Výhra nad Světlou nás dovedla do čela tabulky

A mužstvo

HC SLOVAN M.T. – HC  SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU

6 : 2 (3:0, 1:2, 2:0)

Prvním gólem byli potrestáni hosté za faul Bradače v 6. minutě, kdy rozhodčí nařídil trestný nájezd. Pavlovský nájezd proměnil střelou nad pravé rameno Folvarského. Honza Schneider i přes své přesvědčení, kdy o sobě pár zápasů zpět tvrdil, že dostat se před bránu soupeře je téměř nemožné, překonal sám sebe. Při své akci obehrál tři hráče a z prostoru před bránou dal sólový gól. V zápase se mohl předvést i šumperský junior Adam Scheuter. Za pozdvihnutí stojí jeho pět zpětných kliček, kdy dokázal vyšachovat tři hráče Světlé. Tzv. šatnář přichází 4 sekundy před koncem první třetiny střelou nahoru od Marka po přihrávce od Řehulky.

Druhá třetina je živější a hraje se více do těla. 25. minuta přináší první vstřelený gól hostí, kdy ihned po vyhraném bully zakončuje Špatenka a posílá puk mezi betony Galušky. Brankový náskok pak snižuje i Blažek po přihrávce od Ondřeje Včely. V půli zápasu dochází k vzájemnému vyloučení po výměně názorů. Hosté si odnášejí trest 2+2 a domácí 2 minuty. Přesilovku využívá Augustin střelou od modré. Puk se odráží od tyčky a končí v síti. V 32. minutě si Janošek odnáší trest 2 + OT za nesportovní chování.

Třetí třetinu otevírá Tomáš Faltus sólovou akcí, kdy přejíždí celé hřiště a skvěle zakončuje. Skvěle reaguje i Petr Galuška v domácí bráně. Zápas uzavírá 1:23 před koncem Pavlovský po dorážce od Libora Janků. Konečný stav 6:2.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Chci dnes poděkovat všem klukům. Nasadili jsme dnes i juniora Adama Scheutera, který to perfektně zvládl. Byl to těžký zápas. Ze začátku soupeř hodně bruslil, napadal nás, my jsme měli problém vyjet ze třetiny. Nakonec jsme to ale zvládli. Za to jak kluci celý zápas pracovali, tak si to vítězství zasloužili. Myslím, že soupeř dal jen dvě náhodné branky, jinak si moc žádné šance nevytvořili. Nepouštěli jsme je k ničemu, to co jsme si řekli, to jsme dělali. Navíc jsme přihodili i nějaké ty branky. Opravdu jsem hrozně spokojený, a pokud takto budeme pracovat dál, tak si myslím, že na tu špici dosáhneme. Samozřejmě poděkuji i divákům, kteří nás celý zápas hnali. Tři body dnes zaslouženě.

Branky:  5:28 Pavlovský, 11:40 Schneider (Čikl), 19:56 Marek (Řehulka, Kolařík), 31:01 Augustin (Čikl), 51:00 Faltus, 58:37Pavlovský (Janků, Augustin) – 24:20 Špatenka, 29:09 Blažek (Včela O., Dolinský)

Rozhodčí: Čížek –  Holeček, Voltner

Vyloučení: 7 + OT (Janošek) – 8 +TS (Bradač)

Využití: 2:0   V oslabení: 0:0   Diváků: 283

Sestava SLOVAN: Galuška, Pokorný, Kolařík, Janků, Schneider, Janošek, Kobza, Marek, Faltus, Augustin, Řehulka, Scheuter, Čikl, Hajšman, Pavlovský

Sestava SVĚTLÁ: Koubský, Folvarský, Svoboda, Vacek, Bradač, Šíma, Kořínek, Fibikar, Kohout, Blažek, Piskač, Včela P., Dolinský, Včela O., Doležal Jar., Doležal Jak., Kopecký, Špatenka, Kubát