2. KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina B

TJ Orli Lanškroun – HC Slovan Moravská Třebová

4:6

(1:1, 2:3, 1:2)

Po dlouhé pauze  se moravskotřebovští hokejisté vydali ke svému úvodnímu utkání druhé části soutěže do Lanškrouna. Slovan s Orly sice už po polovině první třetiny prohrával, skóre ale otočil a dokázal si vybudovat třígólový náskok. Na dotažení na rozdíl jediné branky stačila Orlům necelá minuta. Moravkotřebovští ale zvládli závěr utkání a připisují si tříbodový zisk.

Slovan hned od začátku zápasu zasypal domácího brankáře několika střelami, do vedení mohl jít ve 3. minutě, Cach dostal přihrávku před bránu, zblízka však zasáhl gólmana. Hned na to hráli moravskotřebovští přesilovou hru, ve které ale téměř neohrozili bránu. V plném počtu se hrál velmi rychlý a bruslivý hokej. Na jedné straně Krč orazítkoval tyč, na straně druhé likvidoval ramenem nebezpečnou střelu Vydržel. Slovan měl několik příležitostí ke skórování, jako první se však z gólu radovali ve 12. minutě domácí, když Pirklova střela z rohu propadla až do branky. Moravskotřebovští většinu úvodní třetiny útočili a Lanškroun se jen těžko dostával do útoku. Pár vteřin před první sirénou bylo srovnáno, svůj přehled ukázala nově příchozí posila Martin Filip, který srovnal stav utkání.

Druhé dějství začal Slovan velkým tlakem, za což byl odměněn na začátku 3. minuty. Situaci 2 na 1 vyřešil perfektně Filip, který nabil Markovi a ten prostřelil domácího brankáře. Od 24. minuty Slovan bránil oslabení, v plném počtu se znovu dostal do přečíslení, Krč poslal puk na Blaháčka, který naznačil střelu, vykoupal domácího brankáře a kolem betonu zasunul puk ke vzdálenější tyči – 1:3. Narůstající tlak hostů zastavil až faul Orlů, v přesilovce Slovan několikrát zakončoval, ale brankář domácích si s veškerými pokusy věděl rady. V plném počtu navýšil vedení na 1:4 přesnou střelou k bližší tyči Dubovči. Ve 35. minutě po delší době zahrozili také Orli, gólman hostů si však bránu pohlídal. Ke konci třetiny si Lanškroun zahrál dvojnásobnou početní výhodu, oba tresty Orli ukončili předčasně, a to vstřelením branky. Po dvou rychlých gólech Orlů šel Slovan do kabin s tenkým jednobrankovým vedením.

V úvodu třetí třetiny si zahrál přesilovku 5 na 3 i Slovan, usadil se v útočném pásmu, ale bránu neohrozil. V plném počtu bylo na obou stranách vidět několik pěkných kombinací. Na začátku 52. minuty zvýšil na 5:3 pohotovou dorážkou Krč. Hned potom moravskotřebovští bránili další oslabení, které domácí dokázali velmi rychle využít přesně umístěnou střelou k tyči – 4:5. V 55. minutě měl pojistku v podobě šestého gólů na holi Marek, jeho střela do odkryté brány ale pouze orazítkovala tyč a domácí se rázem dostali do samostatného úniku, s kterým si však Vydržel poradil. Na začátku 59. minuty dostal přihrávku před bránu Čikl, bekendem poslal puk do horního rohu brány a zvýšil tak na 4:6. Moravskotřebovští v závěru zápasu nenechali nic náhodě a mohli slavit 3 body.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Dominik Dubovči, obránce:

„Tak první třetina měla tempo, Lanškroun to házel hodně před branku, nám se to naštěstí dařilo pokrývat. Vytvořili jsme si taky nějaké šance, ale oba týmy se první třetinu soustředily hodně na obranu a oba góly co tam padly byly takové šťastné. Myslím, že jsme to zlomili tím, že jsme je začali přebruslovat, vyhrávat souboje a hlavně využívat šance, což se nám ze začátku vůbec nedařilo.“

TJ ORLI LANŠKROUN:

Faltus [30] – Kužílek [7], Boruch [15], Zedníček [18], Křivohlávek [19], Bureš [22], Moučka [35], Pražák [44] – Švub [8], Pejcha [9], Mann [11], Macháček [14], Radkovský [20], Šembera [21], Preisner [42], Vogel [56], Pirkl [67], Nastoupil [88], Dohnal [92]

Vydržel [39] – Blaháček [3], Dubovči [4], Veselský [9], Janků [14], Kudrna [21], Cekr [30] – Marek [7], Krč [8], Faltus [10], Fibrich [18], Cach [29], Čikl [55], Filip [66], Šíp [97]

Branky a nahrávky: 11:53 Pirkl (Pejcha), 36:48 Vogel (Moučka), 37:17 Mann (Pirkl), 52:20 Křivohlávek (Švub) – 19:37 Filip (Šíp), 22:24 Marek (Filip), 27:42 Blaháček (Krč, Cach), 32:25 Dubovči (Cach), 51:04 Krč (Cach, Faltus), 58:18 Čikl (Krč)

Vyloučení: 5:6

Střely na branku: 33:36

Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6