Pondělí 4. Prosinec
Moravská Třebová
°C

Slovan vybojoval v Chrudimi bod, vyrovnaný duel rozhodli domácí v prodloužení

Slovan vybojoval v Chrudimi bod, vyrovnaný duel rozhodli domácí v prodloužení

HC CHRUDIM – HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

3:2 pp

(1:2; 1:0; 0:0 – 1:0)

Slovan vyjel ke středečnímu utkání do Chrudimi ve velice oslabené sestavě, avšak se srdnatou chutí bojovat a nenechat ani bod navíc domácím, kteří měli na střídačce velkou početní převahu. V první třetině moravskotřebovští vybojovali vedení 2:0, Chrudim pak srovnala z přesilových her a v závěru prodloužení vybojovala druhý bod.

Do první třetiny vstupuje Slovan aktivněji a v první minutě hned dvakrát zkouší pozornost domácího gólmana. Domácí poprvé zahrozili ve třetí minutě, na Galušku jde střela z blízka, ten si však hlídá tyč a nenechává skulinu k zakončení. K první změně skóre dochází v čase 3:59 – Kobza vyhrává buly na Langra ten z první vysílá rychlou střelu do rohu, na kterou Chalupa nestíhá zareagovat – 0:1. Obdržený gól postavil domácí na nohy a začíná se hrát rychlý vyrovnaný hokej. V desáté minutě se Slovan dostává do nebezpečné situace, kdy z kruhu prudce pálí Machač. V 11. minutě střílí od modré Muselík, Chalupa jeho střelu vyráží, kotouče se ujímá Langr a posouvá ho kolem betonu domácího gólmana za brankovou čáru – 0:2. Ve 12. minutě hraje Chrudim první přesilovou hru, která však netrvá dlouho, po osmnácti sekundách ji po krátké přihrávce přes brankoviště využívá Dobiáš – 1:2. V plném počtu střílí z mezikruží Faltus, Kobza doráží, ale Chalupa je pozorný. Domácí hrají další přesilovku, ve které dobře kombinují a dostávají se k několika střelám, ale dobře bránící čtveřice hostí v zádech s pozorným Galuškou nepouští Chrudim k dorovnání. V plném počtu se nehraje dlouho, v poslední minutě získávají možnost hráče v poli navíc hosté, kteří se usazují v útočném pásmu, avšak na bránu domácích posílají pouze jednu střelu.

Druhá třetina začíná dohrávanou přesilovkou Slovanu, ve které se do úniku dostávají domácí. V plném počtu Chrudim přiostřuje, do útočného pásma zaváží puk Karásek a domácí vytváří tlak. Třetí oslabení zvládají moravskotřebovští bez problémů a není téměř patrný rozdíl v počtu hráčů na ledě. V plném počtu se hraje převážně v obranném pásmu domácích, ne však dlouho, dochází k dalšímu vyloučení na straně Slovanu a po dvaceti sekundách nabízí rozhodčí domácím výhodu dvojnásobné početní výhody. Hosté dobře brání a nepouští Chrudim téměř k žádné střele. V klasické přesilovce Klement nastřeluje tyč a Polák z dorážky vyrovnává na 2:2. Hned na to je udělen pětiminutový trest Muselíkovi a Slovan pokračuje ve hře v oslabení, ve kterém bojuje ze všech sil a nepouští domácí k zakončení.

Ve třetí třetině Chrudim dohrává početní výhodu a po srovnání počtu hráčů na ledě se hraje rychlý hokej a oba týmy se dostávají do několika šancí. Ve 44. minutě v útočné třetině dobře kombinují Langr s Pavlovským, k zakončení se nedostávají. V krátkém intervalu posíla rozhodčí na trestnou lavici dva chrudimské hráče a Slovan hraje dvojnásobnou početní výhodu, ve které dobře kombinuje v útočném pásmu, ale na Chalupu nevysílá téměř žádnou střelu. Domácí vytváří útočný tlak, který hosté zastavují pouze za cenu faulu. Oslabení Slovan díky bojovnému výkonu hráčů a gólmana obstojí. Od poloviny poslední třetiny se hraje opatrnější hokej, týmy nechtějí udělat chybu. V 54. minutě vysílá prudkou střelu z mezikruží Maška, Chalupa vyráží maskou. V závěru zápasu je hostům nabídnuta minutová dvojnásobná početní výhoda, kterou nevyužívají. V plném počtu se hra nepřesouvá z obranného pásma domácích. V posledních minutách posílá Pavlovský rychlou zadovku na Fibricha, jehož střelu zblízka domácí brankář chytá. V poslední minutě Pavlovský nastřeluje z předbrankového prostoru tyč. Skóre se již nemění a zápas pokračuje do prodloužení.

Domácí drží dlouho puk pod kontrolou, ale nepouští se do větších akcí. Ve třetí minutě vybojovává puk Scheuter a Slovan se pouští do útoku. Kobza zpoza brány posílá kotouč na Langra, ten zblízka míří do gólmana. V 64. minutě dochází k vyloučení na obou stranách. Na konci prodloužení se do úniku dostává Dobiáš, kterého Janošek dobruslí a odstavuje, ale puk se i tak dostane za brankovou čáru a Chrudim tak bere druhý bod.

Branky: 13:48 Dobiáš (Kišš), 35:11 Polák (Klement), 64:49 Dobiáš – 3:59 Langr (Faltus), 10:38 Kobza (Muselík)

Rozhodčí: Kratochvíl – Říha, Hájková

Vyloučení: 7:9 + 5 + OK

Využití: 2:0        V oslabení: 0:0

Sestava SLOVAN: Galuška – Holub, Hradil, Muselík, Janošek – Scheuter, Kobza, Kavan, Faltus, Langr, Fibrich, Maška, Adolf, Pavlovský

Sestava CHRUDIM: Chalupa – Pilař, Burkoň, Budinský, Javůrek, Machač, Kalous, Klement, Seidler – Dobiáš, Novotný, Haltuch, Novák, Karásek, Cvrček, Kubal, Kišš, Koreček, Polák, Formánek, Hykl

 

Published by Vendula Pokorna