HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ : HC LITOMYŠL

6 : 3

(2:1, 2:0, 2:2)

V neděli 9. 2. se odehrálo další klání čtvrtfinále mezi Moravskou Třebovou a Litomyšlí. Na tribuny dorazila nejlepší návštěva ze všech právě probíhajících čtvrtfinálových bojů –  675 diváků!!!

První třetinu, poprvé v sérii, otevřeli skóre hosté z Litomyšle a to již v čase 1:19. Slovan poté převzal iniciativu a ve 4. minutě srovnal na 1:1, aby se o další čtyři minuty dostal do vedení 2:1! Necelou minutu před koncem první třetiny dostali ještě domácí vyšší trest za nešťastný zákrok u mantinelu (2+10).

Z kraje druhé části Litomyšl nabídla domácím přesilovku. Ta nebyla využita, ovšem ve 29. minutě, po tlaku v útočném pásmu, skórovala znovu Třebová a skóre bylo veselejší (3:1)! Domácí fandové si pak mohli znovu zajásat ve 39. minutě, když se jejich tým dokázal znovu prosadit po pohledném zakončení, které ještě musela posvětit domluva rozhodčích (4:1)!

Třetí třetinu měli tedy domácí náskok o tři góly. O ten však záhy přišli, již po 18 sekundách! Když se o 5 minut později po nedůrazu před brankou Slovanu prosadili opět hosté, drama bylo na světě (4:3)! Domácí začali být mírně nervózní a vědomi si obratu u prvního domácího zápasu. Klid přinesla až branka v 53. minutě, kdy se moravskotřebovští krásně prosadili (5:3)! Konečnou podobu zápasu stanovil při odvolání hostujícího brankáře ještě do prázdné brány Slovan (6:3).

Děkujeme fanouškům, že společně s týmem udělali další důležitý krok v tomto čtvrtfinále!

Ohlasy po utkání:

Hodnocení trenéra Igora Čikla: ,,Před skvělou diváckou návštěvou se nám podařilo porazit Litomyšl a udělat důležitý krok k postupu do semifinále. V Litomyšli jsme odehráli výborný zápas, chceme na tento výkon navázat a už ve středu udělat poslední bod. Budeme potřebovat vaši podporu!“

Hodnocení Tomáše Langra: ,,Urvali jsme důležitý druhý bod a napravili poslední domácí utkání. Ve třetí třetině jsme si to zbytečně zkomplikovali, ale semkli jsme se jako tým a zápas vyhráli! Chci poděkovat fanouškům za podporu a pozvat je na středeční utkání v Litomyšli.“

Hodnocení Dominika Cacha: ,,Určitě jsme rádi za včerejší výhru, i když výkon byl místy lehce nepřesvědčivý vzhledem k faktu, že chceme za každou cenu vyhrát a postoupit do semifinále. Určitě nás lehce zaskočilo, že soupeř dal rychle po sobě dva góly ve třetí třetině, nebudu se vymlouvat, problesklo mi hlavou první utkání. Zvlášť, když jsem viděl jak jsme na ledě najednou začali panikařit. Naštěstí to trvalo pár střídání a pak jsme se zase vzchopili, řekli jsme si že nemůžeme prohrát a bojovali jsme dál. Naštěstí se nám podařilo vstřelit branku, která nás lehce uklidnila a gól do prázdné brány byla krásná tečka. Ve středu jedeme pro poslední bod do Litomyšle a budeme rádi, když fanoušci pojedou s námi, protože jejich podpora v této sérii je neskutečná. Děkujeme!“

Ve středu (12.2. v 18:30) se opět jede do Litomyšle! Moravská Třebová je krok od postupu! Přijeďte v co nejhojnějším počtu podpořit hráče v těžkém utkání, kde soupeř jistě nic nedá zadarmo a vytvořte týmu domácí atmosféru!

Branky: 3:45 Faltus (Langr, Bahounek), 7:16 Marek (Hradil, Řehulka), 28:23 Rajnoha (Faltus, Langr), 38:39 Čikl (Langr, Faltus), 52:57 Cach (Pavlovský, Augustin), 58:39 Bahounek (Pavlovský, Augustin) – 1:19 Křesťan (Vomočil, Švec), 40:18 Ostřanský (Bláha, Mečiar), 45:14 Jankovský (Drobný, Křesťan)