HC KOHOUTI ČESKÁ TŘEBOVÁ : HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

4 : 5

(2:2, 1:0, 1:2, 0:1)

Po prodloužení

V prvním utkání nového roku 2020 se Slovan představil na hřišti lídra soutěže, tedy v České Třebové. Utkání nabídlo kvalitní rychlý hokej, jehož výsledek vyvrcholil až v prodloužení, a to i díky skvěle chytajícímu Michalovi Turkovi!

Do první třetiny vstoupila Moravská Třebová doslova snově a po osmi minutách si vytvořila náskok o dvě branky (0:2)! Kvalitní soupeř ovšem do konce třetiny kontroval dvěma vstřelenými góly, a tak se šlo do kabin za remízového stavu 2:2.

Druhá třetina ze strany hostujícího celku nebyla vůbec ideální, a tak Slovan ve 29. minutě z přesilové hry inkasoval gól na 3:2. Tato část prověřila především gólmana Turka, který ale (jak je již zmíněno) výborně obstál a podržel svůj tým!

Třetí třetinu pokračoval tuhý boj o body v tomto zápase. Ve 49. minutě zápasu se podařilo moravskotřebovským z přesilové hry skórovat a vyrovnat tak stav na 3:3. To ale nebylo zdaleka vše a Kohouti v 54. minutě opět odskočili, když se jim rovněž podařila využít přesilová hra (4:3)! Hosté ovšem nesložili zbraně a prakticky hned vzápětí znovu vyrovnali (4:4)! Zápas se tak musel prodlužovat.

Prodloužení rozhodl po třech minutách Augustin, jemuž se podařilo ujet domácím hráčům a rozhodnout tak o konečných 2 bodech do tabulky pro svůj tým!

Poděkování patří fanouškům, kteří mužstvo přijeli podpořit v hojném počtu, což bylo i slyšet! 🙂 Příští zápas odehraje Slovan na domácím kluzišti, a to v neděli 12.1. v 17 hodin proti soupeři z Chrudimi! V honbě za co nejlepším umístěním pro play-off budeme potřebovat každý bod! Přijďte své mužstvo podpořit a získat 3 body!!!

Ohlasy po utkání:

Hodnocení trenéra Igora Čikla: ,,Zvládli jsme těžký zápas a za to jsem moc rád! Česká má velice silný tým a herně byli lepším mužstvem, ale kluci bojovali až do poslední minuty a vydřeli 2 cenné body! Chceme bojovat o co nejlepší umístění před play-off a proto mají 2 body cenu zlata! Děkujeme fanouškům, kteří nás přijeli podpořit!“

Hodnocení Vojtěcha Augustina: ,,Bylo to derby se vším všudy, souboj byl vyrovnaný a napínavý do poslední minuty. Před zápasem jsme si věřili, že můžeme vyhrát a první vstřelený gól nám ještě zvedl sebevědomí. I když jsme ve třetí třetině prohrávali, tak jsme to nevzdali a skóre srovnali. Jsem rád, že jsme vítězství nakonec v prodloužení urvali a odvážíme si dva body. Děkuji klukům za skvělý týmový výkon a v neposlední řadě také fanouškům, kteří nás přijeli podpořit v hojném počtu.“

Hodnocení Tomáše Langra: ,,Zápas byl dneska pro oko fanouška suprovej. Hrálo se v dobrým tempu a jsem šťastnej, že jsme to v prodloužení díky famóznímu Vojtovi Augustýnovi urvali a odvezli si cenné body. Chci poděkovat fanouškům za neskutečnou podporu!“

Branky: 13:05 Prachař (Poul, Korhoň), 15:12 Křečan (Filip, Plášek), 28:40 Hemský (Fúzik), 53:06 Vaňo (Fúzik, Prachař) – 6:03 Pavlovský (Augustin, Čikl), 7:53 Cach (Adolf), 48:23 Pavlovský (Augustin, Čikl), 54:23 Augustin (Pavlovský),  63:03 Augustin

Střely na branku: 35 : 57

Rozhodčí: Čížek – Mikula, Padevět

Počet diváků: 643

Sestava SLOVAN: Turek – Blaháček, Hradil, Hučík, Janků, Rajnoha – Augustin, Pavlovský, Čikl, Cach, Adolf, Faltus, Kobza, Langr, Marek, Řehulka

Sestava KOHOUTI: Nimmerrichter – Poul, Daněk, Holík, Hrubý, Jemelka, Žouželka – Prachař, Fúzik, Hemský, Křečan, Vaňo, Filip, Korhoň, Plášek, Král, Pažourek, Pirkl, Velinský, Veverka