Pondělí 4. Prosinec
Moravská Třebová
°C

Z České bez bodů

Z České bez bodů

HC KOHOUTI ČESKÁ TŘEBOVÁ – HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

5:3

(2:0; 1:2; 2:1)

K prvnímu venkovnímu utkání zavítal Slovan na led loňského semifinálového soupeře do České Třebové. K vidění byl vyrovnaný hokej se vším všudy, ale z vítězství se nakonec radovali domácí.

Hned v úvodu utkání jsou moravskotřebovští posláni do čtyř a Kohouti tak hrají první přesilovku, ve které se nedostávají do větší šance. V 9. minutě Slovan hraje druhé oslabení, kterého využívá Vaňo a po přesném pasu od Hemského zblízka trefuje horní část brány – 1:0.  Po 18 sekundách se domácí ujímají dvoubrankového vedení po rychlé střele Poula, v tento okamžik se moravskotřebovští probouzí a začínají vysílat na bránu domácích jednu střelu za druhou. Ve 12. minutě míří vedle Augustin, po něm trefuje tyč Janků.

Ve 21. minutě hosté hrají dvojnásobnou početní výhodu, při které všechny pokusy končí mimo bránu nebo ve výstroji Nimmerrichtera, který má prozatím svoji bránu zamčenou. V čase 32:02 snižuje na 2:1 Faltus, který si sjel z rohu před bránu a z blízka propálil domácího gólmana. Stejně rychle jako domácí dal druhý gól i Slovan, po necelé půl minutě srovnává na 2:2 střelou ze středu kruhu Čikl. Ve 38. minutě předvel skvělý zákrok proti Filipovi Turek. Ze třetího gólu se ale stejně o minutu pozdějí jako první po zásluze Filipa radují domácí – 3:2.

Do třetí třetiny vstupují Kohouti nejlépe jak můžou a hned ve 41. minutě navyšuje na 4:2 Korhoň. Stejný hráč dává i pátý gól domácích, ale Slovan se nevzdává. Jiskřičku vykřesal v 52. minutě třetím gólem Faltus, ale přes veškeré snahy se skóre již do konce utkání neměnilo.

Branky: 10. Vaňo (Hemský, Filip), 10. M. Poul (Fúzik), 40. Filip (Prachař, Fúzik), 41. Korhoň (Filip, Vaňo), 49. Korhoň (Prachař, Holík) – 33. Faltus (Langr), 33. Čikl (Faltus), 52. Faltus (Marek, Janků)

Rozhodčí: Kareš – Padevět, Švejda

Vyloučení: 10:6 (Holík, Hemský – OT, Fúzik – 5 + OK : Augustin – OT, Sedláček 5 + OK)

Využití: 2:2          V oslabení: 0:0

Sestava SLOVAN: Turek – Holub, Sedláček, Janků, Hradil, Adolf, Hučík – Augustin, Čikl, Pavlovský, Langr, Cach, Faltus, Marek, Řehulka, Fibrich

Sestava KOHOUTI: Nimmerrichte – Holík, Velínský, Daněk, Jemelka, Poul O., Žouželka, Hrubý – Vaňo, Filip, Korhoň, Fúzik, Pažourek, M. Poul, Král, Prachař, Hemský

 

Published by Vendula Pokorna