Shrnutí výsledků mládeže – druhý říjnový víkend

Výsledky: pátek 12. října

Regionální liga dorostu

HC Skuteč – HC Slovan Moravská Třebová 3:7

Branky a nahrávky: 11. Tomáš Faltejsek (Jakub Zavoral), 21. Ondřej Peškar (Šimon Přidal), 26. Ondřej Peškar (Josef Haas), 27. David Hekele, 27. Jan Žouželka (Michal Marek), 30. Josef Haas (Tomáš Faltejsek), 35. Josef Haas (Ondřej Peškar)

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 7:2, 7:3

Sestava: Alexandr Marossy – Šimon Přidal, Tomáš Mlčoch, Matěj Myslikovjan, Tomáš Kolář, Jakub Zavoral – Martin Schön, Milan Keprt, Michal Marek, Ondřej Peškar, Tomáš Faltejsek, Jan Kolísek, Jan Žouželka, Jan Janda, Josef Haas, David Hekele

Výsledky: sobota 13. října

Regionální liga juniorů

HC Litomyšl – HC Slovan Moravská Třebová 12:1

Liga mladších žáků „D“ 2007-2008

HC Slovan Moravská Třebová – HC Hlinsko 9:2 (3:0, 4:1, 2:1)

V dalším zápase přivítali naši mladší žáci soupeře z Hlinska. Od počátku měli domácí mírnou převahu, kterou však nedokázali zúročit. Zlom nastal mezi osmou a desátou minutou, kdy se během dvou minut podařilo domácím borcům třikrát skórovat a získaný náskok 3:0 vydržel až do konce třetiny. Ve druhé a třetí třetině se na obou stranách hrál rychlý, mnohdy až příliš bojovný hokej, poznamenaný množstvím vyloučených. Oba týmy si postupně zahrály přesilovky i oslabení, nicméně tento stav dokázali lépe využít domácí. Po brance ze standardní hry v 21. minutě postupně přidali domácí dva góly z přesilovky a tři v oslabení. Tento stav hosté už jen korigovali dvěma góly ve druhé polovině zápasu a tak zápas skončil výsledkem 9:2 pro domácí.

Branky a nahrávky: 8. Burda David (Žouželka Vít), 10. Burda David (Bumbálek Teodor), 10. Prokop Vojtěch, 22. Burda David (Burda Adam), 24. Prokop Vojtěch (Burda David), 28. Haas Jan, 36. Burda David (Smola Vojtěch), 46. Burda Adam (Burda David), 52. Bumbálek Teodor (Burda David)

Průběh utkání: 7:0, 7:1, 9:1, 9:2

Sestava: Draessler Jan – Burda Adam, Marek Lukáš, Prokop Vojtěch, Smola Vojtěch – Beneš Lukáš, Bumbálek Teodor, Burda David, Haas Jan, Hodáň Dominik, Kadidlo Radim, Kašický Matěj, Vícha Jiří, Žouželka Vít

Liga starších žáků „B“ 2005-2006

HC Slovan Moravská Třebová – HC Hlinsko 9:5 (4:2, 3:2, 2:1)

Starší žáci si pro nás připravili krásnou hokejovou sobotu. V jejich hře jsme mohli vidět dostatek důrazu a dobré bruslení. Soupeř z Hlinska se dostával do tempa především díky přesilovým hrám, během kterých jsme dvakrát inkasovali. Chvilkové výpadky ale na celkovém skóre znát nebyly a díky pozorné hře jsme si pohlídali pohodlné vítězství 9:5.

Branky a nahrávky: 3. Lukáš Maurer, 6. Marin Šudoma (Lukáš Maurer), 7. Martin Pešta (Luká Maurer, Viktor Vostal), 20. Martin Šudoma, 27. Lukáš Maurer, 34. Martin Křička (Filip Hejátko), 34. Lukáš Maurer, 42. Vilém Karal (Filip Hejátko), 55. Vilém Karal

Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 7:3, 7:4, 8:4, 8:5, 9:5

Sestava: Filip Odehnal, František Janda – Adam Besson, Martin Křička, Lukáš Maurer, Martin Pešta, Martin Souček, Filip Hejátko, Matyáš Wölfel, Vilém Karal, Roland Strauss, Marek Šimek, Viktor Vostal, Martin Šudoma

Výsledky: neděle 14. října

HC Slovan Moravská Třebová – HC Litomyšl 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Do zápasu proti Litomyšli jsme vlivem absence zraněných hráčů museli povolat hned šestici borců ze starších žáků. Tento zásah do sestavy se projevil hned v úvodu zápasu, kdy měl soupeř fyzickou převahu a lépe bruslil. K lepšímu výsledku nám chybělo také trochu štěstí. V průběhu zápasu jsme nastřelili tyčku a gólman soupeře vychytal naše dva samostatné nájezdy. I přes nepříznivé okolnosti jsme uhráli slušný výsledek. Naši kluci bojovali ze všech sil a za to jim patří velký dík.

Průběh utkání: 0:3

Sestava: Alexandr Marossy – Marek Netolický, Šimon Přidal, Tomáš Mlčoch, Matěj Myslikovjan – Martin Šudoma, Milan Keprt, Patrik Dohnal, Jan Kolísek, Filip Hejátko, Vojtěch Šedý, Roland Strauss, Lukáš Maurer, Martin Souček, Marek Šimek

Minihokej ročník 2009

Hráči A týmu nejmladších hokejistů bojovali na turnaji v Chocni proti celkům HC Polička a HC Choceň. V obou kláních se nám nepodařilo zachytit začátek, ve  kterém si soupeř vždy vytvořil mírný náskok. Borci Slovanu se poté snažili bojovností nepříznivý stav snížit a zápas otočit. Bohužel se nám to nepodařilo, v koncovce nám chyběl i kousek štěstí. Nejvíce branek zaznamenal Kuba Muselík a skvěle zabojoval také Tomáš Nečas (naše posila z ročníku 2010).

Sestava: Marossy Richard – Muselík Jakub, Holub Adam, Nečas Tomáš – Rada Rudolf, Růžička Tomáš, Chlup Štěpán

Hráči B týmu odcestovali na turnaj do Skutče, kde čelili týmům HC Skuteč a HC Litomyšl. Do prvního utkání proti Skutči naši borci vlétli s maximálním nasazením a soupeře jednoznačně přehráli. Bylo to jasné vítězství. Povzbuzeni dosaženým výsledkem nastoupili s odhodláním i proti druhému soupeři z Litomyšle. Ten byl již mnohem tvrdším oříškem. Největší problém nám dělal jejich skvěle chytající brankář. Ale i s tím jsme se museli popasovat a zasypat jeho klec střelami. Soupeř nás však začal přehrávat a převzal kontrolu nad zápasem. Přes bojovný výkon našich kluků pro nás utkání skončilo nepříznivě. Nejvíce branek na tomto turnaji zaznamenal Kamil Voráč.

Sestava: Troják Jan – Voráč Kamil, Kakiš David, Kukrle Štěpán – Sekáč Radim, Schober Marek, Palla Lukáš