Úspěchy mladých odchovanců Slovanu

Při hodnocení letošní sezóny z pohledu mládeže jsme nedávno informovali o úspěchu žákovských kategorií Slovanu. Nesmíme však zapomínat ani na mladé hráče, kteří v Moravské Třebové hokejově vyrostli a následně se v kariéře posunuli do extraligových týmů. Pevně doufáme, že hráči v extralize získají potřebné zkušenosti a časem se vrátí zpět do A mužstva Slovanu. Přinášíme rozhovor se šesti úspěšnými odchovanci Slovanu, kteří jsou dokladem kvalitní práce s místní mládeží.

Tomáš Kavan, HK Mladí Draci Šumperk, útočník, Extraliga mladšího dorostu

Tomáš letos odehrál první extraligovou sezónu v dresu Mladých draků. Nastoupil do třiceti utkání, ve kterých zaznamenal 18 bodů za 6 branek a 12 asistencí.  Celkově se mu dařilo, ale poté ho přibrzdilo zranění, kvůli kterému vynechal 10 zápasů. „Rád vzpomínám na dobu strávenou na Slovanu. Měli jsme zde dobrou partu spoluhráčů, se kterou jsme zažili spoustu legrace. Poté si mě vyhlédli trenéři Šumperka a pozvali do prázdninového přípravného kempu. Zde si mě na tréninku vyzkoušeli, zda obstojím po herní stránce. Musel jsem dokázat, že jsem dost dobrý na to, abych byl součástí týmu. To se mi naštěstí podařilo. Hrát extraligu je velký úspěch. Hra je zde mnohem rychlejší a kvalitnější. Nejvíce si věřím v rozehrávce, nejspíš proto mě trenéři považují za tvůrčího hráče,“ hodnotí Tomáš Kavan.

Ondřej Holub, HK Mladí Draci Šumperk, obránce, Extraliga mladšího dorostu

Ondřej nastoupil stejně jako Tomáš Kavan v první extraligové sezóně poté, co je společně oslovil trenér Šumperka. Odehrál 40 utkání, ve kterých si připsal 16 bodů za 6 branek a 10 asistencí. Během roku se mu dařilo a odehrál všechny zápasy. „Při rozhodování, zda opustit Slovan, jsem dlouho neváhal. Nabídka hrát extraligu se přeci jen neodmítá. Konkurence v týmu je veliká. V sezóně se mi podařilo nastupovat v první formaci, kde jsem hrál přesilovky i oslabení. Abych si svoji pozici udržel, snažím se k přípravě přistupovat zodpovědně. Hlavně na trénincích, které jsou v Šumperku velmi náročné. Mezi moje přednosti patří schopnost poradit si v krizových situacích, například ubránit přečíslení soupeře,“ prozradil Ondřej.

Pavel Vaňous, HC Rebel Havlíčkův Brod, útočník, Extraliga staršího dorostu

V dresu Rebelu letos Pavel odehrál svoji první sezónu, ve které ve 43 zápasech zaznamenal 3 branky a 4 asistence. Do Havlíčkova Brodu přišel na zkoušku ze Šumperka, kde předtím působil v mladším dorostu. „Bylo důležité, abych se co nejdříve začlenil do nového týmu. Podařilo se mi obstát v konkurenci ostatních hráčů a usadit se v sestavě. Letos nám play-off uteklo vlivem špatného startu do sezóny. Měli jsme velmi těžkou skupinu, kde byl i pozdější vítěz extraligy z Českých Budějovic, Hradec Králové a Pardubice. S těmito týmy byly souboje obzvlášť těžké. Postupem času se tak pro nás stalo cílem hlavně udržet extraligu, což se nám podařilo. Mezi moje přednosti patří týmovost a pracovitost, trenér mě využívá na černou práci, hlavně při oslabení,“ hodnotí Pavel Vaňous.

Josef Uhlíř, HC AZ Havířov, obránce, Extraliga staršího dorostu/WSM liga

V extralize staršího dorostu patří Josef k oporám Havířova. Odehrál 43 utkání, ve kterých zaznamenal jednu branku a čtyři asistence. Vyzkoušel si play-off a dokonce stihnul nastoupit také k premiérovému zápasu do WSM ligy, druhé nejvyšší soutěže mužů. „Ve vyřazovací fázi extraligy staršího dorostu jsme narazili na silného soupeře ze Salzburgu. Série byla vyrovnaná, na jejím konci se na nás bohužel projevila únava a zranění, což nás stálo lepší umístění. Ve WSM lize jsem nastoupil v utkání proti Litoměřicím. Zpočátku jsem byl nervózní, ale postupně jsem si zvykl na vyšší tempo hry. Velmi si této zkušenosti vážím, považuji to za úspěch a důležitý posun v kariéře. Snažil jsem se této šance využít, snad jsem nezklamal a znovu si v WSM lize zahraju. Mezi mé přednosti patří bojovnost, fyzická hra a osobní souboje,“ doplnil Josef.

Dominik Cach, HC Olomouc, útočník, Extraliga juniorů

Po dlouhé době se podařilo odchovanci Slovanu prorazit až do extraligy juniorů. Dominik v Olomouci hraje již třetí sezónu, nejprve za starší dorost, nyní v extralize juniorů. Dříve také působil dva roky v Pardubicích, kde hrál v dorosteneckých kategoriích. V letošní sezóně jej omezilo zranění ramene a kolena, kvůli čemuž odehrál jen 21 utkání, během kterých zaznamenal 2 asistence. „Letos jsme se v zápasech vždy přizpůsobili tempu soupeře. Proti lepším týmům jsme se vyhecovali k dobrému výkonu a dokázali jsme porážet například i Kometu Brno, která letošní ročník vyhrála. Naopak slabší soupeře jsme bohužel podceňovali a ztráceli s nimi až příliš bodů. Mezi mé přednosti patří určitě rychlost a technika bruslení, to mi vždycky šlo nejlépe,“ prozradil Dominik.

Štěpán Kudrna, Casper Coyotes Hockey, obránce, Western States Hockey League

Štěpán je v současnosti jediným mládežnickým odchovancem Slovanu, který hraje v zámoří. Za tým Casper Coyotes Hockey odehrál 43 utkání, ve kterých si připsal 3 branky a 7 asistencí. „Rád vzpomínám na své hokejové začátky na Slovanu, kde mě trenéři naučili základní dovednosti. Hrát ve Western States Hockey League je velká prestiž. Bez odvahy, odhodlání a tvrdé práce bych se do Ameriky nikdy nedostal. Zkusil jsem si první kemp, poté se ozval agent s nabídkou. V týmu jsem to zpočátku měl těžké. Neuměl jsem jazyk, zvykal jsem si na úzké kluziště a odlišnou mentalitu. Navíc jsem v týmu byl nejmladší. Po čtvrt roce jsem se ale dostal do pohody a začal pravidelně hrát v prvních dvou formacích. Mezi ostatními hráči vynikám v tvrdosti. Jsem oproti nim větší, a tak se mi více daří v osobních soubojích,“ uzavírá Štěpán Kudrna.


Za celý klub HC Slovan Moravská Třebová přejeme všem hráčům pevné zdraví a úspěchy v dalším pokračování jejich kariéry.


alt

                                     Zleva: Tomáš Kavan, Ondřej Holub

 


      
Generální sponzor         Ostatní sponzoři

    město Moravská TřebováKössoSTP Kavan  |  Vyko  |  OR-CZ  |  Hedva  |   Matocha-dopravaAbner   
    Fajman-uhlí  |  Haas-autodoprava |   Vhos  |  Toner  |  BON-CAR  |   Širůček-autodopr.AZ-Line | Monarc
   Matoušek CZ a.s  |  Moravec-pekárny  |  Ježek-sport | Peškar-sklenářstvíDGF a.s.
    Plast.okna ŘehůřekOliver  |   Budig-železářství  |  P&H servis  |  Cukrárna-Černý  Roltechnik | Proresale

     REHAU s.r.o