Shrnutí výsledků mládeže - první březnový týden

Výsledky: středa 28. února

Liga mladších žáků 2007

HK Mladí Draci Šumperk - HC Slovan Moravská Třebová 13:10 (8:3, 3:3, 2:4)

Středeční utkání zavedlo mladší žáky k vítězi soutěže na led Šumperských draků. Přijeli jsme posíleni o čtyři hráče ročníku 2006, ale začátek zápasu nám nevyšel a během prvních 5 minut jsme hned třikrát inkasovali. Hokejisté ze Šumperka působili rychlejším a dravějším dojmem. Po inkasovaných brankách se však naši kluci vždy zvedli a dokázali skóre dotáhnout. Do výsledku zápasu se výrazně zapsal zejména útočník Lukáš Mauer, který vstřelil 6 branek. Soupeř však efektivně trestal naše chyby a nakonec zvítězil poměrem 13:10. Samotné utkání bylo pro hráče Slovanu důležitou lekcí a zároveň motivací k dalšímu tréninku.

Branky a nahrávky: 7. Lukáš Maurer, 9. Lukáš Maurer (Adam Burda), 19. Vilém Karal (Lukáš Maurer), 26. Lukáš Maurer, 28. Lukáš Maurer (Martin Souček), 30. Adam Burda (Lukáš Maurer), 48. Radim Kadidlo (Martin Šudoma , Adam Burda), 48. Lukáš Maurer, 55. Martin Šudoma (David Burda, Vilém Karal), 59. Lukáš Maurer (David Burda)

Vyloučení v minutách: 16:6

Využití: 2:2

V oslabení: 0:1

Diváci: 40

Průběh utkání:  4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 8:2, 8:3, 9:3, 9:5, 10:5, 10:6, 11:6, 11:9, 13:9, 13:10

Sestava: Vít Kostík, František Janda – Vojtěch Prokop, Martin Souček, Vojtěch Smola, Lukáš Marek, Vilém Karal, Adam Burda – David Burda, Teodor Bumbálek, Dominik Hodáň, Matěj Kašický, Lukáš Beneš, Radim Kadidlo, Lukáš Maurer, Martin Šudoma, Jan Haas

Výsledky: sobota 3. března

Regionální Liga Mladšího Dorostu

HC Lomnice nad Popelkou – HC Slovan Moravská Třebová 6:5 (3:2, 0:2, 3:1)

Souboj mladšího dorostu s hráči Lomnice nad Popelkou přinesl vyrovnanou bitvu, kde nechyběly dramatické okamžiky a časté změny skóre. Z pohledu výkonu našeho mužstva byla nejlepší druhá třetina, kdy jsme soupeře k ničemu nepustili a otočili doposud nepříznivý vývoj utkání. Soupeř se však nevzdal a ve třetí třetině třemi brankami rozhodl zápas ve svůj prospěch. Vítězný gól padl pouhé čtyři minuty před koncem utkání.

Branky a nahrávky: 9. Pavel Meluzín, 12. Marek Netolický (David Hekele), 31. Pavel Meluzín, 38. Tomáš Faltejsek (Marek Netolický, Pavel Meluzín), 42. Zbyněk Laštůvka (Robin Hekele)

Diváci: 21

Průběh utkání:  1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 3:5, 6:5

Sestava: Matěj Dubský, Ondřej Smékal – Zbyněk Laštůvka, Tomáš Mlčoch, Marek Netolický, Adam Sekáč, Samuel Veslý – Tomáš Faltejsek, Matěj Myslikovjan, Jan Kolísek, Jan Žouželka, Pavel Meluzín, Robin Hekele, David Hekele

Liga Starších Žáků

TJ Loko Česká Třebová – HC Slovan Moravská Třebová 5:4 (1:0, 0:2, 4:2)

Soupeři se po minulém nepovedeném zápase podařilo sestavit velmi silný tým. Hra byla na poměry naší soutěže na velice dobré úrovni a hokejisté Slovanu bojovali na hranici svých možností. Se soupeřem jsme dokázali držet krok až do začátku třetí třetiny, kdy se nám podařilo vstřelit postupně dvě branky. Po těchto gólech si domácí vzali oddechový čas a jako by je trenéři polili živou vodou. Najednou se jim začalo dařit v zakončení a vstřelili nám v posledních osmi minutách tři slepené góly. Ani přes velkou snahu se nám v závěru bohužel nepodařilo dát vyrovnávající branku. Sobotní zápas v České Třebové předčil naše očekávání. I přes prohru musíme všechny hráče pochválit za předvedený výkon.

Branky a nahrávky: 22. Martin Schön (Ondřej Netolický), 33. Ondřej Netolický (Tomáš Kolář), 45. Ondřej Netolický, 45. Josef Haas

Vyloučení v minutách: 0:2

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Diváci: 31

Průběh utkání:  1:0, 1:4, 5:4

Sestava: Alexandr Marossy - Vojtěch Šedý, Marek Šimek, Roland Strauss, Jakub Zavoral, Tomáš Kolář – Jakub Kubín, Josef Haas, Milan Keprt, Ondřej Netolický, Marek Peškar, Ondřej Peškar, Martin Schön

Liga mladších žáků 2006

TJ Loko Česká Třebová – HC Slovan Moravská Třebová 3:8 (3:2, 0:4, 0:2)

Mladší žáci sehráli v sobotu derby proti České Třebové. V první třetině jsme se herně trápili a pouštěli soupeře do častého zakončení. Druhá třetina byla z naší strany nejvíce povedeným úsekem zápasu. Hokejisté Slovanu se herně zlepšili a čtyřmi brankami otočili průběžné skóre. Navíc se nám podařilo perfektně odehrát oslabení, během kterých jsme dokonce vstřelili dvě branky. Prostřední dějství tak prakticky rozhodlo zápas. Ve třetí části jsme se prosadili ještě dvakrát a zpečetili tak celkové vítězství v poměru 3:8.

Branky a nahrávky: 2. Martin Souček, 7. Filip Hejátko (Adam Svozil), 24. Matyáš Wölfel (Martin Šudoma), 25. Filip Hejátko (Viktor Vostal), 30. Filip Hejátko (Martin Souček), 40. Martin Pešta, 48. Martin Souček (Vilém Karal), 49. Lukáš Maurer

Vyloučení v minutách: 10:12

Využití: 1:1

V oslabení: 0:2

Diváci: 26

Průběh utkání:  1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:8

Sestava: František Janda, Filip Odehnal – Viktor Vostal, Martin Souček, Matyáš Wölfel, Vilém Karal – Martin Pešta, Filip Hejátko, Marek Hradil, Lukáš Maurer, Martin Šudoma, Vlastimil Antošovský, Adam Svozil

HC Slovan Moravská Třebová – SK Žamberk 12:4 (4:1, 2:2, 6:1)

Poslední letošní mistrovské utkání ve své soutěži sehráli hokejisté ročníku 2007 v Rehau aréně, kde hostili tým ze Žamberka. V úvodní třetině se klukům podařilo vybojovat tříbrankové vedení, které ve druhé části udrželi. Závěrečná třetina přinesla ještě šest puků v brance soupeře a díky tomu se zrodilo naše vysoké vítězství. Během utkání nastoupilo do hry deset hráčů a z toho se hned osm z nich radovalo ze vstřelené branky. Na výhře se tak podílel celý tým a to včetně gólmana, který nás hlavně v úvodu utkání podržel při šancích soupeře.

Branky a nahrávky: 4. Jan Haas (Vojtěch Prokop), 13. Vojtěch Prokop, 15. Dominik Hodáň (Jan Haas), 20. Jan Haas (David Burda, Adam Burda), 34. Radim Kadidlo (Dominik Hodáň), 36. Adam Burda, 42. Vojtěch Prokop (Lukáš Marek), 45. Vojtěch Smola (Matěj Kašický), 50. Vojtěch Prokop (Radim Kadidlo), 50. David Burda, 52. Matěj Kašický (David Burda), 60. David Burda (Radim Kadidlo)

Vyloučení v minutách: 14:10

Využití: 0:1

V oslabení: 1:0

Diváci: 88

Průběh utkání:  1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3, 8:3, 8:4, 12:4

Sestava: Vít Kostík – Vojtěch Prokop, Vojtěch Smola, Lukáš Marek, Adam Burda – David Burda, Teodor Bumbálek, Dominik Hodáň, Matěj Kašický, Radim Kadidlo, Jan Haas

Přípravka ročník 2009

V sobotu 3. března se hráči Slovanu zúčastnili hokejového turnaje v Poličce. První zápas v základní skupině jsme odehráli proti Dynamu Pardubice I. Soupeř byl od začátku zápasu lepší a postupně navyšoval skóre až na konečných 8:1 pro Pardubice. Ve druhém zápase jsme se střetli s týmem Hlinska, které se v polovině zápasu ujalo zaslouženého vedení 2:0. V druhé polovině utkání jsme začali hrát lépe a především díky Kamilu Voráčovi, Zuzce Červinkové a Štěpánu Kukrlemu se nám podařilo skóre otočit a po bojovném výkonu vyhrát 3:2. Poslední zápas ve skupině jsme odehráli se Žďárem nad Sázavou. Bohužel jsme zaspali začátek zápasu a v polovině zápasu prohrávali 0:2. Poté hráči Slovanu zabojovali a podařilo se nám vyrovnat. Závěr zápasu ale vyšel lépe soupeři a vyhrál 4:2. Tato porážka pro nás znamenala boje o konečné 5. - 8. místo. Prvním soupeřem byla Choceň. V tomto zápase jsme byli od začátku jasně lepší a spravili si náladu z předchozí porážky. Gól se podařilo vstřelit téměř všem hráčům a zápas jsme vyhráli 15:3. O konečné 5. Místo jsme se následně utkali s Poličkou. I v tomto zápase jsme dominovali a i díky gólům tradičních střelců s přehledem vyhráli 12:4. V konečném pořadí jsme tedy obsadili 5. místo. Turnaj vyhrála Kometa Brno, na druhém a třetím místě se umístili oba týmy z Pardubic.

Sestava: Richard Marossy, Zuzana Červinková, Kamil Voráč, Štěpán Kukrle, Štěpán Chlup, Radim Sekáč, Matěj Chmel, Jakub Muselík, David Kakiš, Adam Holub.

Výsledky: neděle 4. března

Přípravka ročník 2008

HC Slovan Moravská Třebová – HC Litomyšl 7:2 (2:0, 2:0, 3:2)

V neděli 4. března sehrála přípravka poslední zápas letošní sezóny a již od prvních minut byla na hráčích vidět velká chuť do hry. Během první třetiny jsme přečkali těžkou chvíli, kdy soupeř neproměnil trestné střílení. Od tohoto okamžiku se naši borci začali tlačit do branky a díky dvěma gólům se po krásných individuálních akcích ujali vedení 2:0. Druhou třetinu jsme začali aktivně, soupeře nepustili k jeho hře a do kabin odcházeli s čtyřbrankovým vedením. Na začátku třetí třetiny soupeř využil naše špatné střídání a snížil na 4:1. Slovo si museli vzít trenéři, kteří hráče Slovanu uklidnili a vybídli k trpělivosti. Hráči si vzali rady k srdci a díky dvěma slepeným gólům navýšili vedení na 6:1. Zbytek zápasu jsme si pohlídali a celou sezónu tak zakončili vítězstvím 7:2.

Branky a nahrávky: 6. Filip Klodner (Vlastimil Antošovský), 8. Adam Svozil (Jáchym Sekáč), 24. Jáchym Sekáč (Jiří Parolek), 26. Petr Daneš (Adam Svozil), 38. Petr Daneš (Jaromír Parolek), 39. Adam Svozil (Petr Daneš), 43. Vlastimil Antošovský

Diváci: 93

Průběh utkání:  4:0, 4:1, 6:1, 6:2, 7:2

Sestava: Adam Zavoral – Jan Košťál, Daniel Kapl, Jan Jelínek, Jiří Parolek, Samuel Šejnoha, Jaromír Parolek – Miloslav Parolek, Teodor Leier, Filip Klodner, Jáchym Sekáč, Ondřej Němeček, Petr Daneš, Matěj Pokorný, Adam Svozil, Vlastimil Antošovský

Přípravka ročníku 2010 a 2011

Mladé hokejové naděje Slovanu navštívily Banskou Štiavnici, aby mohly změřit síly také se zahraničními celky. Ve čtvrtek 1. března byl prvním soupeřem tým HK Prievidza. Následující den stihli hráči nejen zápas proti HK Brezno, ale také návštěvu krytého bazénu. Netradiční zážitek čekal na naše hokejisty v sobotu 3. března, kdy je oficiálně přijala primátorka města Banská Štiavnica. Poté následoval přesun k zápasu proti HC Lučenec. Slovenská výprava byla zakončena v neděli odpoledne, kdy jsme změřili síly s HK Partizánské a vydali se na cestu zpět do Moravské Třebové. Výsledky jednotlivých zápasů budou postupně doplněny.

Sestava ročník 2010: Jakub Šebela, Jan Dirbák, Robert Tesař, Tomáš Tesař, Lukáš Souček, Vítězslav Jelínek, Viktor Sekáč, Ondřej Košťál, Tomáš Nečas, Jaroslav Zecha

Sestava ročník 2011: Jakub Haas, Luboš Mazel, Jakub Hanousek, Lukáš Ondříček, Martin Pluháček, Jiří Pokorný, Jakub Pečinka, Samuel Jurkrlák, Matyáš Fáber, Tomáš Janda, Matyáš Vodička, Ondřej Sís