Slovan přivezl ze Světlé nad Sázavou vítězství 6:5 v prodloužení

HC SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU – HC MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

5:6

(5:1; 0:3; 0:1; 0:1)

V neděli 27. 10. 2019 zajíždělo mužstvo do Světlé nad Sázavou k tradičně nebezpečnému soupeři. V zápasu se projevil charakter mužstva.

V první třetině nás soupeř jednoznačně předčil snad ve všech aspektech hry a zaslouženě vyhrával už 5:1.

Do druhé třetiny ale vstoupilo úplně jiné mužstvo a začal se odehrávat stíhací závod o výsledek. Druhou třetinu dokázali naši hráči vyhrát “pouze” 3:0, navzdory velkému množství šancí, které si vypracovali.

Třetí třetina byla bojem o vyrovnávací gól. Soupeř se téměř nepouštěl do útoku, pouze bránil a hráči Moravské Třebové dobývali bránu protihráče. To se mužstvu nakonec podařilo a 3 minuty před koncem byl zápas vyrovnán.

Senzační obrat, který pro fanoušky musel být parádní podívanou, se dokonal v prodloužení a vítězstvím 5:6 kolektiv Moravské Třebové dokázal, že se nevzdává ani přesto, že už byl zápas zdánlivě prohraný. Charakter mužstva se tak díky obratu skvěle projevil.

Ohlasy po utkání:

Slovo trenéra Igora Čikla: ,,Vstup do zápasu se nám hrubě nepovedl a první třetina byla celkově hodně špatná. Od druhé třetiny, po některých změnách v sestavě, jsme se výrazně zlepšili a výsledkem bylo dotažení nepříznivého stavu utkání na rozdíl jediné branky. Poslední třetina byla z naší strany výborná. Z mnoha šancí, které jsme si vytvořili, jsme bohužel proměnily jen jednu, ale skóre srovnali. V prodloužení se nám podařilo vstřelit branku a bereme 2 body. Kluky chci pochválit, že za stavu 1:5 zápas nevzdali, nepřestali bojovat a vyhráli.“

Jak hodnotí zápas 4-gólový střelec Matěj Pavlovský: ,,Začátek nebyl vůbec podle našich představ. Nedělali jsme vůbec co jsme měli, byli jsme všude později, a proto jsme po první třetině prohrávali 5:1. Důležité bylo, že jsme si o pauze řekli, co je potřeba zlepšit a začali to plnit na 100%. Vstup do druhé třetiny nám vyšel a myslím si, že jsme byli od druhé třetiny lepším týmem. Pak i možná s kapkou štěstí nám to tam napadalo. Díky klukům za super výkon, že jsme to nevzdali za stavu 5:1 a hecnuli se! Samozřejmě velkou zásluhu na tom měl gólman, kterej zachytal famózně!“

Hodnocení zápasu ikonou klubu Martinem Řehulkou: ,,První třetina hodně špatná, asi jsme byli ještě v autobuse. Pak jsme si něco řekli v šatně a druhá třetina už byla z naší strany taková, jak by měla vypadat a v třetí třetině jsme věřili, že vyrovnáme a rozhodneme v náš prospěch… A tomu se říká parta, která prohrává po 1. třetině 5:1 a dokáže to dotáhnout do vítězného konce…“

Branky: 2:08 Kratochvíl (Přibyl), 8:35 Kopecký (Šíma, Doležal Jaroslav), 11:34 Přibyl (Svoboda, Kratochvíl), 14:30 Kubát (Kořínek, Doležal Jakub), 14:56 Doležal Jaroslav – 6:15 Pavlovský (Augustin, Sedláček), 21:40 Hradil (Faltus, Marek), 33:55 Řehulka (Cekr), 35:26 Pavlovský (Čikl, Augustin), 56:56 Pavlovský, 62:07 Pavlovský (Augustin)

Střely na branku: 38:34

Rozhodčí: Škorpil – Kolář, Hájková

Počet diváků: 205

Sestava SLOVAN: Turek, Rochla – Cekr, Hučík, Hradil, Janků, Adolf, Sedláček – Marek, Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Kudrna, Cach, Čikl, Pavlovský

Sestava SVĚTLÁ: Zvolánek, Koubský – Svoboda, Bradáč, Šíma, Kořínek, Zvěřina, Fibikar – Piskač, Štros, Kratochvíl, Doležal Jaroslav, Doležal Jakub, Kopecký, Kubát, Přibyl Michal, Přibyl Jiří