, tam se puk odráží od brusle Berčáka a končí za zády brankáře hostů – 1:3.

Během prvního střídání druhé třetiny je domácímu týmu udělen další trest, tentokrát však početní výhodu Spartaku zvládá bez větších problémů ubránit. Ve 25. minutě pálí Cach, kotouč poskakující za zády Víta posílá pohotově do brány Langr a snižuje tak na 2:3. Hosté však rázem znovu odskakují na rozdíl dvou branek, na konci kombinace je Boštík, který čtvrým gólem hostů vyhání z brány Turka, místo něho jde krýt klec domácích Vydržel. Obrat započíná Slovan ve 36. minutě, během čtyř minut využívá 2 přesilovky, dává 3 góly a tím směruje zápas na svoji stranu. Spartak se dopouští v krátkém čase několika kázeňských přestupků, Slovan nabídnutou přesilovku 5/4 využívá – na konci rychlé kombinace našel Marek nahrávkou Langra, který opět snižuje na rozdíl jediné branky. Srovnávací branka na 4:4 přichází v čase 36:27, kdy Máša střílí od modré a jeho střelu přesnou tečí usměrňuje do brány hostí Skopal. Domácím je na konci druhé třetiny nabídnuta další početní výhoda, ve které předvádí několik pohotových zákroků Vít, na dorážku Faltuse po rychlé kombinaci v čase 38:02 už ale nestačí a Slovan se tak poprvé v zápase ujímá vedení – 5:4.

Do třetí třetiny si Slovan nese tenký náskok a také početní nevýhodu z konce předchozího dějství. V oslabení se ale Langr zvládá natlačit s kotoučem za posledního obránce Spartaku, naznačuje, posílá kotouč mezi nohy Víta a zvyšuje tak na 6:4. Hosté se dostávají k nebezpečnějšímu ohrožení brány ve 46. minutě, tvrdá střela však pouze zvoní o spojnici. Slovan kontroluje hru, v 56. minutě míří Langr opět sám na brnkáře hostů, avšak míří mimo bránu. V 57. minutě pálí hráč hostů Prokopec, jeho střelu z dobré pozice si Vydržel pohlídal. Na konci zápasu zkouší Spartak hru bez brankáře, domácí se však rychle dostávají ke kotouči, před brankou se ocitá sám Langr, který na malém prostoru přenechává gól Markovi a ten posílá puk do odkryté klece – 7:4.