Čtvrtek 28. Březen
Moravská Třebová
°C

Semifinále: HC Slovan MT „B” – Litomyšl „B” 4:3sn

Začátek utkání patřil moravskotřebovským hokejistům a díky jejich aktivní hře šli do vedení zásluhou Michala Mašky. Poté přišla vyrovnaná pasáž hry s šancemi na obou stranách, avšak skóre se v první třetině již nezměnilo. Do druhé třetiny nastoupili aktivněji hosté z Litomyšle a i díky velkému štěstí a vlastnímu gólu se jim podařilo otočit průběh utkání na 1:3. Do třetí třetiny šli tedy domácí hokejisté s mankem dvou gólů a velkou vůlí otočit utkání zpět na svoji stranu. Začátek třetí třetiny byl vyrovnaný s minimem šancí. V 50. minutě přišlo vyloučení hostí a v přesilové hře Vladislav Doseděl snížil na 2:3. V tuto chvíli béčko Slovanu přebralo otěže zápasu a přehrávalo Litomyšlské béčko. V 55. minutě přišlo další vyloučení hostí a z přesilové hry vyrovnal na 3:3 Vladislav Doseděl. V koncovce třetí třetiny mělo béčko šance ukončit zápas v základní hrací době, ale zápas šel nakonec do prodloužení. V prodloužení byli domácí lepším týmem, šance však neproměnili a zápas musely rozhodnout samostatné nájezdy. Za béčko svůj nájezd proměnili Lukáš Moravec a David Kršňák. Protože Litomyšl neproměnila díky výbornému Vojtovi Přikrylovi ani jeden nájezd, zvítězilo béčko 4:3 po SN. Další utkání této série odehrajeme v sobotu 23.2.2019 v 11:00 hod. na ledě Litomyšle. Semifinále se hraje na 2 vítězné zápasy.