Domácí pevnost znovu nedobita

HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ : HC CHRUDIM

5 : 3

(1:1, 2:1, 2:1)

V neděli 12.1. hostili domácí hráči bojovný tým z Chrudimi. Utkání nabídlo bojovný a rychlý hokej se spoustou osobních soubojů, což je ovšem při setkání těchto dvou týmů obvyklé.

Zápas se začal odehrávat ve vysokém tempu a ze začátku nepřinesl mnoho vyložených šancí. V 8. minutě se ale ujala dorážka střely od modré čáry a Slovan se dostal do vedení 1:0. V 15. minutě chrudimští sevřeli domácí mužstvo v jejich obranném pásmu a doslova dotlačili kotouč až do brány. První třetina tak skončila nerozhodně (1:1).

Druhá třetina přinesla množství vyloučení. Ve 22. minutě dostal vyšší trest domácí hráč (5 minut + do konce utkání), čehož hosté využili k vedoucí brance 1:2. Ve 36. minutě dostali domácí možnost dvojnásobné přesilovky, kterou nepohrdli (2:2). Chrudimští byli i nadále nedisciplinovaní, což jim přineslo o minutu později trest v podobě využití další přesilovky (3:2). Třetina se končila vyloučením dalšího hostujícího hráče.

Třetí třetina tedy začala pokračující přesilovkou, kterou domácí dokázali bleskurychle využít a dostali se tak do vedení o dvě branky (4:2). Hosté stále faulovali a domácím se tím opět naskytla výhoda dvojnásobné přesilovky. Ovšem místo toho, aby byla využita, tak v ní třebovští po sérii nepřesných nahrávek inkasovali a skóre zápasu bylo znovu rozdílné jen o jednu branku (4:3). V 59. minutě se ale ještě podařilo domácím z dorážky skórovat a definitivně zlomit odpor hostí. Zápas tak skončil vítězstvím 5:3 a ziskem dalších tří bodů do vyrovnané tabulky!

Ohlasy po utkání:

Hodnocení trenéra Igora Čikla: ,,V boji o druhou příčku tabulky jsme porazili silnou Chrudim a tato výhra je velice cenná. Hodně nám pomohly přesilové hry. Děkujeme divákům za podporu.“

Hodnocení Libora Janků: ,,Jsem rád, že jsme zvládli další těžký zápas! I když jsme se ze začátku zbytečně přizpůsobili hře soupeře, tak si myslím, že jsme od druhé třetiny výkon zvedli a začali hrát naši hru a poté jsme si zlepšenou hrou a bojovností výsledek pohlídali a zaslouženě bereme tři body! Děkujeme divákům!“

Hodnocení Matěje Pavlovského: ,,Do utkání jsme vstoupili aktivně, hrálo se ve vysokém tempu a s velkým nasazením na obou stranách. Druhá třetina byla hodně rozkouskovaná díky mnoha vyloučením. Jsem rád, že nám to tam potom napadalo a vyhráli jsme za 3 body, díky kterým jsme se posunuli na druhé místo tabulky. Dík patří gólmanovi, který zachytal famózně a fanouškům, kteří nás hnali dopředu a vytvořili tak skvělou atmosféru a kteří tím pádem pomohli k vítězství nemalým dílem!“

Ve středu 15.1. jede naše mužstvo bojovat o další body do Chotěboře, přijeďte hráče podpořit! Zápas začíná v 18:30!

Branky: 7:43 Augustin (Hradil, Pavlovský), 35:27 Marek (Augustin, Pavlovský), 36:26 Rajnoha (Langr), 40:24 Augustin (Hradil), 58:26 Faltus (Cach, Marek) – 14:25 Polák Jiří (Plch), 24:43 Klement (Karásek), 46:14 Karásek (Klement)