Slovan obral Chrudim alespoň o bod

A mužstvo

HC CHRUDIM – HC SLOVAN M.T.

6 : 5 (0:0, 3:3, 2:2,0:0, SN 1:0)

Venkovní utkání přineslo zajímavou podívanou až do poslední chvilky. O výsledku rozhodly samostatné nájezdy, kdy dva body ukořistili domácí.

Michal Turek a Dominik Cvrček se v první třetině postarali o bezbrankový stav. Šance byly z obou stran, avšak góly padaly až od druhé třetiny. Ke konci třetiny měl Slovan možnost hrát přesilovou hru 5 na 3, ale bohužel ji nevyužil.

Do druhé třetiny vstupujeme v přesilové hře 5 na 4.Ve 24. minutě se konečně můžeme radovat z prvního gólu, kdy domácí špatně vyrážejí puk ze svého pásma. Puk se odráží od brusle Aulehly. Ten nahrává Řehulkovi a Řehulka do prázdné. Střelou od modré však Chrudim o necelé dvě minuty později srovnává po vyhraném bully. 33. minuta přináší druhý domácí gól. Střelou z kruhu zvyšuje Novák na 2:1. Po nepřesných přihrávkách se puk v 37. minutě odráží na hokejku Plcha a ten posílá puk za záda Turka. Pavlovský o minutu později vrací útok a po střele z pravého kruhu snižuje na 3:2. Fibrich nahrává 27 sekund před koncem třetiny Pavlovskému a ten zdvihá puk, který končí v síti. Třetina končí za stavu 3:3.

Do třetí třetiny vstupuje s větším štěstím domácí tým. Budinský posílá puk od modré a Kišš sklepává puk do brány. Ve 44. minutě Kobza zpoza brány nahrává Faltusovi a ten posílá puk mezi betony Cvrčka. Přesilové hry využívá Pokorný za asistence Rajnohy. Cvrček si zřejmě myslel, že puk má pod svým tělem. Ten však byl stále ve hře a Pokorný ho poslal za brankovou čáru. V našem oslabení domácí získávají velkou šanci, kdy ale Turek včas reaguje a hokejkou vyráží puk už téměř z brankové čáry. V čase 58:18 domácí srovnávají a posílají tak utkání do prodloužení.

V prodloužení si hosté zahráli početní převahu. Měli několik šancí, ale žádná neskončila v brankové síti. O výsledku tedy rozhodovaly nájezdy. Za Slovan střílel Augustin, Pavlovský, Kobza, Langr a Faltus. Bohužel ani jeden z nich Cvrčka neprostřelil. Za Chrudim se ukázal Karásek, Kubal, Kišš, Polák Jiří, ale rozhodujícím střelcem byl až Jan Polák. Konečný stav po samostatných nájezdech 6:5.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Myslím si, že to byl z obou stran velmi vyrovnaný zápas. Ve třetí třetině jsme měli trošku problémy, protože se zranil Pepa Fibrich. Dominiku Markovi praskl nůž, takže jsme museli různě kombinovat. Myslím si, že ta remíza odpovídá. Odehráli jsme dobrý zápas. V prodloužení jsme měli přesilovou hru, ve které jsme mohli rozhodnout. Bohužel. Potom nás čekaly nájezdy, kdy jsme z pěti nedali ani jeden. Oni ten gól dali a vyhráli. Myslím si, že klukům ale i tak patří poděkování. Sehráli těžký zápas s Chrudimí, takže za mě dobrý.

Branky: 24:57 Klement ( Javůrek), 32:13 Novák (Plch, Budinský), 36:36 Plch ( Koreček, Polák Jan), 40:43 Kišš ( Budinský, Polák Jiří), 58:18 Polák Ondřej ( Koreček), 65:00 Polák Jan – 23:14 Řehulka (Aulehla), 37:29 Pavlovský, 39:33 Pavlovský (Fibrich), 43:39 Faltus (Kobza), 54:55 Pokorný (Rajnoha, Augustin)

Rozhodčí: Čížek – Plch, Voltner

Vyloučení: 7:6

Využití: 0:1   V oslabení: 0:0   Diváků: 145

Sestava CHRUDIM: Cvrček, Pilař, Burkoň, Javůrek, Budinský, Seidler, Macháč, Klement, Kalous, Polák Jiří, Polák Jan, Dobiáš, Kopečný, Novák, Karásek, Kubal, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Polák Ondřej

Sestava SLOVAN: Turek, Pokorný, Rajnoha, Kolařík, Schneider, Janošek, Kobza, Marek, Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Fibrich, Hajšman, Aulehla, Pavlovský