Dorost na turnaji třetí

Dorost
Jak jsme již informovali, těsně před koncem roku proběhl v Rehau aréně, pod záštitou starosty města JUDr. Miloše Izáka a předsedy TJ Slovanu Ing. Pavla Charváta, mezinárodní turnaj mladšího dorostu.

 Zúčastněné týmy měly velmi vyrovnané výsledky a celkově turnaj dosáhl vysoké sportovní úrovně. Viděli jsme hrát týmy, které běžně v naší soutěži nepotkáváme a tou byla Jihomoravská ,,Břeclav" a  z  Královehradeckého kraje ,,Jaroměř". Pozván byl i náš tradiční soupeř, tým ,,Česká Třebová". Ovšem největší atrakcí byl bezesporu tým z kolébky ledního hokeje  kanadského ,, Lincolnu ".
Turnaj jsme zahájili utkáním s Českou Třebovou, a to výhrou v samostatných nájezdech. První nájezd proměnil Pavel Meluzín a ve druhém nájezdu se nemýlil ani Tomáš Kavan. Soupeř dokázal brankáře Michala Randise prostřelit jen jednou a proto jsme v této disciplíně zvítězili.
V prvním utkání se nám ovšem tolik nedařilo a prohráli jsme 0:1, ale už ve druhém nám zvedly náladu góly Honzy Žouželky, Pavla Meluzína, Petra Schöna a Tomáše Kavana a porazili jsme soupeře  4:2.
Nejlepším hráčem utkání za náš tým byl vyhlášen Pavel Meluzín.
Další utkání bylo s kanadským týmem Lincoln Blades. Samostatné nájezdy nám moc nevyšly, nepodařilo se nám ani jednou překonat výborného kanadského gólmana a nájezdy jsme prohráli 0:1.
S kanadskými gólmany jsme se trápily i v samotném utkání a i když některé naše formace dokázali Kanaďany přehrát, vsítili jsme pouze jeden gól a to střelou Davida Hekeleho. Utkání skončilo remízou 1:1. Druhé utkání probíhalo podle podobného scénáře. Dali jsme jen dvě branky, které střelil  Pavel Meluzín a Ondra Holub. Nakonec jsme prohráli 2:3.
Je třeba dodat, že tomuto utkání přihlíželo bezmála 600 diváků!
Nejlepším hráčem utkání byl za náš tým vyhlášen Tomáš Kavan.
Po skončení utkání, ale začalo to pravé „drama“. Rodiče, funkcionáři a posléze i samotní hráči se začali družit. Zasedačka praskala ve švech, padaly jazykové bariéry, měnily se dresy, suvenýry,….  K tomu byla spousta občerstvení od maminek, slivovička ……bylo to veliké.
Večer si rodiče našich kluků odvezli kanadské hráče a  ubytovali je ve svých domovech.

Do druhého dne jsme vstoupili trošku smolně, kdy jsme s Jaroměří v samostatných nájezdech nedokázali vstřelit ani jednu branku a nájezdy prohráli 0:2.
V prvním utkání jsme po brance  Honzy Žouželky uhráli remízu 1:1. Stejný hráč si gól zopakoval i ve druhém utkání, které jsme těsně vyhráli 1:0.
Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Ondra Holub.
Hráči, funkcionáři a rodiče z Kanady zatím absolvovali přijetí na moravskotřebovské radnici, kde se jich ujal starosta města JUDr. Miloš Izák. Jménem města je přivítal, provedl je historickou radnicí a chvilka času zbyla i na prohlídku zámku. Samozřejmě nechyběly ani propagační materiály a suvenýry  Moravské Třebové.

Hráče Slovanu čekalo poslední utkání s týmem Břeclavi a pokud jsme se chtěli na velmi vyrovnaném  turnaji  slušně umístit, museli jsme ještě zabojovat.
Už v nájezdech jsme neponechali nic náhodě, první šel Tomáš Kavan, který nezaváhal, po něm se nemýlil ani Zbyňek Laštůvka  a na konec to vyšperkovala Tereza Radová. Výsledek po nájezdech 3:0 mluví za vše.
Ani v utkání jsme nezaváhali a po gólech Pavla Meluzína a Robina Hekeleho vyhráli 2:1.
Druhé, ke konci trošku nervozní utkání, rozhodl jedinou brankou Ondra Holub. Výsledek 1:0.
Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Zbyněk Laštůvka.
Výbornou atmosféru tomuto utkání vytvořili naši hosté z Kanady, kteří všichni v dresech Slovanu velice bouřlivě fandili.
Naše dvě výhry vytvořili výsledkovou tajenku a až do poslední minuty nebylo jasné, jak to vše dopadne. V závěrečném utkání byly karty rozdány jasně. Kanada pokud chtěla turnaj vyhrát, musela alespoň v jednom utkání porazit nebo remizovat s týmem České Třebové .
V tom případě, by Moravská Třebová  skončila stříbrná a na Českou Třebovou by zbyl bronz.
Ale vše bylo jinak. První utkání vyhrála Česká Třebová 3:0 a ve druhém, po veliké bitvě uhájila těsný výsledek 1:0, což je posunulo s 16 body na první místo. Kanada se 14 body skončila druhá. A domácí borci také s 14 body skončili bronzoví, pouze na horší vzájemné utkání.
No, ale pryč od výsledků. Je třeba říct, že navzdory tomu, že HC Slovan pořádal turnaj této velikosti a významu asi poprvé v historii, tak se vše nadmíru povedlo.
Všechna utkání byla vyrovnaná a napínavá až do konce. Časový harmonogram klapl také naprosto bez problémů. Troufnu si říct, že všechny týmy odjížděly z Moravské Třebové nadmíru spokojeni.
Tohle  ani zdaleka nevyjadřuje pocity našich hostů z Kanady. Bylo to opravdu veliké a dojemné loučení. Jsem přesvědčen, že na Moravskou Třebovou nezapomenou.  
Na závěr je třeba poděkovat všem, co se na turnaji podíleli a nasadili laťku organizačních schopností a pohostinnosti hodně vysoko.


Sestava:1 Smékal Ondřej ,2 Dubský Matěj,8 Randis Michal ,4 Netolický Marek , 5 Matyáš Martin6 , Sekáč Adam11, Mlčoch Tomáš ,16 Veselý Samuel ,44 Laštůvka Zbyněk33, Myslikovjan Matěj ,3 Schőn Petr ,7 Marek Michal ,10 Burda Matěj ,12 Faltejsek Tomáš ,17 Kolísek Jan ,18 Žouželka Jan ,20 Meluzín Pavel ,21 Hekele Robin ,22 Hekele David ,13 Kavan Tomáš ,15 Holub Ondřej ,55 Radová Tereza

 Trenér: Fibrich Josef , vedoucí mužstva: Faltejsek Ladislav


Fotky: https://www.rajce.net/a14822219


Jiří Kavan HC Slovan Moravská Třebová
 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes114
mod_vvisit_counterVčera271
mod_vvisit_counterTento týden1220
mod_vvisit_counterTento měsíc6573
mod_vvisit_counterCelkem972344
      
Generální sponzor         Ostatní sponzoři

    město Moravská TřebováKössoSTP Kavan  |  Vyko  |  OR-CZ  |  Hedva  |   Matocha-dopravaAbner   
    Fajman-uhlí  |  Haas-autodoprava |   Vhos  |  Toner  |  BON-CAR  |   Širůček-autodopr.AZ-Line | Monarc
   Matoušek CZ a.s  |  Moravec-pekárny  |  Ježek-sport | Peškar-sklenářstvíDGF a.s.
    Plast.okna ŘehůřekOliver  |   Budig-železářství  |  P&H servis  |  Cukrárna-Černý  Roltechnik | Proresale

     REHAU s.r.o