Nepovedený výkon ve Světlé

HC SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU : HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

5 : 4

(1:0, 2:3, 2:1)

Ačkoliv byl Slovan odhodlán ve Světlé nad Sázavou zvítězit a uhájit tak druhou příčku do play-off, zápas se jim příliš nepovedl a oslabení velkou marodkou zápas nezvládli. Druhé místo se ovšem díky výsledkům ostatních zápasů, nakonec uhájit podařilo!

První třetina začala velkým nasazením a dobrým pohybem světelských hráčů, kteří do zápasu vstoupili s devatenácti bruslaři v sestavě! Ve 12. minutě se jim jejich snaha podařila vyjádřit i gólově a úvodní třetina tak i zásluhou opět výborně chytajícího brankáře hostí skončila 1:0.

Druhá třetina začala oslabením domácích, což se podařilo moravskotřebovským potrestat (1:1). Z následujícího střídání se Slovanu podařilo dokonce z rychlého kontru vstoupit do vedení 1:2! Domácí odpověděli dvěma góly vtěsnanými do jedné minuty! Ve 32. minutě, po sporném gólu, kdy třebovskému brankáři bylo bráněno v zákroku uvnitř brankoviště, následovala za necelou minutu další trefa po zmatku a nedůrazu před hostující brankou. Ve druhé části to ale ještě nebylo vše a pro změnu po zmatku před domácí bránou ve 35. minutě Slovan skóroval. Třetina bohatá na góly určila stav po druhé části 3:3.

Ve 42. minutě třetí třetiny byla využita přesilová hra Světlé (4:3). Skóre se poté měnilo až v 57. minutě a byli to opět domácí, komu se podařilo vstřelit gól (5:3). To už byla pro Moravskou Třebovou velká rána i proto, že se jim nedařilo vytvářet v této části hry gólové příležitosti. Navzdory tomu se ještě hosté minutu před koncem zápasu z přesilovky prosadili a zdramatizovali konec zápasu. To ale bylo vše a konečné skóre tak bylo 5:4!

Děkujeme fanouškům, kteří vážili dlouhou cestu do Světlé a náš tým skvěle podpořili!

Ohlasy po utkání:

Hodnocení zápasu trenéra Igora Čikla: ,,Poslední zápas v základní části jsme herně nezvládli! Kvůli marodce s námi odjelo 5 juniorů a na hře to bylo znát, ale i přes prohru jsme udrželi 2. místo. Teď máme týden volno, musíme se dát zdravotně dohromady a proti Litomyšli nastoupit v plné síle. Chceme postoupit a budeme potřebovat vaši podporu!“

Ladislav Fixa (trenér HC Světlá nad Sázavou): ,,V utkání, kde při vzájemných zápasech padá spousta gólů, jsme dnes dokázali zvítězit 5:4. Za celý průběh utkání myslím zaslouženě, ale soupeř byl nebezpečný do posledních minut a rozhodně nic nevypustil a chtěl bodovat. Má ve svých řadách pár individualit, kteří výborně čtou hru, v útočném pásmu se udrží na kotouči a jsou schopni najít finální nahrávkou lépe postaveného spoluhráče. Proto nás těší, že jsme dokázali zvítězit.“

Branky: 11:43 Kubát (Bradáč), 31:45 Bradáč (Včela Petr, Kubát), 32:20 Doležal Jakub (Kořínek), 41:33 Dolinský (Doležal Jakub, Blažek), 56:05 Kohout (Kratochvíl, Včela Petr) – 22:52 Cach (Faltus, Bahounek), 23:28 Adolf (Kudrna, Rajnoha), 34:09 Langr (Cach), 58:56 Rajnoha (Kavan, Jurča)

Střely na branku: 38 : 35

Rozhodčí: Čížek – Křivohlavý, Souček

Počet diváků: 244

Sestava SLOVAN: Kašpar – Rajnoha, Kudrna, Bahounek, Cekr, Holub, Hučík – Cach, Adolf, Langr, Faltus, Kavan, Jurča, Čikl, Pavlovský

Sestava SVĚTLÁ: Zvolánek – Bradáč, Kořínek, Adam, Šíma, Včela Ondřej – Doležal Jakub, Kubát, Včela Petr, Dolinský, Kohout, Kratochvíl, Blažek, Doležal Jaroslav, Kopecký, Piskač, Svoboda, Špatenka, Štros