HC LITOMYŠL : HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

6 : 9

(2:4, 2:4, 2:1)

Ve středu 12. února hráči Slovanu vyjeli do nedaleké Litomyšle odhodlaní úspěšně ukončit čtvrtfinálovou sérii!

Do utkání vstoupil Slovan pravou nohou a po využité přesilovce 5 proti 3, hned ve 3. minutě, se dostal do vedení 0:1! Ovšem Litomyšl si byla dobře vědoma, že případná prohra pro ně znamená konec série. Přesilovou hrou v 9. minutě domácí vyrovnali a o čtyři minuty později se po důrazu v předbrankovém prostoru dokonce dostali do vedení 2:1! Hostující tým tato skutečnost ale nezaskočila a vstřelenými třemi góly do konce první třetiny vyhráli důležitou první třetinu 4:2!

Druhou třetinu pokračovala Třebová v dobrém pohybu a odměnou jim za to byly další tři vstřelené góly, které padly do 31. minuty. Stav byl tedy 2:7, což byl pro hosty velmi komfortní náskok! Litomyšli se ve 31. minutě podařil zčistajasna vstřelit gól (3:7)! Aby toho nebylo málo, ve 38. minutě ještě využili přesilovou hru (4:7). Což naštěstí ve 40. minutě dokázali i moravskotřebovští (4:8).

Ve třetí třetině už tempo mírně opadlo, i vzhledem k výraznému rozdílu ve skóre. Za zmínku stojí jen dva osobní tresty pro frustrované litomyšlské hráče a poté ještě korekce skóre třemi brankami – dva domácí : jeden hosté. Konečné skóre bylo tedy 6:9 a Slovan mohl spolu s fanoušky slavit postup do SEMIFINÁLE !!!

Obrovský dík patří všem příznivcům Moravské Třebové, kteří utkání navštívili v hojném počtu a vytvořili hráčům domácí prostředí! DĚKUJEME !!!!!

Ohlasy po utkání:

Hodnocení trenéra Igora Čikla: ,,Musím říci, že jsem hodně spokojený! Náš cíl byl postup do semifinále a to se povedlo! Máme 10 dní na to, abychom se důkladně připravili na Chotěboř! Uděláme vše pro to, abychom si zahráli finále! Podpora fanoušků je fantastická. Děkujeme!“

Hodnocení Štěpána Kudrny: ,,Do Litomyšle jsme jeli jen s jedním cílem a to tím, že tam sérii ukončíme. Začátek utkání jsme zvládli parádně a za stavu 2:4 jsme šli do kabin. Tam jsme si s klukama řekli, že už to nemůžeme pustit a začali jsme hrát zodpovědněji odzadu. Utkání probíhalo ve velkém tempu s hodně osobními souboji. Věděli jsme, že soupeř nám nedá nic zadarmo a musíme bojovat celých 60 minut. Nakonec jsme zápas zvládli s náskokem tří gólů a postupujeme zaslouženě dál. Ale v první řadě patří velké DÍKY našim fanouškům, kteří nám připravili atmosféru na venkovním ledě jako na domácím!“

V SEMIFINÁLE změříme síly s týmem HC CHOTĚBOŘ!

Branky: 8:40 Křesťan (Ostřanský, Švec), 12:20 Ostřanský (Jakubec, Voříšek), 30:44 Ostřanský (Voříšek, Jakubec), 37:24 Mečiar (Skoumal, Cink), 53:24 Barkóci (Švec), 58:31 Jakubec (Švec, Voříšek) – 2:31 Augustin (Čikl), 13:12 Kudrna, 15:52 Pavlovský (Kudrna, Augustin), 19:18 Augustin (Čikl), 22:08 Cach (Řehulka), 28:49 Kudrna (Augustin, Čikl), 30:28 Řehulka (Marek), 39:49 Marek (Pavlovský, Čikl), 57:56 Langr (Kobza, Bahounek)