Shrnutí výsledků mládeže - pátý zářijový víkend

Výsledky: pátek 28. září

Regionální liga dorostu

HC Slovan Moravská Třebová – TJ Loko Česká Třebová 15:2 (4:1, 5:0, 6:1)

Zápas přinesl derby, ve kterém měli borci Slovanu již od první minuty herně navrch. Hráči byli lepší ve hře s kotoučem i v celkovém pohybu, což se projevilo hlavně na počtu vstřelených branek. První třetina byla zcela v naší režii. Vypracovali jsme si pohodlný náskok 4:1 a to ještě 3x zvonila tyč soupeřovy branky. Celkovou převahu jsme potvrdili i ve zbytku zápasu. O vítězi nebylo pochyb a hráči derby zvládli na jedničku.

Branky a nahrávky: 2. Erik Pospíšil, 4. David Hekele (Patrik Dohnal), 16. David Hekele, 18. Erik Pospíšil, 22. Martin Schön (Tomáš Faltejsek), 26. Tomáš Faltejsek (Erik Pospíšil, David Hekele), 28. Erik Pospíšil, 33. Erik Pospíšil (Martin Schön, Tomáš Faltejsek), 38. Erik Pospíšil, 46. Tomáš Faltejsek (Erik Pospíšil), 52. Šimon Přidal (Jan Žouželka), 54. Martin Schön (Tomáš Faltejsek, Erik Pospíšil), 55. Patrik Dohnal (David Hekele, Jan Žouželka), 57. David Hekele (Jan Žouželka), 60. Tomáš Faltejsek (Milan Keprt)

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 10:1, 10:2, 15:2

Sestava: Ondřej Smékal, Alexandr Marossy – Šimon Přidal - Martin Schön, Milan Keprt, Michal Marek, Patrik Dohnal, Tomáš Faltejsek, Jan Kolísek, Jan Žouželka, Jan Janda, David Hekele, Erik Pospíšil

Liga mladších žáků „D“ 2007-2008

HC Slovan Moravská Třebová – HC Dynamo Pardubice 6:10 (2:2, 2:2, 2:6)

Na svátek sv. Václava čekal naše mladší žáky zápas proti papírově nejsilnějšímu soupeři z Pardubic. V úvodu první třetiny byla hra poměrně vyrovnaná. Hráči Slovanu měli několik šancí, které však nedokázali zakončit. Naopak střelba soupeře byla efektivní, když z několika šancí vytěžil první dvě branky. Stav 0:2 ve 13. minutě však domácí borce nerozložil a dvěma brankami poslali obě mužstva do šaten za vyrovnaného stavu 2:2. Začátek druhé třetiny se domácím vydařil podstatně lépe, když zvýšili skóre na nadějných 4:2. Pardubičtí se ale nesložili a po 40 minutách hry bylo opět srovnáno. Ve třetí třetině se skóre měnilo jako na houpačce. Ještě v 54. minutě se hrála vyrovnaná hra a vypadalo to na spravedlivou remízu 6:6. Pardubičtí však v závěru zápasu nemilosrdně potrestali sérii chyb domácích a utkání skončilo výsledkem 6:10. I přesto musíme naše hráče pochválit. Proti silnějšímu soupeři předvedli velmi dobrý výkon, za který se rozhodně nemusí stydět.

Branky a nahrávky:  18. Vojtěch Prokop, 20. Adam Burda, 24. David Burda, 26. David Burda (Teodor Bumbálek), 43. David Burda, 45. David Burda (Vojtěch Prokop)

Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:6, 6:6, 6:10

Sestava: Vít Kostík (od 30 min Jan Draessler) – Teodor Bumbálek, Adam Burda, Lukáš Marek, Vojtěch Prokop – Lukáš Beneš, David Burda, Jan Haas, Radim Kadidlo, Matěj Kašický, Vojtěch Smola, Jiří Vícha, Vít Žouželka

Liga starších žáků „B“ 2005-2006

HC Slovan Moravská Třebová – HC Dynamo Pardubice 3:6 (1:0, 0:2, 2:4)

Páteční zápas proti Pardubicím byl po většinu času vyrovnaný. Na celkovém výsledku se nejvíce podepsal úvod třetí třetiny, kdy jsme během 5 minut po chybách obdrželi 3 branky. Borci Slovanu v závěru bojovali a snažili se skóre alespoň korigovat. Dokázali se prosadit dokonce i ve dvojnásobné početní nevýhodě. Na obrat to však nestačilo a z vítězství se radovali pardubičtí.

Branky a nahrávky:  6. Marek Šimek, 58. Lukáš Maurer, 60. Lukáš Maurer

Průběh utkání: 1:0, 1:6, 3:6

Sestava: Filip Odehnal – Jakub Kubín, Lukáš Maurer, Martin Pešta, Marek Peškar, Martin Souček, Filip Hejátko, Matyáš Wölfel, Marek Hradil, Vilém Karal, Marek Šimek, Martin Šudoma

Výsledky: sobota 29. září

Regionální liga juniorů

HC Spartak Polička - HC Slovan Moravská Třebová 4:1

HC Spartak Choceň - HC Slovan Moravská Třebová 3:19 (0:4, 1:8, 2:7)

Necelých 24 hodin po utkání s Pardubicemi se mladší žáci (ročník 2007) vypravili na další zápas do Chocně. Přestože na soupisce chyběli tři hráči v poli a jeden brankář, přijeli naši borci s jasným cílem zvítězit a to se jim dařilo od první minuty. Hned v úvodu první třetiny jsme soupeře přehrávali a z mnoha vytvořených šancí se dařilo i zakončovat.  Kluci se brzo ujali vedení a svůj náskok úspěšně navyšovali. Navíc i obránci velmi dobře odváděli svou práci a soupeř se prakticky nedostával do naší třetiny. Brankář Slovanu si poprvé sáhl na puk až v 18. minutě. S rostoucím skóre očividně rostla chuť dát si gól a nakonec se na výsledném stavu podíleli téměř všichni hráči Moravské Třebové. Ve druhé a třetí třetině se sice domácím hráčům podařilo několik úniků, z nichž část byla zakončena změnou stavu v náš neprospěch, ale ani tak už nepříznivý výsledek neodvrátili. Naši borci nakonec soupeře doslova převálcovali v poměru 3:19 a spravili si tak chuť z pátečního zápasu.

Branky a nahrávky: 3. David Burda, 4. Adam Burda (Radim Kadidlo), 7. Radim Kadidlo (Teodor Bumbálek), 12. Adam Burda (Radim Kadidlo, David Burda), 21. Radim Kadidlo (David Burda), 23. David Burda (Vít Žouželka, Vojtěch Prokop), 26. Vojtěch Prokop, 28. Jan Haas (Vít Žouželka), 29. David Burda (Adam Burda, Teodor Bumbálek), 31. Adam Burda, 35. Radim Kadidlo (David Burda), 40. Vít Žouželka (Radim Kadidlo, David Burda), 46. David Burda, 48. Lukáš Beneš, 53. David Burda (Adam Burda), 54. Vít Žouželka (Vojtěch Smola), 56. David Burda, 58. Vojtěch Smola, 60. Vojtěch Prokop

Průběh utkání:  0:10, 1:10, 1:12, 2:12, 2:14, 3:14, 3:19

Sestava: Jan Draessler – Teodor Bumbálek, Adam Burda, Vojtěch Prokop, Vojtěch Smola – Lukáš Beneš, David Burda, Jan Haas, Radim Kadidlo, Jiří Vícha, Vít Žouželka

HC Slovan Moravská Třebová „B“ – SK Žamberk 15:10

HC Spartak Choceň - HC Slovan Moravská Třebová 5:3 (1:0, 3:0, 1:3)

Hráči Slovanu během sobotního zápasu proti Chocni hráli aktivně a během celého utkání se tlačili před soupeřovu branku. Bohužel nás dlouho trápila koncovka a tak se skóre měnilo hlavně na straně soupeře. Smůlu v zakončení se podařilo prolomit až těsně před koncem. Drtivý závěr utkání, kdy jsme během 3 minut vstřelili 3 branky, bohužel výsledné prohře v poměru 5:3 nezabránil.

Branky a nahrávky: 55. Martin Šudoma (Vilém Karal), 56. Martin Šudoma, 58. Martin Šudoma (Vilém Karal)

Průběh utkání: 5:0, 5:3

Výsledky: neděle 30. září

HC Spartak Polička - HC Slovan Moravská Třebová 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. David Hekele (Ondřej Peškar), 41. Jan Žouželka (Tomáš Faltejsek)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2

Sestava: Ondřej Smékal, Alexandr Marossy – Šimon Přidal, Tomáš Mlčoch, Tomáš Kolář, Jakub Zavoral - Martin Schön, Milan Keprt, Ondřej Peškar, Patrik Dohnal, Tomáš Faltejsek, Jan Žouželka, Jan Janda, David Hekele