HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ : HC LITOMYŠL

6 : 7

(2:0, 3:3, 1:4)

Na neděli 2.2.2020 se nebude v Moravské Třebové vzpomínat dobře! Začalo tam čtvrtfinále play-off proti Litomyšli.

Do první třetiny vstoupila obě mužstva s patřičnou bojovností a touhou vstřelit první gól. Navzdory tomu, že první přesilovku měli hosté, kteří měli rovněž i šance, se vsítit podařilo Slovanu (1:0)! Ve 14. minutě se domácím podařila využít jejich první přesilová hra a skóre po první třetině bylo 2:0.

Druhá třetina sice začala perfektním vstupem domácích, kdy se jednou prosadili hned ve 22. minutě a prakticky ihned vzápětí, ve 23. minutě, hned dvakrát! Průběžný stav byl 5:0 a pro moravskotřebovské hráče bylo vše zalité sluncem. Poté se ovšem stala nevídaná věc! Litomyšli se po nedůrazu a chybách v obraně do konce třetiny podařilo třikrát skórovat a po druhé třetině tak byl stav 5:3!

Slovan na varování Litomyšle nereagoval a trestem byly neuvěřitelné čtyři další  inkasované góly (5:7)! Domácí se ještě pokusili při závěrečném tlaku zachránit zápas, ale už bylo pozdě. Nutno říci, že Litomyšl byla po vítězství více ”hladová”. Konečné skóre tak bylo 6:7!

Omluva patří fanouškům, kterým domácí hráči přichystali zřídka vídanou podívanou!

Ohlasy po utkání:

Hodnocení trenéra Igora Čikla: ,,Momentálně jsem velmi zklamaný. Vedli jsme 5:0 a zápas jsme prohráli. Byl to hrozný výpadek, který se už nesmí opakovat, nicméně je to jedna prohra a my uděláme všechno proto, abychom tuto sérii zvládli a postoupili dál!“

Série však nekončí dokud nebude mít jedno z mužstev 3 vítězství na svém kontě! Slovan se pokusí svůj kolaps odčinit hned ve středu 5.2. od 18:30 na zimním stadionu v Litomyšli! První zápas musíme hodit za hlavu a bojovat společně dál! Přijeďte hráče podpořit v tomto nelehkém boji!

Branky: 6:04 Čikl (Bahounek, Augustin), 13:24 Marek (Langr, Bahounek), 21:34 Faltus (Langr, Marek), 22:24 Řehulka (Cach, Adolf), 22:44 Janků (Augustin, Čikl), 56:18 Augustin (Pavlovský, Čikl) – 24:24 Skoumal (Ostřanský), 25:50 Voříšek (Jakubec, Ostřanský), 32:40 Jankovský (Cink, Barkóci), 49:24 Voříšek (Švec, Ostřanský), 50:29 Barkóci (Vomočil, Křesťan), 51:12 Dvořák (Ostřanský), 55:05 Jakubec